art. 95 98 kodeks postepowania w sprawach o wykroczenia nr 133 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

upadłości konsumenckiej; ? sporządzanie wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej; reprezentacja przed sądem upadłościowym w sprawie wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej; ? reprezentacja (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

wnioskujaca o alimenty postępuje w sposób właściwy i nie narusza zasad współzycia spolecznego- np. dotad nie ukonczyla szkoly, a w chwili jak opisano w poscie ubiega sie o (...)

Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

ktoś zna się na takich sprawach niech napisze do mnie, nie stać mnie obecnie na fachową poradę prawnika. Nijel Dzien dobry, czy moge Pania prosic o pomoc w uzyskaniu informacji o (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

chodzi o nagrywanie rozmów to w zasadzie jest to w tym przypadku dopuszczalne na podstawie art 159 ust 2 PT, bo zakaz nagrywania komunikatu przeidziany w tym artykule nie dotyczy (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

Kandydaci na aplikację nie składaja zapytań o karalność. Anca droga anco,badz anca nie moge sie z toba zgodzic, bo jestes w bledzie a co gorsza innych wprowadzasz w blad. Wystarczy zerknac (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

na odpowiedz W2008r dali sprawę do sądu ewelina prawo-cywilne.net witam! może ktoś wie od jakiego momentu liczy się okres przedawnienia i ile wynosi? w momencie gdy bank wzywa do całkowitej (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

umów, które nie są uregulowane innymi przepisami. Skoro umowa o świadczenie usług jest regulowana w innych przepisach (Prawo Telekomunikacyjne) to nie możesz w tym wypadku stosować przepisów (...)

Biegły sądowy

Biegły sądowy

2005 r. w sprawie biegłych sądowych (Dz. U. Nr 15, poz. 133). Ustawy regulujące podstawowe tryby prowadzenia postępowań (Kodeks postępowania cywilnego, Kodeks postępowania (...)

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

siebie w kraju ze płaciła podatki.Cionglie muwi ze za kilka dni to mu ksiengowa zrobi,alie w cionz ich nie ma((( Czy ktoś by mog powiedec coś o tym,czy liub jakoś doradzić?? Eugenia Pisze (...)

Mandat za przejście w miejscu nie oznakowanym

Mandat za przejście w miejscu nie oznakowanym

przepisów o postępowaniu egzekucyjnym w administracji. (art. 100 Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia) . Organem egzekucyjnym w wypadku nałożenia (...)

Przedawnienie mandatu drogowego

Przedawnienie mandatu drogowego

ZNASZ NIE PISZ GŁUPOT !!! """Mandat karny kredytowany staje się prawomocny w chwili jego pokwitowania jego odbioru przez ukaranego (art. 98 § 2 zd. 2 Kodeksu postępowania (...)

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

w powyższej sprawie. i piszesz uzasadnienie abby26 Kolejny wniosek o zwolnienie z kosztów sądowych. Zwracam się z prośbą o zwolnienie mnie z kosztów sądowych w wysokości....zł- (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ten leży w granicach miasta Bielsko-Biała. Szukam chętnych do wystąpienia w mym imieniu o odszkodowanie, wszystkich zainteresowanych proszę o kontakt mailowy: zaak@onet.eu widz1 (...)

Ugoda z sąsiadem

Ugoda z sąsiadem

użytkowania na cele mieszkalne na terenie nieruchomości ( działka o nr ewid.....) położonej w miejsowości .... W związku z powyższym informuję, że w terminie 7 dni (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

pisemnie ? W takich sprawach z nimi nie można wdawać się w żadne rozmowy. Wystąpić pisemnie /listem poleconym/ i zażądać dokumentów, w oparciu o które wzywają do (...)

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

od nich usprawiedliwionych świadczeń ? do rodziców, w ostatniej kolejności do rodzeństwa. W naszym porządku prawnym niejednokrotnie zapomina się o zobowiązanych w dalszej kolejności, (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

80 zł (par. 12 pkt 1, podp. 2 Ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych); 2. kosztów komornika - zaliczamy do nich (zgodnie z Ustawą o komornikach sądowych i egzekucji - (...)

wypowiedzenie stosunku służbowego podczas usprawiedliwionej nieobecności w pracy

wypowiedzenie stosunku służbowego podczas usprawiedliwionej nieobecności w pracy

lekarskim lub innej usprawiedliwionej nieiobecności w pracy.Jak w takiej sytuacji doręcza się wypowiedzenie lub wszczcęcie postepowania o zwolnieniu -czy mają zastosowanie w (...)

kwestia warunkowego umorzenia postepowania

kwestia warunkowego umorzenia postepowania

postępowanie karne w sprawach o przestępstwa lub przestępstwa skarbowe" (art. 1 ust.2 pkt.2 ustawy z dnia 24 maja 2000 r. o Krajowym Rejestrze Karnym. Dz. U. z dnia 21 (...)

alimenty

alimenty

mi o to że nie mieliśmy ślubu a jednak dziecko się pojawi.. prawo do alimentów mam? jeśli tak to czy mam się o nie strać w Szkocji ? Czy w Polsce? On nigdy nie mieszkał w (...)

POLISA POSAGOWA PZU

POLISA POSAGOWA PZU

temu byłem w PZU, w sprawie w/w polisy posagowej. Dowiedziałem się tam, że saldo mojego konta wynosi troszkę ponad 500 zł. Przy wpłacaniu przez 15 lat po 200 zł. = 36000zł. (...)

intrum justitia - pilne

intrum justitia - pilne

spadkobiercą. Mam takie pytanie czy jest możliwość anulowania jakoś tego długu.?? Co mam zrobić??? proszę o pomoc. [/cytat] Witam Tez mam problem z IJ i prosze o pomoc. W 2006 (...)

Przedawnienie wyroku

Przedawnienie wyroku

jego rodziny zbyt ciężkie skutki, a także w razie wystąpienia okoliczności, o której mowa w art. 248. par 2. Okres odroczenia biegnie od dnia wydania postanowienia w tym (...)

Odebranie prawa jazdy a nowelizacja ustawy art. 135 ust. 1 pkt 1 lit. h

Odebranie prawa jazdy a nowelizacja ustawy art. 135 ust. 1 pkt 1 lit. h

? Dzisiaj dostałam pismo o ostatecznej decyzji w tej sprawie i mam 14 dni na odwołanie. W tej decyzji jest napisane, że jest ona na podstawie art. 140 ust. 1 pkt 3a lit. a ustawy z (...)

Pytanie o koszty komornicze

Pytanie o koszty komornicze

określonymi w art. 98 i nast. K.p.c. i art. 770 K.p.c. Szczegółowe składniki tych kosztów ustala ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. o komornikach sądowych i egzekucji (Dz. (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

podpisałm umowe o wynajem mieszkania na czas okreslony(do maja)w umowie byla zawarat klauzura o miesiecznym wypowiedzeniu i o kaucji o ktorej dowiedzielismy sie w dniu (...)

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

wejscia w zycie oraz data obowiazywania 2009-06-13. Art. 63. Mąż matki może wytoczyć powództwo o zaprzeczenie ojcostwa w ciągu sześciu miesięcy od dnia, w którym dowiedział (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

podane jak na widelcu!!! jak juz robic szum to z glowa!!! eeww prawo-pracy.net eeww w artykule z gazety Gdańskiej było napisane o zabezpieczeniach a raczej o braku zabezpieczeń8-) wczesniej (...)

CZY KTOŚ SCIAGAL ALIMENTY PRZEZ PROKURATURE????

CZY KTOŚ SCIAGAL ALIMENTY PRZEZ PROKURATURE????

do tej pory ich nie płaci (po prostu nie mięliśmy, z czego, w międzyczasie wnieśliśmy sprawę o obniżenie alimentów, ale została oddalona), matka dziecka w międzyczasie skierowała (...)

samowola budowlana

samowola budowlana

wykonane, dlatego nie ma możliwości ich wstrzymania i zastosowanie będzie miał przepis art. 51 ust. 1 ustawy - Prawo budowlane, stosowany odpowiednio na podstawie art. 51 ust. 7 w/w (...)

1

2