art.100 par.2 pkt.4 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


świadectwo pracy i art.41par1K.P.

świadectwo pracy i art.41par1K.P.

rozwiązania art.30 par 1 pkt 4 K.P(z upływem czasu,na który była zawarta umowa) i z tym świadectwem poszłam do Urzędu Pracy się zarejestrować , niestety nie zerejestrowali mnie tylko (...)

Apelacja termin

Apelacja termin

istnienie jednej z bezwzglednych przyczyn odwolawczych art.439 par.1 pkt9 KPK, a mianowicie brak skargi uprawnionej osoby. czy zarzut ten był zasadny??? Moim zdaniem postępowanie nie może (...)

wypowiedzenie ze strony pracodawcy a odprawa

wypowiedzenie ze strony pracodawcy a odprawa

30,par1 pkt2KP. W wypowiedzeniu powodem zwolniena było niespełnianie wymogów firmy i nie wyrabianie parametrów ustalonych przez firmę. Czy nalezy mu się odprawa? Nie, odprawa należy się jeśli (...)

 czy przysługuje odprawa

czy przysługuje odprawa

Art.30 par.1 pkt 2 kodeksu pracy za wypowiedzeniem przez pracodawce. Dodam ze firma zatrudnia około 1000 osób a zwolnienie było indywidualne. Napisałem pismo z wypłatę odprawy za okres (...)

Jak odzyskać dług? Mam wyrok z klauzulą wykonalności. Co dalej?

Jak odzyskać dług? Mam wyrok z klauzulą wykonalności. Co dalej?

art.824 par.1 pkt 3 kpc..." Czy tak powinno wyglądać uzasadnienie postępowania komornika sądowego? Z odrębnego pisma dowiedziałam się, że wierzyciel nie wskazał mienia, z którego (...)

Jak odzyskać pieniądze? Mam wyrok z klauzulą wykonalności. Co dalej?

Jak odzyskać pieniądze? Mam wyrok z klauzulą wykonalności. Co dalej?

art.824 par.1 pkt 3 kpc..." Czy tak powinno wyglądać uzasadnienie postępowania komornika sądowego? Z odrębnego pisma dowiedziałam się, że wierzyciel nie wskazał mienia, z którego (...)

Dopłata do opłaty sądowej

Dopłata do opłaty sądowej

,czy ona jest opłatą za stwierdzenie o braku podstaw do wydania nakazu zapłaty w postępowaniu nakazowym? oddlot Na tym etapie sprawy zostanie Ci zwrócony cały wpis - art.36 par.1 pkt.1 (...)

WYPOWIEDZENIE UMOWY O PRACE A ODPRAWA

WYPOWIEDZENIE UMOWY O PRACE A ODPRAWA

WYPOWIEDZENIEM W TRYBIE ART.30 PAR.1PKT2. DODAM ZE FIRMA ZOSTAŁĄ LIKWIDOWANA. CZY W TAKIM PRZYPADKU NALEZY SIE KOLEZANCE ODPRAWA?? (asia) PROSZE O ODP.PILNE ASIA pośpiech jest złym doradcą - (...)

Świadectwo pracy

Świadectwo pracy

adnotacją w punkcie STOSUNEK PRACY USTAŁW WYNIKU::"art.52 par1pkt1(bez wypowiedzenia w wyniku ciężkiego naruszenia prawa pracy z związku z opuszczeniem stanowiska pracy bez usprawiedliwienia (...)

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

tresci art 521 kpk wynika ze moga oni wniesc kasacje od kazdego prawomocnego orzeczenia sadu konczacego postepowania, w tym od wyroku nakazowego, a po 2 nie dotyczy ich na mocy art. 523 par.4 (...)

POMOCY! JESTEM NA URLOPIE CZY BEZ PRACY - MUSZE DZIALAC SZYBKO

POMOCY! JESTEM NA URLOPIE CZY BEZ PRACY - MUSZE DZIALAC SZYBKO

jaką ma wpisać pracodawca w moim świadectwie pracy ,bym mogła pójśc na zasilek dla bezrobotnych a potem na świadczenie przedemerytalne Czy art 30 par.1 pkt2 w związku z ustawą Z (...)

mandat z fotoradaru w sądzie grodzkim

mandat z fotoradaru w sądzie grodzkim

Cinek zgodnie z art 97 par pkt 2 kw - jesli za pomocą urządzenia pomiarowego zostanie stwierdzone popełnienie wykroczenia uprawniony funkcjonariusz ma 30 dni od ujawnienie wykroczenia na (...)

umowa o zakazie konkurencji - pytania

umowa o zakazie konkurencji - pytania

konkurencji będzie traktowane jako ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych i może być podstawą do rozwiązania umowy o prace bez wypowiedzenia z winy pracownika zgodnie z art 52 (...)

Kiedy pracownikowi przysługuje odprawa?

Kiedy pracownikowi przysługuje odprawa?

wskazanie, że możliwość taka była w związku z istnieniem takiej klauzuli w umowie o pracę.Powinien być wskazany tryb tj. dodatkowo: art. 30, par.1 pkt. 2 KP.Prawo do odprawy zależy (...)

Opłata za studia

Opłata za studia

radzę raz jeszcze: art.117, 118, 123par.1 pkt.2 Kodeksu Cywilnego, a w przyszłości - spłacaj długi, będzie ci lżej w życiu. Dziękuję za uwagę, życzę dobrej nocy januszkalupa Ja (...)

alimenty - jak się pozbyć komornika

alimenty - jak się pozbyć komornika

przysługuje wówczas powództwo z art. 840 par.1 pkt2 kpc. Dłużnik bowiem w postępowaniu egzekucyjnym( np. skarga na czynnośc komornika) nie może się bronić zarzutem, że objęte tytułem (...)

Kodeks pracy

Kodeks pracy

Kodeks pracy Witam, czy osobie zwolnionej przez pracodawcę z art.30 par. 1 pkt 2 przysługuje zasiłek dla bezrobotnych? Dodam, że pracowałem ponad rok na pełnym etacie, umowa o pracę.

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

(ORGANIZOWANIEM I KONTROLOWANIEM) art 53 par 3 kkw - Sąd poucza (nie kurator) art 57 kkw – sad wzywa skazanego do stawienia się w wyznaczonym terminie. (po co dodatkowa robota typu (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

powództwa o eksmisję sprawcy znęcania się nad rodziną, wywiedzionego na podstawie art. 33 pkt 3 i art. 38 Ustawy o najmie lokali, może być wyrok eksmitujący np. małżonka (bez rozwodu (...)

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

nastąpiło dobrowolne wydanie, a osoba ta nie złożyła wniosku, o którym mowa w art. 217 par. 4. Par. 2. Należy również zwrócić osobie uprawnionej zatrzymane rzeczy niezwłocznie (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

. na podstawie art. 509-518 k.c. (dz.U. nr 16 z dnia 16 maja poz 93) oraz że codziennie dług przyrasta o kwotę odsetek art. 481 par.1. Czy trzy lata mijają od rozwiązania umowy z Plus czy (...)

Zmiana warunków umowy

Zmiana warunków umowy

rozwiązania umowy tylko poprzez wypowiedzenie jej przez Abonenta a każda inna forma rozwiązania umowy jest uznawana za nieważną? pyrda Bo taką możliwość daje Ci art.384 1 kc. z niego wynika to Twoje (...)

proszę o poradę

proszę o poradę

(art 17 par 1 pkt 2 w związku z art 414 par 1 KPK) ze wzgledu na wystapienie negatywnej przeslanki procesowej. Co do rozbieżności zeznań świadków, to zgodnie z zasadą domniemania (...)

Art. 231 kk par.1

Art. 231 kk par.1

Art. 231 kk par.1 Dostałam wezwanie do Prokuratury z art. 231 kk par1 pkt 2. Szczerze, byłam zaskoczona...bo nigdzie nie przewinęło mi się aby przy paragrafie był punkt. (...)

Jaki to artykul? PILNE

Jaki to artykul? PILNE

to znajdziesz co on oznaczal wtedy. Dziekuje. aneta134 Witam. Paragraf o ktory pytasz (art. 205 par.1 kk w zw. z art. 36 par. 2 i 3 kk. ) nie zmienil sie i nie ulegl zmianie od wielu (...)

wypowiedzneie art 52 par 1 pkt 1 kodeksu pracy

wypowiedzneie art 52 par 1 pkt 1 kodeksu pracy

wypowiedzneie art 52 par 1 pkt 1 kodeksu pracy wypowiedzneie art 52 par 1 pkt 1 kodeksu pracy Witam, Pracodawca złożył mi rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia (...)

kwestia warunkowego umorzenia postepowania

kwestia warunkowego umorzenia postepowania

karnego??? To, że warunkowe podlega ujawnieniu wynika z art. 1 ust.2 pkt. 2 ustawy o Krajowym Rejestrze Karnym. Jednocześnie ani kodeks karny ani powołana wyżej ustawa (art. 14) nie wskazuje (...)

Wypowiedzenie umowy o pracę a urlop wychowawczy

Wypowiedzenie umowy o pracę a urlop wychowawczy

przyczyn niedotyczących pracowników (art. 5). Dotyczy to tzw. zwolnień grupowych. abi To rozporządzenie z 1996 roku nieaktualne jest teraz w kodeksie pracy i brzmi tak samo niemal. Czy są jeszcze do (...)

za odmowę przyjecia MKK

za odmowę przyjecia MKK

.1KW w zw.z par.86 ust.4 Rozporządzenia Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wew. i Adm. w sprawie znaków i sygnałów drogowych (Dz.U.Nr 170,poz1393)i art.97KW w zw.z art.24 ust.7 pkt (...)

odwieszenie wyroku za niesłuszne skazanie Art. 158. § 1.

odwieszenie wyroku za niesłuszne skazanie Art. 158. § 1.

jest wniosek o wznowienie postępowania. Zgodne z art. 540 par. 1 pkt. 2 lit. a) k.p.k. postępowanie sądowe zakończone prawomocnym orzeczeniem wznawia się m.in., jeżeli po wydaniu orzeczenia (...)

1

2

3

4

5

...

23