art.10 ustawy z dn.13.03.2003 o szczeg��lnych zasadach Wyszukiwarka e-prawnik.pl


dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

, które jej przysługują? Beti prawo-pracy.net Dziewczyny. ja jestem w 21 tyg ciąży. Dostałam wczoraj pismo z ZUS: ,,...zgodnie z nowym brzmieniem art. 8 ustawy z dnia (...)

Policyjne mieszkanie - mam problem z wykupem -WAŻNE!

Policyjne mieszkanie - mam problem z wykupem -WAŻNE!

odmowę, nie wryazili zgody powołując się na art. 88 i 89 ustawy z dnai 6.04.1990 r. o Policji Dz. U. nra 7 poz 58 oraz art. 29 ustawy o zaopatrywaniu ... Dz. (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

KRK.Sedziowie wychodzą z założenia,że to kurator prowadzi karę do końca.Zamierzam troche z tym powalczyć.W poprzednim poście pisałeś o zapisie w Regulaminie wewnętrznego urzedowa....,o (...)

likwidacja ogródka działkowego

likwidacja ogródka działkowego

wówczas przekazana. Napisałem skargę do wykonawcy odnośnie niewłaściwego postępowania oraz zaznaczyłem kwestię odszkodowania jakie przysługuje zgodnie z art. 22 ustawy o ROD (...)

Unieważnienie małżeństwa

Unieważnienie małżeństwa

wprowadzające prawo małżeńskie? Dziennik Ustaw Nr. 48/1945., poz.271 19. Ustawa z dn. 29.09. 1986 ?Prawo o aktach stanu cywilnego?. ? art. 61a ust. 5. (Dz.U. Nr 36, poz. 180 z (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

stosownego wniosku. Zgodnie z art. 100 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, prawo do świadczeń powstaje w dniu (...)

Ukarana za chęć do pracy!

Ukarana za chęć do pracy!

;#8222;Należy zwrócić uwagę, że ust.3 przepisu art. 37j ustawy związany jest nierozerwalnie z ust.4, tj. wysokość zasiłku przedemerytalnego wynosi 160% kwoty zasiłku, o którym (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

mogę. Mnie chodzi o to, czy bez problemu mogę założyć sprawę o alimenty jego rodzicom, czyli dziadkom syna??????? Aditi Hej CO TY MÓWISZ MI O ZA WYSOKICH DOCHODACH ABY OTRZYMAĆ ALIMENTY (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

, czasami z kilkudniowym opóźnieniem, aczkolwiek było to czasami spowodowane tym, że trudno było się z właścicielem skontaktować! Moim zdaniem właściciel postąpił z nami nieuczciwie, (...)

Najniższe wynagrodzenie

Najniższe wynagrodzenie

w życie ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę art. 11 tej ustawy uchylał art. 77 ze znaczkiem 4 Kodeksu Pracy, a Kodeks odnosi się odtąd do minimalnego wynagrodzenia (...)

dzierżawa serwisu internetowego a podatek?

dzierżawa serwisu internetowego a podatek?

dochodowego. Kwestię określenia wysokości przychodu ze źródła przychodów "najem-dzierżawa" regulują postanowienia wyrażone w art. 11 w/w ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (...)

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

, to odezwij się do firmy BioTe21 z Krakowa. Robią tam ojcostwa i ekspertyzy kryminalistyczne.... michal7654321 hej prosze cie o pomoc.tez mam syna z obecnym partnerem.jak zalozyc sprawe. (...)

Czy ktoś odpowie na pytanie o czynsz?

Czy ktoś odpowie na pytanie o czynsz?

wyůŕcznie z mocy prawa, z chwilŕ gdy ustanie czůonkostwo w spóůdzielni ostatniego z wůaúcicieli lokali, jeýeli w nieruchomoúci zostanŕ juý wyodrćbnione wszystkie lokale ( art.26 (...)

MIESZKANIE WOJSKOWE A ROZWÓD

MIESZKANIE WOJSKOWE A ROZWÓD

rozwiedzionych regulował art. 28 ustawy z dnia 22 czerwca 1995 r. o zakwaterowaniu Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. Nr z 2002 r., Nr 42, poz. 368.). Zgodnie z (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t. j. Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, ze zm.) może opierać się o różne podstawy prawne. Zgodnie z art. 23 ust. 1 (...)

Umowa najmu na czas określony-jak wypowiedzieć

Umowa najmu na czas określony-jak wypowiedzieć

a nastepnego dnia zadzwonila ze wypowiada umowe i ze musze sie wyprowadzic z dniem 1.08.2010. Dodam tylko ze jestem w 4 miesiacu ciazy i przed podpisaniem umowy mowilam jej o tym, a takze o (...)

żądanie usunięcia danych osobowych BRE Bank S.A.

żądanie usunięcia danych osobowych BRE Bank S.A.

Ochronie Danych Osobowych z 1997 r. - odparłam, że nie potrzeba, znam ją świetnie i w oparciu o art. 23 oraz art. 32 w/w ustawy jedankowoż takie prawo posiadam. Odpowiedź (...)

 Spółka samorządowa a złamanie ustawy kominowej

Spółka samorządowa a złamanie ustawy kominowej

wypłacano wynagrodzenia obliczane na bazie nowej średniej pensji krajowej z grudnia 2010 roku, a z ustawy wynikało, że powinny być na bazie średniej z 2009 roku. Dociekliwy wiceprezes, (...)

Roszczenie o zwrot nieruchomości

Roszczenie o zwrot nieruchomości

prawomocnym orzeczeniem sądu lub organu(...) przedawnia się z upływem lat dziesięciu(...)”, chyba, że zobowiązany do świadczenia zrzeknie się korzystania z zarzutu przedawnienia (...)

Czy praca w Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej to praca w szczególnych warunkach?

Czy praca w Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej to praca w szczególnych warunkach?

szczególnych warunkach i mogę się starać o przejście na wcześniejszą emeryturę? Proszę o pomoc Maria Na wcześniejszą emeryturę może przejśc osoba, która spełania warunki z (...)

Ustawa o samorządzie gminnym art 18a wybór komisji rewizyjne

Ustawa o samorządzie gminnym art 18a wybór komisji rewizyjne

Ustawa o samorządzie gminnym art 18a wybór komisji rewizyjne Witam, Chciałbym prosić o wyjaśnienie pewnego zapisu prawnego Ustawy z dn 8 marca 1990 r o samorządzie (...)

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

. Podstawa prawna: Art. 10 ust. 1 pkt 8, art. 21 ust. 1 pkt 126, ust. 21, ust 22 oraz art. 30e ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (...)

Odpowiedzialność karna z art. 23 ustawy z dn. 6 wr ześnia 2001 o dostępie do informacji publicznej

Odpowiedzialność karna z art. 23 ustawy z dn. 6 wr ześnia 2001 o dostępie do informacji publicznej

Odpowiedzialność karna z art. 23 ustawy z dn. 6 wr ześnia 2001 o dostępie do informacji publicznej NSA wydał korzystny dla mnie wyrok (sygn. akt SA/Sz 1338/02). W jaki (...)

 Inwentaryzacja powykonawcza budynku na zgłoszenie do 35m2 - w jakim terminie ?

Inwentaryzacja powykonawcza budynku na zgłoszenie do 35m2 - w jakim terminie ?

o braku sprzeciwu Na podstawie art. 30 ust. 5aa ustawy z dnia 07 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (t. j. Dz. U. 2021 poz. 735 z późn. zm.). Jednakże w decyzji organ zobowiązał (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

. Kiedy mogę wręczyć wypowiedzenie korzystając z art.20 ust.5. Uprzejmie proszę o odpowiedź. Krystyna prawo-pracy.net zostałem zwolniony z pracy z art 52 par 1 punkt1 (...)

Czy mogę pozwać TPSA za przekazanie moich danych osobowych bez mojej zgody

Czy mogę pozwać TPSA za przekazanie moich danych osobowych bez mojej zgody

) . Firma windykacyjna może tez przetwarzać twoje dane (art. 23 ust. 1 pkt. 5 ustawy o ochronie danych osobowych w związku z art. 23 ust. 4 pkt. 2 wskazanej ustawy). (...)

Wykup mieszkania lokatorskiego

Wykup mieszkania lokatorskiego

własności zobligowana została spółdzielnia ustawą o spółdzielniach mieszkaniowych. Czasami władze i pracownicy spółdzielni przekonują nas, że nie ma powodów do obaw gdyż ustawa o spółdzielniach (...)

Odpowiedź na pismo wystosowane do spółdzielni - ile czasu?

Odpowiedź na pismo wystosowane do spółdzielni - ile czasu?

. 28.08.1996 r. sygn. akt: SA/Ka 1500/95). As Ludzie !!! Spółdzielni nie obowiązuje KPA lecz Prawo Spółdzielcze i ustawa o SM adam Cześć, Przepisy ustawy prawo spółdzielcze nie zawierają (...)

Postępowanie administracyjne - kazusy..

Postępowanie administracyjne - kazusy..

1984 , Nr 1 , poz. 13 oraz art. 83 p. 1 i 2 ustawy prawo budowlane 2). Zygfryd K. zwrócił się z prośbą do odpowiedniego organu samorządowego o wydanie mu pozwolenia budowlanego (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

......robisz sobie z nas pośmiewisko....... A potem o windykacji mówi się jak o wariatach......Żal i sromota wielka Tez windykator Fifi przeczytaj sobie Ustawę o prawie telekomunikacyjnym (...)

1

2

3

4

5

...

27