art. 95 par 1 art 96 z dnia 24.08.2001 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

ust. 1 lub 2, art. 20 ust. 1-4, art. 40 ust. 1 lub 2, art. 86, art. 94 ust. 4 i art. 97, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

. na podstawie art. 509-518 k.c. (dz.U. nr 16 z dnia 16 maja poz 93) oraz że codziennie dług przyrasta o kwotę odsetek art. 481 par.1. Czy trzy lata mijają od rozwiązania (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

pozew o alimenty too on mnie wyrzuci z domu,nie wiem jak to zrobić jak najdelikatniej.Boję się o zdrowie mamy, gdyby trzeba było iść do sądu, ma problemy z sercem (stan przed zawałowy), (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

podstawe prawna art.117 kc. Pozdrawiam. schycha dzisiaj dostałem kartkę z berlina z następującą treścią -"Wracamy właśnie z Niemiec,mamy ciekawą propozycję.Prosimy o (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

działa w sposób określony w § 1 w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Zgodnie z art. 191 par. 1 kodeksu (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

podstawie art. 58 par 2 KRiOp wyłącznie przy okazji rozwodu lub separacji w wypadkach wyjątkowych, "gdy jeden z małżonków swoim rażąco nagannym postępowaniem uniemożliwia wspólne (...)

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy. Dziś dostałem od pracodawcy zawiadomienie, że zgodnie z art.23 1 & 3 k.p z dniem 19.01.2003 część zakładu pracy w którym (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

skazanego obowiązków na podstawie art 72 par 1 kk znajdują się w sekretariatach wydziałów, kurator prowadzi tam kontrole okresu próby na zarządzenie sędziego w trybie art. 14 (...)

świadectwo pracy i art.41par1K.P.

świadectwo pracy i art.41par1K.P.

rozwiązania art.30 par 1 pkt 4 K.P(z upływem czasu,na który była zawarta umowa) i z tym świadectwem poszłam do Urzędu Pracy się zarejestrować , niestety nie zerejestrowali (...)

Zmiana warunków umowy

Zmiana warunków umowy

wynikają z art.384 ze znaczkiem 1 kc. marek Zgodnie z tym artykułem wypowiedziałem umowę, której rozwiązanie nastąpi 10-ego. Będę czekać na rozliczenie. Osobiście uważam, (...)

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

Najwyższego z dnia 18.07.2000r. sygn.akt III CZP 23|00 (OSP 2002|3|36) - "Zarówno art. 45 ust. 2, jak i art. 59 ust. 1 in fine ustawy realizują inny cel, mianowicie ochrony (...)

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

działalnosc i sam opłacam sobie zus w miejscu pracy w kturym pracuje własciciel lokalu z kturym miałem podpisanom umowe zakaczyłem wspułprace z ostatnim dniem kwietnia. własciciel lokalu podpisał (...)

Jakie alimenty od bezrobotnego?

Jakie alimenty od bezrobotnego?

utratą możliwości sprawowania opieki nad dzieckiem, jako że opieka z mocy prawa przypada matce. Dziecko już nieco starsze może się wypowiedziec z kim chce być, z mamą czy z (...)

Czy rodzice moga zabronić mi wychodzić z domu?

Czy rodzice moga zabronić mi wychodzić z domu?

? Zgodnie z Kodeksem Rodzinnym i Opiekuńczym mają prawo. k8m3reke Art. 95. § 1. Władza rodzicielska obejmuje w szczególności obowiązek i prawo rodziców do wykonywania pieczy nad (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

. Kiedy mogę wręczyć wypowiedzenie korzystając z art.20 ust.5. Uprzejmie proszę o odpowiedź. Krystyna prawo-pracy.net zostałem zwolniony z pracy z art 52 par 1 (...)

Służebność

Służebność

wystąpić z roszczeniem z art. 231 § 1 k.c, pozbawić właściciela gruntu sąsiedniego roszczenia z art. 151 k.c. (uchwała Sądu Najwyższego z dnia (...)

Pobieraczek - wezwanie do zapłaty i niekompletne dane. Pomocy!!!

Pobieraczek - wezwanie do zapłaty i niekompletne dane. Pomocy!!!

oświadczenie przedsiębiorcy, z którego jasno będzie wynikać, iż Klient zawarł umowę pod wpływem błędu i w związku z powyższym, uchyla się od skutków prawnych złożonego oświadczenia (...)

Pismo z Sądu Pomocy

Pismo z Sądu Pomocy

Pismo z Sądu Pomocy Witam mam pewien problem zostałem 2 skazany wyrokami z art 158 par 1 1 wyrok zostal ogloszony 6 pażdziernika 2011 , 6 mies na 3 lata 2 wyrok zostal (...)

Przedawnienie wyroku

Przedawnienie wyroku

Przedawnienie wyroku Jak dlugo trzeba czekac na przedawnienie wyroku, albo czy mozna ten wyrok zawiesic?? (karolllll) To reguluje k.k. Art. 103. par 1. Nie można wykonać kary, jeżeli od

Czy to wystarczy żeby iść na L4

Czy to wystarczy żeby iść na L4

. kp gonia84 Proszę bardzo - Art. 177 par. 3 K.p Nie wprowadzam w błąd, ponieważ moja żona to przerabiała. Cytat: Zgodnie z art. 177 par.3 Kodeksu pracy, umowa o pracę (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

stosownego wniosku. Zgodnie z art. 100 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, prawo do świadczeń powstaje w dniu spełnienia (...)

ile może wynieść kwota alimentów

ile może wynieść kwota alimentów

można według miejsca zamieszkania pozwanego lub miejsca zamieszkania osoby uprawnionej (właściwość przemienna ? art. 32 KPC). Na podstawie art. 96 ust. 1 pkt 2 KSCU strona dochodząca (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

wyliczen z gazowni jest to 10x1,75 + abonament czyli jakies 25 zł. NIestety nie ejstem zameldowana! problem wynika z tego, że wynajmująca wmówiła mi, że musi przy tym być i powiedziała, (...)

art. 286 § 1 kk

art. 286 § 1 kk

automatyczne ściganie z art. 286 par. 1. prawnik27 w przypadku skazania w zawieszeniu(ba takie wyroki wydaje sad w tym przypadku), jednym z warunków może być naprawienie szkody, (...)

SN  postanowienie

SN postanowienie

postępowania a także z niepodzielnego charakteru postanowienia o dziale spadku (zob. postanowienia z dnia 7 listopada 1964 r., III CR 294/64, OSNCP rok 1965, nr 7-8, poz. 130, z dnia (...)

Wypowiedzenie umowy o pracę a urlop wychowawczy

Wypowiedzenie umowy o pracę a urlop wychowawczy

odniesieniu do przysługującego mu urlopu wychowawczego (Dz. U. z 1996 roku Nr 60 poz. 277 ze zm.). suavec Oto kilka cytatów: "par. 1. 1. Pracownica zatrudniona co najmniej 6 miesięcy (...)

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk Witam, jestem pokrzywdzonym w pewnej sprawie. Niedawno dostałem Zawiadomienie że odbędzie się "posiedzenie w przedmiocie wydania wyroku (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

dlug z 2005 roku i w piatek dostalam z firmy INTRUM JUSTITIA przysylaja mi odsetki z 5 lat do zaplaty przysylajac tylko kilka dni temu jeden list to juz jest wymuszenie pieniedzy z allegro (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

znalazla sobie inny obiekt zainteresowan .... doslownie zostalem wyrzucony z domu .pogodzilem sie z czasem tez ulozylem sobie zycie urodzila mi sie corka i wtedy sie zaczela jazda z byla zona (...)

intrum justitia - pilne

intrum justitia - pilne

kontakcie z operatorem jak sprawa jak cesji to i tak operator zaleci kontakt z firmą windykacyjną Laska 10 lat od decyzji sądu Laska tak do mnie tez wysłali pismo ze mam zapłacic rachunek i (...)