art.108 par.1. pkt. 2 kodeksu pracy Wyszukiwarka e-prawnik.pl


 czy przysługuje odprawa

czy przysługuje odprawa

Art.30 par.1 pkt 2 kodeksu pracy za wypowiedzeniem przez pracodawce. Dodam ze firma zatrudnia około 1000 osób a zwolnienie było indywidualne. Napisałem pismo z wypłatę (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

formularzem (kopią) skierowania skazanego do danego zakładu pracy. Pytacie dlaczego tak Art 55 par 2 kkw - Czynności związane z organizowaniem i kontrolowaniem wykonywania kary Wo (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

zaległe odsetki (§ 2 ww. artykułu). Jednocześnie jednak z art. 385 3 pkt 5 Kodeksu cywilnego wynika, iż w razie wątpliwości uważa się, że niedozwolonymi postanowieniami umownymi (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

. Kiedy mogę wręczyć wypowiedzenie korzystając z art.20 ust.5. Uprzejmie proszę o odpowiedź. Krystyna prawo-pracy.net zostałem zwolniony z pracy z art 52 par 1 punkt1 w trakcie (...)

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Ryk Art. 231 kodeksu pracy (w szczególnosci par. 1 i 2) stanowi, ze w razie przejscia zakladu pracy lub jego czesci na innego pracodawce staje sie on z mocy prawa strona (...)

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

nastąpiło dobrowolne wydanie, a osoba ta nie złożyła wniosku, o którym mowa w art. 217 par. 4. Par. 2. Należy również zwrócić osobie uprawnionej zatrzymane rzeczy niezwłocznie (...)

zwolnienie dyscyplinarne

zwolnienie dyscyplinarne

konsultację w tej sprawie do Państwowej Inspekcji Pracy. PIP oferuje bezpłatne porady z zakresu prawa pracy. 2. Zawsze pozostaje możliwość odwołania się do sądu pracy. Moim (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

80 zł (par. 12 pkt 1, podp. 2 Ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych); 2. kosztów komornika - zaliczamy do nich (zgodnie z Ustawą o komornikach sądowych i egzekucji - (...)

świadectwo pracy i art.41par1K.P.

świadectwo pracy i art.41par1K.P.

.31 maja dostałam świadectwo pracy i w punkcie 3 pisało : stosunek pracy ustał w wyniku rozwiązania art.30 par 1 pkt 4 K.P(z upływem czasu,na który była zawarta umowa) (...)

wypowiedzneie art 52 par 1 pkt 1 kodeksu pracy

wypowiedzneie art 52 par 1 pkt 1 kodeksu pracy

wypowiedzneie art 52 par 1 pkt 1 kodeksu pracy wypowiedzneie art 52 par 1 pkt 1 kodeksu pracy Witam, Pracodawca złożył mi rozwiązanie umowy (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

! studentka Polskie prawo nie określa wieku osoby alimentowanej, ktory oznaczalby wygasniecie obowiazku alimentacyjnego! Art. 133 par. 1 kodeksu rodzinnego i opiekunczego z 1964r. mówi, że (...)

proszę o poradę

proszę o poradę

brzmieniem art 25 par 1 kodeksu karnego sąd musi to wziąc pod uwagę przy rozpatrzeniu sprawy. Jesli tak to zgodnie z art 17 par 1 pkt 2 kodeksu postepowania (...)

POMOCY! JESTEM NA URLOPIE CZY BEZ PRACY - MUSZE DZIALAC SZYBKO

POMOCY! JESTEM NA URLOPIE CZY BEZ PRACY - MUSZE DZIALAC SZYBKO

jaką ma wpisać pracodawca w moim świadectwie pracy ,bym mogła pójśc na zasilek dla bezrobotnych a potem na świadczenie przedemerytalne Czy art 30 par.1 pkt2 w związku z ustawą (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

Co za bzdura! Jak można udzielać odpowiedzi nie wiedząc o czym sie pisze i tym samym wprowadzać innych w błąd. W art.186 par.1 Kodeksu Pracy jest wyraźnie zapisane, że pracownik (...)

Zmiana warunków umowy

Zmiana warunków umowy

rozwiązania umowy tylko poprzez wypowiedzenie jej przez Abonenta a każda inna forma rozwiązania umowy jest uznawana za nieważną? pyrda Bo taką możliwość daje Ci art.384 1 kc. z niego wynika to Twoje (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

wymiar urlopu macierzyńskiego uzależniony jest wyłącznie od liczby dzieci urodzonych podczas jednego porodu. 2. Przerwa w urlopie macierzyńskim W art. 180 Kodeksu pracy dodane (...)

Jaki to artykul? PILNE

Jaki to artykul? PILNE

to znajdziesz co on oznaczal wtedy. Dziekuje. aneta134 Witam. Paragraf o ktory pytasz (art. 205 par.1 kk w zw. z art. 36 par. 2 i 3 kk. ) nie zmienil sie i nie ulegl zmianie od (...)

Alimenty na dorosłe dziecko

Alimenty na dorosłe dziecko

art. 133 par. 1 i 2 kodeksu rodzinnego i opiekunczego). Koby alimenty.pl Rodzice rozwiedli się 17 lat temu, sąd przydzielił alimenty, ale Ojciecnie od początku nie płącił. Od (...)

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

właściwość miejscową sądu to podstawą będzie art. 1103 (2) par. 1 pkt. 1 kpc. Prawnik1209 Prosze Was o porade coz moge zrobic. Mieszkam w USA,mam corke na ktora mam orzeczone (...)

Uległem wypadkowi w pracy

Uległem wypadkowi w pracy

stosunku pracy. Urazem, zgodnie z definicją zawartą w art. 2 pkt 13 ustawy, jest uszkodzenie tkanek ciała lub narządów człowieka wskutek działania czynnika zewnętrznego. Na (...)

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

orzeczonej w zakresie do 2 lat. jednak w trybie art 335 kpk, czyli tzw. dobrowolnego poddania sie karze, jak stanowi art 343 par. 2 pkt 2 mozna zawiesic kare do (...)

dofinansowanie z zakładu pracy do okularów do pracy przy komputerze

dofinansowanie z zakładu pracy do okularów do pracy przy komputerze

badań lekarskich poświadczą konieczność ich stosowania przy obsłudze monitora ekranowego. Zerknij też art. 43 pkt. 2 oraz art. 229 par 4 kodeks pracy. Pozdrawiam (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

przemoc wobec osoby lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania, zaniechania lub znoszenia, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Z kolei zgodnie z art. 191 par. (...)

Przerwa w karze

Przerwa w karze

wystąpienia okoliczności, o której mowa w art. 248 (w przypadku nadmiernego zagęszczenia w więzieniach) par. 2 Okres odroczenia biegnie od dnia wydania postanowienia w tym przedmiocie. par. (...)

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

Najwyższego z dnia 18.07.2000r. sygn.akt III CZP 23|00 (OSP 2002|3|36) - "Zarówno art. 45 ust. 2, jak i art. 59 ust. 1 in fine ustawy realizują inny cel, mianowicie ochrony wierzyciela (...)

alimenty - jak się pozbyć komornika

alimenty - jak się pozbyć komornika

przysługuje wówczas powództwo z art. 840 par.1 pkt2 kpc. Dłużnik bowiem w postępowaniu egzekucyjnym( np. skarga na czynnośc komornika) nie może się bronić zarzutem, że objęte tytułem (...)

Wypowiedzenie umowy o pracę a urlop wychowawczy

Wypowiedzenie umowy o pracę a urlop wychowawczy

urlopu wychowawczego. Kodeks pracy co prawda nie dopuszcza takiej możliwości, natomiast przepisy szczególne - owszem. Chodzi o ustawę o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków (...)

Wymiar urlopu dla licencjata?

Wymiar urlopu dla licencjata?

się dodatkowe dni urlopu? Licencjata zaczełem 01.10.2014r i ukończyłem w czerwcu 2017r. Według mojej kadrowej dodatkowy urlop mi się nie należy i zasłania się Art. 155 par. 2 Kodeksu (...)

Alimenty na dziecko

Alimenty na dziecko

pracy w zakładzie pracy. Pozdrawiam i wrazie jakich kolwiek pytań chętnie odp. Ewa vika41 alimenty.pl Witam! Wypowiedź Pani VIKA41 jest błędna, kompletnie bez sensu i wyssana z palca. W polskim (...)

Przedawnienie wyroku

Przedawnienie wyroku

jego rodziny zbyt ciężkie skutki, a także w razie wystąpienia okoliczności, o której mowa w art. 248. par 2. Okres odroczenia biegnie od dnia wydania postanowienia w tym przedmiocie. (...)

1

2

3

4

5

...

12