art.114 paragraf 19 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Czy Bielsko-Biała posiada jeszcze resztki sprawiedliwości w Sadzie?

Czy Bielsko-Biała posiada jeszcze resztki sprawiedliwości w Sadzie?

2013-01-09 19:55:16 tylko? ? DZIEWCZYNA XXX bb kochnie 2013-01-09 19:55:41 tak ? Ja 2013-01-09 19:56:22 ;( ? DZIEWCZYNA XXX bb kochnie 2013-01-09 19:57:00 co ? Ja 2013-01-09 (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

dłużników wpierają im, że dzwonią z biura firmy Ultimo co jest kłamstwem i przypuszczam, że na to też znalazłby się paragraf. A co do straszenia sądem i komornikiem jest na to poniższy paragraf. Art. (...)

Alimenty a studia zaoczne/niestacjonarne

Alimenty a studia zaoczne/niestacjonarne

złoży w Sądzie pozwu o ustalenie wygaśnięcia obowiazku alimentacyjnego przeciwko córce, a Sąd ustali, że obowiązek ten wygasł. Art. 133 paragraf 1 kro mówi, iż "Rodzice obowiązani są (...)

art. 286 § 1 kk

art. 286 § 1 kk

przestępstwa z art. 286 § 1. PPHUEDMAR Zapraszamy do zapoznania się z poradą prawną: Utracone korzyści w rozumieniu art. 286 kk. e-prawnikpl witam mam pytanie czy art.286 1kk jest zwiazany (...)

problem z agresywną nastolatką

problem z agresywną nastolatką

przyznała mi rację, czyli jest po mojej stronie. Zdjęcia mam przesłać na jej mail'a. Co do prawa to jest zapis w roździale XXV art 200 paragraf 1 KK, ze musiałaby mieć poniżej 15 lat, zeby (...)

WINDYKACJA NALEŻNOŚCI

WINDYKACJA NALEŻNOŚCI

firmy X pracowałam od marca 2015 do 27 października 2015. Kilku z moich klientów zrezygnowało z usług świadczonych przez firmę X. 19 stycznia 2015 roku otrzymałam na maila wiadomość następującej (...)

ALIMENTY dla osoby STUDIUJĄCEJ NA PRYWATNEJ UCZELNI

ALIMENTY dla osoby STUDIUJĄCEJ NA PRYWATNEJ UCZELNI

póżn.zm.) Art. 133 par.1. Rodzice obowiązani są do świadczeń alimentacyjnych względem dziecka, które nie jest jeszcze w stanie utrzymać się samodzielnie, chyba że dochody z majątku dziecka wystarczają (...)

VAT-25

VAT-25

(w dwóch egzemplarzach ? art. 47 ww. ustawy) w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia odpowiedzi organu na wezwanie do usunięcia naruszenia prawa, a jeżeli organ nie udzielił odpowiedzi na

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

zlecenie. Jednak jak podkreśliłem obawiam sie o alimenty, czy dalej będą mi przysługiwać. Pozdrawiam i serdecznie proszę o pomoc art alimenty.pl Pomóżcie mi prosze!! Mam 19 lat jestem uczennicą (...)

art 297 paragraf 1kk

art 297 paragraf 1kk

art 297 paragraf 1kk 4 lata temu brałem kredyt na 5000pln po znajmośći i go nie dostałem ostatecznie. Tydzień temu z CBŚu dostałem wezwanie do prokuratury i oskarżono mnie o próbę wyłudzenia (...)

KK art190 paragraf1

KK art190 paragraf1

KK art190 paragraf1 zostalem oskarzony o grozby karalne powiedzialem na zebraniu blokowym ,odszczelic dziada"na ktorym tego pana nie bylo. Jakims sposobem nagral to bez zgody zebranych i mojej i

Darowizna -I grupa

Darowizna -I grupa

przedawnienie po np: 10 latach w przypadku kontroli? Proszę o pomoc grupowiczów, moze ktoś miał podobne doświadczenia? pozdrawiam Paragraf148 (Paragraf148) Nie wiem w czym problem? Jak to gotówka (...)

Zmiana kategorii wojskowej

Zmiana kategorii wojskowej

ma takiej mozliwosci i tyle smn Przepisy ustawy o powszechnym obowiązku obrony RP (art. 28 ust. 4c oraz art. 29 ust. 3a) wykluczają możliwość kierowania do komisji lekarskiej - zarówno powiatowej (...)

Darowizna

Darowizna

nadwyżki w zł Podatek wynosi ponad do 1) od nabywców zaliczanych do I grupy podatkowej: 9 660 3 proc. 9 660 19 320 289,80 zł + 5 proc. od nadwyżki ponad 9 660 zł 19 320 772,80 zł (...)

waloryzacja kwotowa emerytur 19 Grudnia przed TK

waloryzacja kwotowa emerytur 19 Grudnia przed TK

Społecznych oraz niektórych innych ustaw z art. 67 ust. 1 w związku z art. 2 i art. 32 ust. 1 Konstytucji RP; art. 2 oraz art. 5 ust. 1 pkt 9 i 10 powołanej wyżej ustawy (...)

Prawa ojca do dziecka przebywającego z matką.

Prawa ojca do dziecka przebywającego z matką.

się żeby zona zabrała dziecko na wesele a mimo to to zrobiła je. I dajmy na to jest godzina 19 a miało być w domu bo chciałem je zobaczyć czy jest bezpieczne. Pest na to paragraf jaki bo policja (...)

art. 157kk

art. 157kk

art. 157kk Witam. Zostałem zatrzymany za art. 157 paragraf 1 gdzie poddałem się dobrowolnie karze, gdzie poddałem się dobrowolnie karze 6 miesięcy bezwzględnego wyroku. Tego czynu dopuściłem (...)

Wyjaśnienie art,

Wyjaśnienie art,

Wyjaśnienie art, Prosze podac mi bliższe informacje dotyczace art.205 paragraf 1,58 dkk Pozdrawiam Danuta

 Oszukany przez prokuraturę?

Oszukany przez prokuraturę?

Oszukany przez prokuraturę? Witam. W roku 2007 brat wziął telefon na abonament w Play i sprzedał ten telefon. W roku 2019 prokuratura oskarżyła go o czyn z art. 286 paragraf 1 k. k. i 270 paragraf (...)

Odwołanie od odmowy wszczęcia postępowania karnego - groźby karalne.

Odwołanie od odmowy wszczęcia postępowania karnego - groźby karalne.

Odwołanie od odmowy wszczęcia postępowania karnego - groźby karalne. Witam dostałem właśnie odpowiedź od prokuratury. Na podstawie art. 305 paragraf 3 i 325e paragraf 2 kpk zatwierdza (...)

pszczoły sąsiada

pszczoły sąsiada

pszczeli. Zdrowy prawo-cywilne.net To zapraszam na moją działkę, po jednym dniu będziesz miał już dość i zmienisz zdanie. N działce mogę z rodziną przebywać do 11 a potem od ok 19, w dzień nie (...)

Ile urlopu mi się należy???

Ile urlopu mi się należy???

urlopowych przysługuje mi do końca roku. Jest to moje pierwsza praca, więc dni urlopowe nabywam co miesiąc (1,667 dnia)... ale chciałabym wiedzieć czy należy mi się 19 czy 20 dni. W sumie przepracowałam

Skopiowane zdjęcia z internetu

Skopiowane zdjęcia z internetu

majątkowej w inny sposób niż określony w ust. 1 lub ust. 2 narusza cudze prawa autorskie lub prawa pokrewne określone w art. 16, art. 17, art. 18, art. 19 ust. (...)

skrócenie kary zabrania prawo jazdy

skrócenie kary zabrania prawo jazdy

wykonywany przynajmniej przez rok. W paragrafie 2 art 84 jest mowa o tym iż skróceniu nie podlega środek karny wymieniony w art.39 pkt 3 a orzeczono na podstawie art. 42 paragraf (...)

spotkanie z diabłem PILNE

spotkanie z diabłem PILNE

zawiasy, zarzucono mi 2 artykuły 275 paragraf 1 i 286 paragraf 2, podpisałam to, że zarzucają mi te artykuły, odmówiłam składania zeznań (pisemnie), kazałam tylko 1 policjantowi żeby napisał, (...)

286 paragraf 1 k.k

286 paragraf 1 k.k

286 paragraf 1 k.k Witam, Chciałbym się dowiedzieć czy popełniając czyn karalny z art. 286 paragraf 1 k.k na cudza niekorzysc na kwotę 875zł, (kwota zwrucona) zastosowano przyznanie kuratora (...)

Paragraf 86&1kw

Paragraf 86&1kw

sprawy.wniosek poszedł z Art 86&1kw.

miganie światłami jaki paragraf?

miganie światłami jaki paragraf?

to dość powszechna praktyka, przecież przed radarami są tablice informacyjne.. ponton54 art. 29 ust. 1 prawa o ruchu drogowym daje możliwość użycia sygnału dźwiękowego lub świetlnego (...)

udział w bójce art.158.paragraf 1

udział w bójce art.158.paragraf 1

przy braku uszkodzeń ciała o których mowa w art.158.par.1 może być oskarżony z tego artykułu? Tak, par1 mowi o narazeniu na okreslone w tym przepisie skutki, ale skutek ten nie musi nastapic. taquan

Sąd pracy zasądził mi między innymi odszkodowanie z tytułu zwolnienia się z pracy z art.55 paragraf

Sąd pracy zasądził mi między innymi odszkodowanie z tytułu zwolnienia się z pracy z art.55 paragraf

Sąd pracy zasądził mi między innymi odszkodowanie z tytułu zwolnienia się z pracy z art.55 paragraf Sąd pracy zasądził mi między innymi odszkodowanie z tytułu zwolnienia się z pracy z art.55 (...)

1

2

3

4

5

...

9