art.113 i 113 6 k.r.i.o. Wyszukiwarka e-prawnik.pl


co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

jednak niezwiązane więzami krwi ? obowiązek ten przykładowo może zaistnieć między macochą, ojczymem a pasierbem (art. 144 K.r.io.), między przysposobionym a przysposabiającym i jego (...)

Porada - jak się bronić przed niesprawidliwą kwotą alimentów !!!!!

Porada - jak się bronić przed niesprawidliwą kwotą alimentów !!!!!

przykładowo może zaistnieć między macochą, ojczymem a pasierbem (art. 144 K.r.io.), między przysposobionym a przysposabiającym i jego krewnymi, a także między rozwiedzionymi małżonkami (...)

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

mi pomozesz adamver44 na trzecim posiedzeniu Sądu -Sąd nakazał wykonanie badań psychologicznych /matki, dziecka i mnie/. Jestem po badaniach i czekam na termin posiedzenia Sądu IP832711397 I (...)

Nieslubne dziecko

Nieslubne dziecko

(art 63 KRiO i 69 KRiO)od dnia urodzenia dziecka składacie pozew o zaprzeczeniu ojcostwa, gdzie np. badaniami DNA obalacie ojcostwo Twojego męża. Po wyroku wykluczającym ojcostwo (...)

MATKI CHROŃCIE SIEBIE I SWOJE DZIECI!!!

MATKI CHROŃCIE SIEBIE I SWOJE DZIECI!!!

a obowiązkiem wszelkich urzędów i instytucji w tym kraju jest to dziecku zapewnić na podstawie art 71 KRP! i sędzi obowiązkiem jest dbałość o portfel portfel dziecka a nie pseudotatusia! (...)

Alimenty a studia zaoczne/niestacjonarne

Alimenty a studia zaoczne/niestacjonarne

wszystkich życzliwych i z góry dziękuję za rozwianie moich wątpliwości. haemka [cytat] Rodzice i dzieci obowiązani są do wzajemnego szacunku i wspierania się. Od uzyskania pełnoletniości (...)

Alimenty na zamężną córkę

Alimenty na zamężną córkę

polka29 Witam, Mam pytanie odnośnie alimentów, ponieważ dostawałam alimenty od ojca. Jestem teraz na 3roku studiow dziennych i w czerwcu zamierzam ukonczyc naukę. Jednak w tym miesiącu (...)

SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

alimenty.pl bez obrazy...ale skumaj ze on (w angli),dzieckiem nie musi sie zjamowac i caly trud w wychowaniu i odpowiedzialnosci spoczywa na mnie.....a wydatki i szkolnictwo we wloszech jednak (...)

Art.244 KK

Art.244 KK

do KRiO i KC jeśli chodzi o zawarta Ugodę i Postanowienie o wydaniu dzieci ,jeśli druga strona tego nie respektuje? (Roman25) zgodnie z postanowieniem Sądu Najwyższego Nr I KZP (...)

alimenty na wiecznego-leniwego studenta

alimenty na wiecznego-leniwego studenta

lekarza i załatwi sobie, że ma lumbago i to wystarczy by się mogło powołać że przyczyną zaniedbania nauki była choroba. No i kto mu udowodni że symuluje? Jest też nie rozwiązana (...)

Pozbawienie matki praw rodzicielskich

Pozbawienie matki praw rodzicielskich

rodzicielskich? Witam, W oparciu o przedstawione przez Pania okoliczności na podst. art. 111 krio ma Pani prawo i chyba powinna Pani to zrobić. Poza tym ma Pani prawo wystąpić również (...)

Okres ciąży a alimenty

Okres ciąży a alimenty

, stac ja na utrzymanie dziecka) (dezire27) - zgodnie z art 142 KRiO oraz Art. 754 KPC, możesz wystawić pozew o ustalenie ojcostwa i alimenty na siebie, gdyż dziecka jeszcze nie ma, (...)

Odwołanie od zasądzonych alimentów

Odwołanie od zasądzonych alimentów

DZIECI I TEZ BEDZIESZ ZLY JAK NIE BEDZIE CI PLACIC!!!!! I ZOBACZYMY CO BYS WTEDY ZROBIL W TEJ SYTUACJI!!!!NA PEWNO BYS BYL ROZGORYCZONY I PLUL SIE I WBIJAL SOBIE DO GLOWY DLACZEGO???!!! (...)

Alimenty dla byłego współmałżonka

Alimenty dla byłego współmałżonka

to nieroby i zawsze cos chca za darmo .sa dobre opiekuncze i wogule naj naj to niech wiec same takze sie utrzymaja i dzieci poto wszak sie rozwodza prawda .i walcza o nie zaleznosc (...)

Odebranie praw rodzicielskich a alimenty

Odebranie praw rodzicielskich a alimenty

wniosek do sadu. Jestem obecnie mezatka i mam 2-gie dziecko, chcialabym z mezem aby corka nosila nazwisko mojego meza i aby mogl miec do niej prawa jako ojciec. Prosze mi powiedziec jaki to jest wniosek (...)

Szkoła zaoczna, a alimenty

Szkoła zaoczna, a alimenty

,mieszkanie i nie wiele zostaje na życie ,a mama jeszcze ma kredyty do płacenia. Dlatego chce dalej sie uczyc a nawet moze potem na jakies studim sie wybrac ale chce chociaz troche pomóc mamie i (...)

napoje w pracy

napoje w pracy

sole mineralne i witaminy. Woda do picia i do mycia Przepisy art. 233 k.p. zostały rozwinięte w § 13, 112 i 113 rozporządzenia ministra pracy i polityki socjalnej z (...)

JAK ODZYSKAĆ ALIMENTY NA DZIECKO od byłego ale nie męża

JAK ODZYSKAĆ ALIMENTY NA DZIECKO od byłego ale nie męża

wieku ,wykształcenia, umiejętności i wielu innych czynników - o zarobkach -ich wysokości nie tu mowy!poczytaj moje posty to się więcej dowiesz ,na co dzień piszę takie kosztorysy i za głowę (...)

siostra i brat

siostra i brat

to uczynić w przyszłym tygodniu. Tylko słowem wstępu, kwestie kontaktów między rodzeństwem reguluje art. 113 z indeksem 6 Kodeksu Rodzinnego. Zatem tak jak rodzic może wystąpić do (...)

odebranie ojcu praw

odebranie ojcu praw

rodzicielskiej jest nie tylko obowiązkiem pieczy nad dzieckiem i jego wychowywaniem, ale również prawem każdego z rodziców, o czym z kolei mówi art. 95 krio. Należy sobie zadać pytanie (...)

odebranie ojcu biologicznemu praw rodzicielskich

odebranie ojcu biologicznemu praw rodzicielskich

pozbawienie władzy rodzicielskiej na podstawie art. 111 krio. Rażące zaniedbywanie obowiązków wobec swojego dziecka poprzez brak zainteresowania jego losem jest zasadniczą przesłanką (...)

Rozwód, dziecko, obecny partner

Rozwód, dziecko, obecny partner

pozbawienia władzy rodzicielskiej konieczne jest spełnienie warunków przewidzianych w art. 111 par. 1 krio. Alimenty również sąd zasądza na wniosek, w przypadku alimentów (...)

Pozwolenie na broń

Pozwolenie na broń

) z zaburzeniami psychicznymi, o których mowa w ustawie z dnia 19 sierpnia 1994 r. o ochronie zdrowia psychicznego (Dz. U. Nr 111, poz. 535, z 1997 r. Nr 88, poz. 554 i Nr 113, poz. 731, z 1998 r. (...)