art.100 ustawy z dnia 24 08 2001 kodeks postepowania w sprawach Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

Społecznych Art. 24 pkt 4. Należności z tytułu składek ulegają przedawnieniu po upływie 10 lat, licząc od dnia, w którym stały się wymagalne, z zastrzeżeniem (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

finansowego w tej chwili nalezy w pierwszej kolejnosci do Pani meza i sad nie bedzie dochodzil czy Pani z mezem mieszka, czy nie... Jesli Pani nie ma srodkow na utrzymanie moze Pani w (...)

Czy Bielsko-Biała posiada jeszcze resztki sprawiedliwości w Sadzie?

Czy Bielsko-Biała posiada jeszcze resztki sprawiedliwości w Sadzie?

. Sprawa była opisywana w obszernym artkule w Głosie Ziemi Cieszyńskiej nr z 18.10.2013 " Życie z piętnem gwałciciela" , W czasach gdy zaostrza sie przepisy przestepstw (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

(chciałabym poszeżyć wiedzę z zakresu: pracy osobami z zaburzeniami psychicznymi)...może zalecisz jakieś szkolenie kurs? myślałam o pracy z rodziną i dzieckiem z zaburzeniami (...)

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

przedłuzanej z miesiąca na miesiąc, wpisuje, że otrzyzmuję wynagrodzenie w wysokości 150zł, chociaż tak na prawdę jest ono kilkakrotnie wyższe. Pracuję w pełnym wymiarze godzin, (...)

kwestia warunkowego umorzenia postepowania

kwestia warunkowego umorzenia postepowania

postępowanie karne w sprawach o przestępstwa lub przestępstwa skarbowe" (art. 1 ust.2 pkt.2 ustawy z dnia 24 maja 2000 r. o Krajowym Rejestrze Karnym. Dz. (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

, które jej przysługują? Beti prawo-pracy.net Dziewczyny. ja jestem w 21 tyg ciąży. Dostałam wczoraj pismo z ZUS: ,,...zgodnie z nowym brzmieniem art. 8 ustawy z (...)

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

latach alimentów. kowalski65 Prosze bardzo art 137 KRO - "Roszczenia o świadczenia alimentacyjne przedawiniaja sie z uplywem lat 3" ustawa z dnia 17.06.2004r , ktora wchdzi (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

zadłużenia odbyła się sprawa w sądzie. Co z przedawnieniem w mojej sytuacji? Jan W 2001 R ZAŁOZYLEM KONTO BANKOWE W PKO S.A. TYM Z BYCZKIEM DOSTAŁEM LIMIT (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

prowadzonej przez administratora danych działalności gospodarczej, przetwarzanie danych w takim przypadku jest prawnie dopuszczalne. Administratorem danych - w świetle art. 7 pkt 4 w/w (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

Presco w pozwie do sądu stwierdziła że nie ma konieczności powiadamiania mnie o złożonym pozwie. Pozew ten otrzymałem z sądu w jednej kopercie razem z nakazem zapłaty. Proszę (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

i tyle zaległych alimentów" /oczywiście z okresu kiedy była jeszcze przedstawicelką ustawową" - komornik, w myśl prawa nie musi przecież niczego sprawdzać/! 4. Proszę darować sobie osądy (...)

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

,który chce sobie wymienić na motor (oczywiście wszystko z wyższej półki!!) to tylko niektóre z jego bogactw.My natomiast miesiąc w miesiąc z sercem w gardle myślimy,czy (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

niniejszej ustawy. Art. 3. Wykonanie ustawy porucza się Prezesowi Rady Ministrów i wszystkim ministrom. Art. 4. Ustawa wchodzi w życie z dniem ogłoszenia. (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Najwyższego (np. wyrok SN z dnia 4 grudnia 2003 r. PK 72/03 , wyrok z dnia 11 września 2001 r. PKN 633/00) w opinii sądu nabycie prawa do emerytury zostało użyte w (...)

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

.. duduss4 Sprawa dotyczy mojej dziewczyny, na początku mieszkała z rodzicami, natomiast po pewnym czasie rodzice rozwiedli się. Podczas nauki w liceum mieszkała w domu z ojcem, a (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

. Specjalizujemy się w prowadzeniu postępowań upadłości konsumenckich. W związku z powyższym w zakres świadczonych przez Kancelarię usług wchodzi: ? udzielanie porad prawnych (...)

wypowiedzenie stosunku służbowego podczas usprawiedliwionej nieobecności w pracy

wypowiedzenie stosunku służbowego podczas usprawiedliwionej nieobecności w pracy

dobro służby również jest w tym katalogu). Organem I stopnia jest dyrektor izby celnej, od niego służy odwołanie do Ministra finansów jako do organu sprawującego nadzór w sprawach, (...)

Rozwód kościelny

Rozwód kościelny

zależy, mój adres aniag.24@wp.pl, albo gg 3572815 Z góry bardzo dziękuję. ania--26 Julio zwracam sie z prośbą w wiadomej sprawie, wszelkie inforamcje na ten temat beda mi popmocne , (...)

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

wylaczyc stosowania art. 231 k.p. dotyczacego wejscia przez nowego pracodawce w prawa i obowiazki objete stosunkiem pracy z pracownikami przejmowanego zakladu pracy. Natomiast w uzasadnieniu (...)

Przeszukanie - kto ma prawo?

Przeszukanie - kto ma prawo?

1982 r. o postępowaniu w sprawach nieletnich (art. 35) 4. Ustawę z dnia 24 sierpnia 2001 r. Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia (...)

Biegły sądowy

Biegły sądowy

dnia 27 lipca 2001 r. – Prawo o ustroju sądów powszechnych (Dz. U. Nr 98, poz. 1070) oraz wydane na podstawie art. 157 § 2 tej ustawy rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

lekarskim bo jestem w 4 miesiacz ciazy. Termin porodu mam na 13 listopada. Powiedzcie mi jesli sie orientujecie jak to jest z dalsza umowa. I z urlopem macierzynskim i wychowawczym. Z (...)

Wypowiedzenie umowy najmu

Wypowiedzenie umowy najmu

obniżenia czynszu z dany okres (zgodnie z art.6a ust. 1 ustawy z dnia 21 czerwca 2001 roku o ochronie praw lokatorów). Wyczytałam też, że niezapewnienie obowiązku (...)

CZY UDA MI SIĘ UWOLNIĆ OD ŻONY?

CZY UDA MI SIĘ UWOLNIĆ OD ŻONY?

alimenta musi płacic na dziecko ,tylko nie przesadzajcie z tymi alimentami że macie nie wiem ile ,mieszkamy w jednym kraju.Czarna pisze że poznała faceta oraz że ma dobry kontakt z jego (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

. III CZP 42/69, wyrok z dnia 6 lutego 1979 r., sygn. IV CR 491/78, uchwała z dnia 13 czerwca 1990 r., sygn. III CZP 31/90 czy uchwała z dnia 5 grudnia 1991 r., sygn. (...)

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

wejscia w zycie oraz data obowiazywania 2009-06-13. Art. 63. Mąż matki może wytoczyć powództwo o zaprzeczenie ojcostwa w ciągu sześciu miesięcy od dnia, w którym dowiedział (...)

Szukam dobrego prawnika!!!! Pomocy!!!

Szukam dobrego prawnika!!!! Pomocy!!!

sprawach dzieci. Mnie prowadziła sprawę z Konwencji Haskiej więc mam pojęcie, czy się sprawdza w takich sprawach. Jest dobra i rzeczowa. mama2x Szukam dobrego adwokata w (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

sytuacje i czekam na jakieś wskazówki z Waszej strony: Wynajmuję (a raczej wyrozumowywałam) 3 pokojowe mieszkanie w Warszawie wraz z 2 koleżankami. Z właścicielem podpisałyśmy (...)

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

andrzej.apoco Witam mam problem z US. Mianowicie zakupiłem pojazd od niemca który nie rejestrował pojazdu w swoim kraju . W US Pan poinformował mnie że nie moze wydac mi druku Vat25 z (...)

1

2

3

4

5

...

7