art.108 ustawy emerytalnej tekst Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Równoważnik za remont lokalu albo jego brak dla emeryta policyjnego

Równoważnik za remont lokalu albo jego brak dla emeryta policyjnego

akapitu), iż SN uważa, że prawo do równoważników przysługuje jednak emerytowi policyjnemu. Tymczasem z przepisów (art. 2 pkt 2 lit "c" oraz art. 29 ustawy emerytalnej) (...)

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

charakterze. Kochanowski we wniosku do TK ocenił, że jeden z zapisów ustawy wprowadza 'zaostrzenie z mocą wsteczną' dotychczasowych warunków nabywania prawa do wcześniejszej emerytury. (kif, PAP) (...)

Renta rodzinna a art. 55a ustawy emerytalnej

Renta rodzinna a art. 55a ustawy emerytalnej

zgodnie z art. 55a ustawy emerytalnej, ale mam takie pytanie: W jakim przypadku to przeliczenie będzie dla mnie korzystne w sensie, że świadczenie zostanie podwyższone ? Pytanie moje (...)

samowola budowlana

samowola budowlana

. 1623 z późno zm.) oraz art. 104 § l, art. 105 ustawy z dnia 14.06.1960 r. - Kodeks Postępowania Administracyjnego (tekst jednolity Dz. U. z 2000 r. Nr 98 poz. 1071 z późno zm.) Orzeka (...)

Czy ktoś odpowie na pytanie o czynsz?

Czy ktoś odpowie na pytanie o czynsz?

: - ustawy z dnia 16 wrzeúnia 1982 r. – prawo spóůdzielcze (tekst jednolity Dz. U. z 2003r. Nr 188, poz.1848 z póęn. zm.), -ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o spóůdzielniach mieszkaniowych (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

emerytury osób, które nie osiągnęły tego wieku ( np. art. 29 i 32 ustawy o emeryturach i rentach z FUS). Do takich przepisów należy również art. 88 Karty Nauczyciela, który stanowi, (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

to po przeprowadzonych statystykach w firmie. Zatem tak szczerze mówiąc to nie jakieś tak ustawy o korytarzach energetycznych pozbawią możliwości uzyskiwania odszkodowań tylko to wina Sądów

Wyjazd za granicę trzeba będzie zgłosić  do urzędu gminy !!!

Wyjazd za granicę trzeba będzie zgłosić do urzędu gminy !!!

3, art. 59 oraz art. 60 niniejszej ustawy. kondziq [cytat] Obywatel polski będzie musiał zgłosić fakt wyjazdu za granicę w urzędzie gminy. Jeśli wyjazd ten będzie dłuższy niż sześć (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

powództwa o eksmisję sprawcy znęcania się nad rodziną, wywiedzionego na podstawie art. 33 pkt 3 i art. 38 Ustawy o najmie lokali, może być wyrok eksmitujący np. małżonka (bez rozwodu (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

sprzedaży. Art 108 prawa telekomunikacyjnego przewidujący 12 miesięczny okres przedawnienia dotyczy tylko i wyłącznie roszczeń z art 105 PT, czyli roszczeń za przerwę w świadczeniu usługi (...)

prawo budowlane- uprawnienia budowlane

prawo budowlane- uprawnienia budowlane

o uprawnienia budowlane w zakresie nieograniczonym? tyle mowia ustawy: USTAWA z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane. (tekst pierwotny: Dz. U. 1994 r. Nr 89 poz. 414), (tekst jednolity: Dz. (...)

jak przejsc na wczesniejsza emeryture?

jak przejsc na wczesniejsza emeryture?

spelniac warunku? sprawdz sobie na internecie art. 184 ustawy emerytalnej. eli88prawSTU nie wiem gdzie tego szukać możecie mi napisać co ten art mówi?! owczarek66

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

wymiar urlopu macierzyńskiego uzależniony jest wyłącznie od liczby dzieci urodzonych podczas jednego porodu. 2. Przerwa w urlopie macierzyńskim W art. 180 Kodeksu pracy dodane zostały przepisy § (...)

praca po emeryturze.

praca po emeryturze.

pewnie ine pelna stawke. chodzi mi o rpace legalna. można art.103-104 Ustawy emerytalnej. Anna_a na wczesniejszej emeryturze pracowac mozesz ale z ograniczeniami świadczen, na płenej emeryturze (...)

praca i emerytura

praca i emerytura

dorobić... jest to możliwe i na jakich warunkach?! na czarno zawsze mozna, jak połowa rodaków;) a art. 103 do 105 ustawy emerytalnej proszę sobie przejżeć ale ogólnei można tylko pod (...)

zagraniczny zasiłek chorobowy a ZUS

zagraniczny zasiłek chorobowy a ZUS

czasu pobierania zasiłku za granica osoba taka nie ma prawa do emerytury z ZUS gabi44 Mowa o tym w art. 100 ust. 2 ustawy emerytalnej, która  daje podstawę do odmowy przyznania (...)

żądanie usunięcia danych osobowych BRE Bank S.A.

żądanie usunięcia danych osobowych BRE Bank S.A.

. Otóż zostałam poinformowana, iż NIE MAM możliwości wystąpienia do banku z takim żądaniem. Poprosiłam o wskazanie podstawy prawnej i tu zaczęły się schody. Pani najpierw chciała mi czytać tekst (...)

Zawiadomienie o podziale środków !!!

Zawiadomienie o podziale środków !!!

społecznych ( tekst jednolity Dz.U z 2009 roku Nr 205 poz. 1585 z późn.zm) w związku z art. 61 § 4 ustawy z dnia 14 czerwca 1960r.- kodeks postępowania administracyjnego ( Dz. U. z 2000r (...)

wykup mieszkania od spółdzielni.......

wykup mieszkania od spółdzielni.......

prawna Niniejsza opinia została sporządzona na podstawie ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity: Dz. U. 2004 r., Nr 261, poz. 2603). Przepis art. (...)

Przekształcenie mieszkania spółdzieczego na własnościowe

Przekształcenie mieszkania spółdzieczego na własnościowe

. ( tekst jedn. Dz.U.z 2003r. nr 119 poz.1116 z póxniejszymi zmianami) w trybie art.42 i 43. Spółdzielnia w tym celu powinna najpierw 'wyodrębnić' nieruchomość, w której będzie przewłąszczony (...)

Obecne niewolnictwo

Obecne niewolnictwo

prośbę i niczego nie zastrzega.  Art. 13 ustawy o obywatelstwie polskim, zastrzega jednak , że organem wydającym „zgodę” na zrzeczenie się obywatelstwa jest Prezydent RP... Pytanie

Czynsz w spółdzielni

Czynsz w spółdzielni

bezpodstawnie konsekwencjami finansowymi, opłatami i nie wiadomo jeszcze czym. Nie dajmy się zmanipulować i zastraszyć. Zarząd spółdzielni na podstawie przepisów art. 42 i 43 ustawy o spółdzielniach

Ostatnia wola Zmarłego a testament - pytanie o interpretację prawa

Ostatnia wola Zmarłego a testament - pytanie o interpretację prawa

spadkodawca spisując testament zgodny z art 1008 KC.Natomiast za niegodnego może uznać spadkobiercę sąd w czasie sprawy spadkowej.Powodem uznania spadkobiercy za niegodnego może być zgodnie z art (...)

Prawa autorskie ?!

Prawa autorskie ?!

siegnij po art. 9 bodajeze ustawy o prawie autorskim i zobacz sobie co mozesz. Yasioo Hmm, ciekawa dyskusja. Zgodziłbym się z Yasioo co do tego, że sprawa skomplikowałaby się gdyby można było (...)

odroczenie rozbiórki samowoli budowlanej w czasie COVID

odroczenie rozbiórki samowoli budowlanej w czasie COVID

nakaz rozbiórki, który do tej pory nie był egzekwowany (były jedynie 2 kontrole). Dnia 7.05 nadzór budowlany przesłał pismo o treści cyt.: "Zgodnie z art.15 ustawy z dnia 17.06.1966 o postępowaniu

import kosmetyków z Azji-prośba o radę (ustawa o kosmetykach)

import kosmetyków z Azji-prośba o radę (ustawa o kosmetykach)

. Problem dotyczy ustawy o kosmetykach art. 11, w której wymaga się zgromadzenia niezliczonej ilości dokumentów. Producent jest w stanie dostarczyć mi dokumentów z punktu 1 i 2 ustawy, (...)

podgladanie w pracy przez szefa kamera

podgladanie w pracy przez szefa kamera

„- pisze Monitor Prawa Pracy i Ubezpieczeń nr 3/2005, s.30. Zgodnie z art. 1 ust. 1 Ustawy z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (publikacja: tekst jednolity Dz.U. z (...)

Zawiadomienie o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie alimentów

Zawiadomienie o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie alimentów

dotyczącej przyznania świadczenia z funduszu alimentacyjnego w miesiącu wrzesień 2013r. Ponadto zgodnie z art. 19 ust.1 ustawy dnia 07 września 2007r. o pomocy osobom uprawnionym do alimentów (...)

Ratunku Kruk ściga PILNE

Ratunku Kruk ściga PILNE

drobnym druczkiem tak: Przetwarzanie danych osobowych przez KRUK dbywa się na podstawie art 23 ust. 1 p. i art. 3 ust. 2 z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych(tekst jednolity, (...)

Pobieraczek - wezwanie do zapłaty i niekompletne dane. Pomocy!!!

Pobieraczek - wezwanie do zapłaty i niekompletne dane. Pomocy!!!

stosowana przez przedsiębiorcę zagraża lub narusza interes konsumenta. Dochodzenie roszczeń następuje na podstawie art. 12 ustawy z dnia 23 sierpnia 2007 r. o przeciwdziałaniu nieuczciwym (...)

1

2