art.10 ustawy z dnia 13 marca 2003 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


odprawy - pytanie

odprawy - pytanie

odprawy - pytanie W dniu 23.07.2004 r. Po przepracowaniu 31 lat umowa została rozwiązana na zasadzie porozumienia stron – w związku z art. 10 ustawy z dnia 13 (...)

SN  postanowienie

SN postanowienie

postępowania a także z niepodzielnego charakteru postanowienia o dziale spadku (zob. postanowienia z dnia 7 listopada 1964 r., III CR 294/64, OSNCP rok 1965, nr 7-8, poz. 130, z dnia (...)

Uległem wypadkowi w pracy

Uległem wypadkowi w pracy

tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych (Dz.U. nr 199, poz. 1673 z późn. zm.) oraz ? ustawa z dnia 30 października 2002 r. o zaopatrzeniu z tytułu wypadków lub chorób (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

, które jej przysługują? Beti prawo-pracy.net Dziewczyny. ja jestem w 21 tyg ciąży. Dostałam wczoraj pismo z ZUS: ,,...zgodnie z nowym brzmieniem art. 8 ustawy z dnia (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

pozew o alimenty too on mnie wyrzuci z domu,nie wiem jak to zrobić jak najdelikatniej.Boję się o zdrowie mamy, gdyby trzeba było iść do sądu, ma problemy z sercem (stan przed zawałowy), (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

stosownego wniosku. Zgodnie z art. 100 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, prawo do świadczeń powstaje w dniu (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

dlug z 2005 roku i w piatek dostalam z firmy INTRUM JUSTITIA przysylaja mi odsetki z 5 lat do zaplaty przysylajac tylko kilka dni temu jeden list to juz jest wymuszenie pieniedzy z allegro (...)

ZUS i zadłużenie

ZUS i zadłużenie

9tys. Co ciekawe z tego co widzę z dokumentacji jaką mi przysyłają to komornik nie domyka spraw najstarszych tylko wpłaca po kilkanaście zł na różne sprawy co skutkuje zwiększaniem kosztów (...)

Ile urlopu mi się należy???

Ile urlopu mi się należy???

sierpnia 2009 roku, przysługuję mi 26 dni urlopu. Czy za miesiąc sierpień także przysługuje mi urlop ( na miesiąc 2,2 dnia)?? Czy jeśli wychodzi mi 8, 5 dnia czy się to zaokrągla do 9 dni?? (...)

Odprawy pracownicze

Odprawy pracownicze

? (simba) A czy w ogóle jest w jakichś przepisach ustalony termin, w jakim zakład pracy powinien wypłacić odprawy? lalal Przepisy ustawy z 13 marca 2003 r. o szczególnych (...)

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

wszystko będzie ok ale ja cię nie kocham i nigdy nie kochałam przeciez nie bendę żyć z toba z przymusu, to usłyszałem od niej załamałem sie ale chyba kazdy by się załamał na moim (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

. na podstawie art. 509-518 k.c. (dz.U. nr 16 z dnia 16 maja poz 93) oraz że codziennie dług przyrasta o kwotę odsetek art. 481 par.1. Czy trzy lata mijają od rozwiązania umowy z (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

dotyczy urlopu, mam jeszcze kilka dni z zeszłego roku, które powinnam wykorzystać do końca marca. Z tego co wiem za miesiące od początku roku do końca marca też przysługuje (...)

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

). Źródło i podstawa prawna: Ustawia z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz. U. Z 2005 r. Nr 31, poz. 266, z (...)

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

spędzając z nim czas i widząc go radosnego, samo też będzie radosne. Kolejne związki, będą bardziej odpowiedzialne z powodu świadomości że związek z kobietą mającą dziecko z (...)

 czy przysługuje odprawa

czy przysługuje odprawa

dnia 13 marca 2003 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikiem stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracownika (Dz. U. nr 90 poz 844 za zmianami). Z (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

poprzedni który to ją sprzedał. Dalej czas który to upłynął - P.R.E.S.C.O. Group Sp. z o.o. wskazuje daty dokumentów (z których powstało zadłużenie) na 20 marca 2003 roku (...)

Służebność

Służebność

. Z tego względu ww. argumenty są jedynie próbą uzasadnienia jednego z dwojga możliwych stanowisk. Przepis art. 36 ustawy z dnia 17 maja 1989 r. - Prawo geodezyjne (...)

VAT-25

VAT-25

ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. (...)

Obecne niewolnictwo

Obecne niewolnictwo

uznania mnie za bezpaństwowca (apatydę). W związku z czym nie dołączam wymaganego przez rozporządzenie Prezydenta RP z dnia 14 marca 2000 r. dokumentu opisanego w par 4.2 ust 2. (...)

Zawiadomienie o podziale środków !!!

Zawiadomienie o podziale środków !!!

art.131 ustawy z dnia 28 sierpnia 1997r. o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych (Dz. U. z 2010r. Nr 34, poz. 189, z pózn.zm) oraz zgodnie z art (...)

Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

przeze mnie paczki? tobiasz22 odpowiedz z sendit: Przepisy regulujące kwestie wydawania faktur korygujących zamieszczone są w § 13 i § 14 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

odpowiedź... Od grudnia 2007 przebywam na urlopie wychowawczym. Z racji niskich dochodow otrzymuję z MOPS zasiłek rodzinny wraz z dodatkami m.in dodatek z tyt. przebywania na urlopie (...)

Wysokość alimentów - a dochody ojca

Wysokość alimentów - a dochody ojca

wspólne konto narobiła debetu i jeszcze zablokowała konto że syn nie może z niego nić wybrać. Jednego dnia jak się z nią rozmawia mówi co innego a do sądu i następnego dnia (...)

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

przestępstwem karnym. Zgodnie z ustawą prawo prywatne międzynarodowe z dnia 4 lutego 2011 r. art. 63 Prawo właściwe dla zobowiązań alimentacyjnych określa rozporządzenie Rady (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

wykluczającej Danutę K. ze spółdzielni. Jego zdaniem uchwała narusza art. 11 ust. 8 w związku z art. 11 ust. 2 pkt 2 ustawy z 2001 r. o ochronie praw lokatorów i mieszkaniowym (...)

Klauzule zakazane - sprawdzenie regulaminu sklepu internetowego

Klauzule zakazane - sprawdzenie regulaminu sklepu internetowego

odpowiedzialność w przypadku niezgodności towaru z umową zgodnie z Art. 10 Ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej z 27 lipca 2002 r. W takim przypadku reklamowany (...)

waloryzacja kwotowa emerytur 19 Grudnia przed TK

waloryzacja kwotowa emerytur 19 Grudnia przed TK

kolejno: art. 4 ust.1, ust. 4-7, art. 5 ust. 1 i art. 6 w związku z art. 7 i art. 8 ustawy z dnia 13 stycznia 2012 roku o zmianie ustawy (...)

Zakaz wyprowadzania psów

Zakaz wyprowadzania psów

nie mogą być sprzeczne z uchwałą miejscowej rady gminy, ani tym bardziej nie mogą naruszać ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu porządku i czystości w gminach. (...)

Zwolnienia grupowe

Zwolnienia grupowe

Zwolnienia grupowe Witam serdecznie mam problem który,spędza mi sen z powiek a mianowicie chodzi o zwolnienia grupowe nie z winy pracownika tylko pracodawcy ustawa z dnia 13 (...)

1

2

3

4

5

...

18