art.11ust.1 ustawy z dnia 30.10.2002r. Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Czy ktoś odpowie na pytanie o czynsz?

Czy ktoś odpowie na pytanie o czynsz?

członków wspólnoty. Możecie również z pośród siebuie wybrać zarząd i zarządzać samemu. Jacek Zgodnie z postanowieniami art.4 ustawy z dnia 15 grudnia 2000r. (...)

Fundusz remontowy

Fundusz remontowy

. Zgodnie z postanowieniami art.4 ust. 6˛ ustawy z dnia 15 grudnia 2000r. o spóůdzielniach mieszkaniowych, spóůdzielnia jest obowiŕzana na ýŕdanie czůonka (...)

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

dla poratowania zdrowia sprzed 1 lipca 2004 r., to jest sprzed dnia wejścia w życie art. 32 ust. 1 a ustawy z 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń (...)

Spadek po mężu - interpretacja indywidualna ustawy

Spadek po mężu - interpretacja indywidualna ustawy

prowadzone przeze mnie przez 5 lat od dnia nabycia tj. 9 maja 2014r. Wobec powyższego w myśl Ustawy o podatkach od spadków i darowizn  Art.4 Ust.1 pkt.1 zostało zastosowane (...)

ZUS i zadłużenie

ZUS i zadłużenie

prosze o pomoc jak Pan sobie poradził. DZIEKUJĘ marcys1971 UWAGA!!!!witam sory że dopiero teraz podaję podstawę prawną art.28 ust 2 ustawyz dnia 13 pażdziernika 1998 r o systemie (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

służebności przesyłu roszczenie o naprawienie szkody z powodu obniżenia jej wartości, związanego z normalnym korzystaniem z nieruchomości w zakresie odpowiadającym treści takiej służebności (...)

Kto zwraca koszty leczenia

Kto zwraca koszty leczenia

Kto zwraca koszty leczenia Dziennik ustaw z 1975r. i z 1983r nie określa ktoc ma zwrócić koszty leczenia. Są to przepisy ogóle.A więc kto zwraca i na jakiej podstawie koszty leczenia (...)

zieleń i parkowanie paranoja

zieleń i parkowanie paranoja

, samochód stoi w odległości 3 metrów od budynku, pozdrawiam :) Oczywiście, że naruszyłeś zakaz postoju w strefie zamieszkania w innym miejscu, niż wyznaczone w tym celu - art.49 ust.2 ustawy (...)

Czynsz w spółdzielni

Czynsz w spółdzielni

dnai 15.12.2000r. o spóldzielniach mieszkaniowych (tekst jednolity - Dz.U. z 2003r. Nr 119, poz.1116) - szczególnie art.4 ust.1. oraz zapewne statut jego spóldzielni. knox (...)

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

Najwyższego z dnia 18.07.2000r. sygn.akt III CZP 23|00 (OSP 2002|3|36) - "Zarówno art. 45 ust. 2, jak i art. 59 ust. 1 in fine ustawy realizują inny cel, mianowicie ochrony wierzyciela (...)

Ratunku Kruk ściga PILNE

Ratunku Kruk ściga PILNE

drobnym druczkiem tak: Przetwarzanie danych osobowych przez KRUK dbywa się na podstawie art 23 ust. 1 p. i art. 3 ust. 2 z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych(tekst jednolity, (...)

Co robić??

Co robić??

przewozowego. Eliza Art.77 ust.1 ustawy z 15.11.1984 prawo przewozowe (Dz.U.00.50.601z p.zm.): "...roszczenia dochodzone na podstawie ustawy lub przepisów wydanych w (...)

droga dojazdowa

droga dojazdowa

do żadnej z kategorii dróg publicznych, wymienionych w ustawie - jest drogą wewnętrzną W związku z powyższym nie mają tu zastosowania przepisy ustawy o drogach publicznych wyznaczających (...)

Przepisanie domku jednorodzinego z działką

Przepisanie domku jednorodzinego z działką

czegoś inego ? (hronus) Przeczytaj przepisy ustawy z dnia 28 lipca 1983 r. o podatku od spadków i darowizn., które załączam poniżej i sam wybierz: "Art. 4. 1. Zwalnia się od (...)

VAT-25

VAT-25

ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

okres ciąży Zgodnie z nowym brzmieniem art. 8 ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. od 1 stycznia 2009 r. okres zasiłkowy dla ubezpieczonych, których niezdolność do pracy (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

............................................ ......................, dnia ............. r. (imię i nazwisko pracownika) .......................................... (oznaczenie pracodawcy) Wniosek (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

. Kiedy mogę wręczyć wypowiedzenie korzystając z art.20 ust.5. Uprzejmie proszę o odpowiedź. Krystyna prawo-pracy.net zostałem zwolniony z pracy z art 52 par 1 punkt1 w (...)

opłata adiacencka

opłata adiacencka

prawnikiem, ale Art.145 ust.2 Ustawy o gospodarcenieruchomościami (patrz. Dziennik Ustaw z 2004 roku nr 261 poz.2603 daje 3 lata na wydanie decyzji o ustaleniu opłaty adiacencjiej. (...)

Zmiana warunków umowy

Zmiana warunków umowy

warunków umowy a to moim zdaniem jest sprzeczne z przepisami. pyrda To jest to samo, co w art.18 ust.5, tylko z drugiej strony - jeżeli nie wypowiesz jej po zmianie regulaminu, umowa (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t. j. Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, ze zm.) może opierać się o różne podstawy prawne. Zgodnie z art. 23 ust. 1 (...)

ZUS TANIEJ?

ZUS TANIEJ?

ZUS TANIEJ? Czy ktoś może słyszał o tym że mozna płacić mniejsza składkę na zus prowadząc działalność gospodarczą i to całkiem legalnie ponoć na podstawie art.9 ust.1-3 Ustawy (...)

niewypłacony zasiłek i niewłaściwy przychód w PIT 11 z Powiatowego Urzędu Pracy

niewypłacony zasiłek i niewłaściwy przychód w PIT 11 z Powiatowego Urzędu Pracy

była długa i burzliwa. Ale chciałbym prosić o poradę w trzech kwestiach (na poniedziałek jestem umówiony jeszcze raz z Kierownik PUP): 1. Poinformowano mnie, że na podstawie art.76 ust. (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

wykluczającej Danutę K. ze spółdzielni. Jego zdaniem uchwała narusza art. 11 ust. 8 w związku z art. 11 ust. 2 pkt 2 ustawy z 2001 r. o ochronie praw lokatorów i mieszkaniowym (...)

Dom opieki społecznej - opłaty przerzucone na syna i byłą żonę

Dom opieki społecznej - opłaty przerzucone na syna i byłą żonę

i mam umówić się na wywiad środowiskowy. Z tego, co można wyczytać w piśmie, to zgodnie z art.60 ust 1 Ustawy o pomocy społecznej z dnia 12 marca 2004 mam (...)

Służebność

Służebność

wystąpić z roszczeniem z art. 231 § 1 k.c, pozbawić właściciela gruntu sąsiedniego roszczenia z art. 151 k.c. (uchwała Sądu Najwyższego z dnia 29 grudnia 1987 r., (...)

Który komornik ma rację

Który komornik ma rację

uważał je za zbyt bezczelne-nie odpowiadaj:).Jak mogę pominąć komornika z rejonu dłużnika(strasznie niesympatyczny) i czy mogę zlecić taką sprawę innemu komornikowi.Pozdrawiam arek12 Zgodnie (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

pozew o alimenty too on mnie wyrzuci z domu,nie wiem jak to zrobić jak najdelikatniej.Boję się o zdrowie mamy, gdyby trzeba było iść do sądu, ma problemy z sercem (stan przed zawałowy), (...)

Oskarżony o nie wiadomo co...

Oskarżony o nie wiadomo co...

Oskarżony o nie wiadomo co... tj.o przest.z art.62ust.1 ustawy z dnia 29 lipiec 2005r. o przeciwdziałaniu narkomanii; co to znaczy...????

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

. filecik59 Witam Jestem płatnikiem alimentów.Moje zadłużenie z tego tytułu wynosiło ok 1500zł do końca 2010r. a od stycznia 2011r już prawie 20000zł. Czy działania żony i komornika (...)

1

2

3

4

5

...

12