art. 9251 kw Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Zły Policjant

Zły Policjant

skarbowe. Osoby z wykroczeniami dostają możliwość pracy w tym zawodzie. Należy nad tym ubolewać. sertop To lista wykroczeń pomimo których można teraz być policjantem;] : -art. 134. § 1 k.w -art. (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

jest cena za 1 m. kw. gruntu?. Jeśli przynajmniej 30 zł.za 1 m. kw. to sprawę opłaca się prowadzić. Jeśli mniej to należy przeliczyć. Polecamy się oczywiście.Nie będę już pisał dlaczego (...)

zakup spółdzielczego własnościowego bez KW a kredyt spółdzielni

zakup spółdzielczego własnościowego bez KW a kredyt spółdzielni

sumie ogólny kredyt (obciązający inną KW na 3 000 000 PLN) Część zakupu będę kredytowała i bank oświadczył, że muszę mieć zgodę na założenie nieobciązonej długiem spółdzielni odrębnej (...)

Kto jest właścicielem działki?

Kto jest właścicielem działki?

lub bardziej uczciwi), nigdy się nie ma pewności, czy z KW jest wszystko ok. Jesli zbywca bedzie miał na celu oszukac kupujacego, to nie ma takiej siły, która by go powstrzymała, np: idzie w tym samym

Garaż Blaszany

Garaż Blaszany

TO ? GARAZ BLASZANY Witam mam zamiar postawić garaż 25 metrów kw. Mógłby pan powiedzieć do jakiego organu administracyjnego mam to zgłosić, żeby móc go postawić? I jeszcze jedno czy muszę mieć (...)

Art. 107 k.w.

Art. 107 k.w.

Art. 107 k.w. Witam, Zostałem oskarżony o złośliwe niepokojenie koleżanki (Art. 107 k.w.) Oboje pracowaliśmy w jedenj firmie jako handlowcy i poprzez komunikator GG napisałem (...)

SN  postanowienie

SN postanowienie

postępowaniem o zniesienie współwłasności rozliczeń z tego tytułu. Zarzut naruszenia art. 619 § 1 KPC stanowi w istocie polemikę z ustaleniami sądu, dokonanymi w oparciu o opinie biegłego. Dokonując (...)

Warunki dopuszczenia pojazdu do ruchu

Warunki dopuszczenia pojazdu do ruchu

jest art. 97 k.w., który reguluje inne niż 84-96a k.w. Wielokrotnie w orzecznictwie pojawia się dylemat w tym zakresie lub jest pomijany w kontekście rozpatrywanych przestępstw (nie licząc (...)

Nieuwidocznienie ceny

Nieuwidocznienie ceny

- prowadzi Pan handel detaliczny, Pana działalność nastawiona jest na zysk, co powoduje, iż zalicza się Pan do kategorii określonej przez art. 137 § 1 kw. Na marginesie narowadzam, iż ustawa (...)

pod w pływem alkoholu

pod w pływem alkoholu

winnego popełnienia zarzucanego mu czynu, opisanego w części wstępnej wyroku i stanowiącego wykroczenie z art. 86§2 kw i za to na podstawie tego przepisu i art. 24§1 kw wymierza (...)

Witam, dostałem do zapłaty grzywne w wysokości 400zl za wykroczenie z art 85 kw oraz 124 kw. Grzywna

Witam, dostałem do zapłaty grzywne w wysokości 400zl za wykroczenie z art 85 kw oraz 124 kw. Grzywna

Witam, dostałem do zapłaty grzywne w wysokości 400zl za wykroczenie z art 85 kw oraz 124 kw. Grzywna Witam, dostałem do zapłaty grzywne w wysokości 400zl za wykroczenie z art 85 (...)

Brak zapiętych pasów oraz wjazd pod zakaz na terenie prywatnym a MANDAT?

Brak zapiętych pasów oraz wjazd pod zakaz na terenie prywatnym a MANDAT?

, gdzie umieszczony jest znak b-2 zakaz wjazdu oraz brak zapiętych pasów na terenie prywatnym jest podstawą, aby został nałożony mandat karny z art 92&1 k.w. oraz 97 k.w.? Czy znamiona (...)

Wykroczenie - art 107 kw

Wykroczenie - art 107 kw

pana pilnującego wjazdu na teren parkingu. Zostałem oskarżony o czyn z art 107 kw. Kochami moi, teraz zadam wam pytanie, czy to w ogóle podpada pod ten paragraf. Mam iść do adwokata czy poradzę (...)

Art 86&1kw

Art 86&1kw

sprawy.wniosek poszedł z Art 86&1kw. Nadmienię jeszcze że na notce z policji którą została przesłana do firmy ubezpieczeniowe pisze że ja jak i tamten drugi kierowca byliśmy trzeswi lukaniu500

Art. 77 Kw

Art. 77 Kw

gdyż art.1 Ustawy o ochronie zwierząt:Art. 1. 1. Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę. 4.Mandat (...)

art.65 pt 2 kw

art.65 pt 2 kw

osobisty to powiedziano, że niema takiej możliwości. Z tego, co podałem jak wyżej policja zrobiła mi wniosek o ukaranie, art. 65pkt 2 kw. Odbyła się pierwsza rozprawa i dwóch policjantów (...)

KW art. 107 oraz 51 - szukam pomocy u dobrego adwokata

KW art. 107 oraz 51 - szukam pomocy u dobrego adwokata

KW art. 107 oraz 51 - szukam pomocy u dobrego adwokata Witam Na oczach policji, zarządcy budynku i sąsiadów pewien lokator wraz z przebywającymi u niego ludźmi zatruwa mi życie. Zakupiłem

art 147 kw

art 147 kw

art 147 kw został mi postawiony zarzut z art 147Art. 147. § 1. Kto nie dopełnia ciążącego na nim obowiązku meldunkowego, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny albo karze (...)

czy są punkty karne za art. 98kw?

czy są punkty karne za art. 98kw?

czy są punkty karne za art. 98kw? czy są punkty karne za art. 98kw?

Mandat MPK i KW art. 121

Mandat MPK i KW art. 121

Mandat MPK i KW art. 121 Witam serdecznie. Parę dni temu jechałem na egzamin z Historii doktryn... i na smierć zapomniałem skasować biletu - chyba z nerwów. Zostałem złapany w zasadzie na ostatnim

Wymiana zdjęć

Wymiana zdjęć

,nie pamietam dokładnie, chyba art.141 k.w. Daleka droga do art.202 ale jest możliwość podciągnięcia pod ten przepis.Nikt nie twierdzi,że to się musi zdarzyć.Ale gdyby doszło do dalszych (...)

czy z art 66kw mozna nalozyc mandat karny?

czy z art 66kw mozna nalozyc mandat karny?

czy z art 66kw mozna nalozyc mandat karny? czy z art 66kw mozna nalozyc mandat karny?

WITAM: czy Sąd ma prawo ukarać mnie art87 kw

WITAM: czy Sąd ma prawo ukarać mnie art87 kw

WITAM: czy Sąd ma prawo ukarać mnie art87 kw WITAM: czy Sąd ma prawo ukarać mnie art87 kw zostałem zatrzymany do rutynowej kontroli - alkosensor 0,12mg/l nie spożywałem wogóle (...)

przerwanie zasiedzenia / art. 123 kc - post. spadkowe vs dział spadku

przerwanie zasiedzenia / art. 123 kc - post. spadkowe vs dział spadku

stronom) mimo że z bliżej nie znanych przyczyn nie zmodyfikowano wpisów w KW gdzie nadal figuruje zmarły na początku lat 60-tych właściciel. Gdzieś natknąłem się na interpretacje iż w przypadku (...)

wyrok nakazowy

wyrok nakazowy

czynu zarzuconego mu we wniosku o ukaranie, to jest wykroczenia z art 87 par. 2kw i za to na podstawie tego przepisu wymierza mu karę 400zł grzywny; 2.na podstawie art 87 par 3kw orzeka (...)

Prawo własności

Prawo własności

wzmianka w KW w wpis jego jako właściciela. Oczywiście został przyjęty w poczet członków spółdzielni mieszkaniowej i spółdzielnia wystawiła stosowne zaświadczenie. Z tego co wyczytałem wpis (...)

Art. 258 KK

Art. 258 KK

, otrzymałem wezwanie już w charakterze podejrzanego o przestępstwo z art. 258 par. 1-3 KK, dot. Udziału w zorganizowanej grupie lub związku przestępczym. Przyznam, że jak to zobaczyłem to nogi (...)

Art. 97 kodeksu wykroczeń

Art. 97 kodeksu wykroczeń

Art. 97 kodeksu wykroczeń heja ludziska dostałem dziś mandat z art. 97 kw - parkowanie w obrębie skrzyżownia 300 zl jeden punkt. zostałem poinformowany, że to jest sztywna stawka i (...)

Odwołanie się od wyroku sądu o ukaranie za czyn z Art. 97 kw w zw. z Art. 19 ust.1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997- prawo o ruchu drogowym

Odwołanie się od wyroku sądu o ukaranie za czyn z Art. 97 kw w zw. z Art. 19 ust.1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997- prawo o ruchu drogowym

do panujących warunków drogowych w wyniku czego stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem zjechał z korony drogi do przydroznego rowu uszkadzajac samochód tj. O czym z Art. 97 kw w zw. Z Art (...)

za odmowę przyjecia MKK

za odmowę przyjecia MKK

.1KW w zw.z par.86 ust.4 Rozporządzenia Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wew. i Adm. w sprawie znaków i sygnałów drogowych (Dz.U.Nr 170,poz1393)i art.97KW w zw.z art.24 ust.7 (...)