Logowanie

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

• Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?16 Grudnia 2003

Witam, Wiele sie ostatnio slyszy na temat "najsc" policji na prywatne osoby i firmy w celu kontroli legalnosci oprogramowania. Pomijajac fakt jaki jest stan faktyczny i czy rzeczywiscie takie naloty maja (...)

• Do Kuratorów zawodowych16 Czerwca 2004

Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną dotyczącą naszej pracy. Można by dokonywać wymiany doświadczeń (...)

• Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę11 Grudnia 2002

Rozwiodłem się. Sąd mi przyznał opiekę nad synem a mojej eks-małżonce je ograniczył. Przez cały okres trwania małżeństwa mieszkaliśmy u jej rodziców. mieszkanie do niedawna było komunalne. Obecnie (...)

• zadłużenie PLUS windykacja "Raport"27 Września 2005

Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później zadzwoniła do mnie pani z firmy windykacyjnej z Koszalina. (...)

• proszę o poradę9 Grudnia 2009

Chciałabym się dowiedzieć co może grozić oskarżonemu z art.157 par 2 gdzie w wynku rodzinnej awantury ucierpialo dziecko i pozostala mu blizna.Prowodyrem do awantury byla matka tego dziecko która (...)

• Przerwa w karze10 Grudnia 2003

Mam następujący problem.Jestem skazany prawomocnym wyrokiem na 2 i pół roku pozbawienia wolności.Przebywałem w areszcie 8 miesięcy i wyszedłem na uprawomocnienie wyroku.Teraz, kiedy wyrok jest już prawomocny (...)

• Przedawnienie wyroku22 Września 2004

Jak dlugo trzeba czekac na przedawnienie wyroku, albo czy mozna ten wyrok zawiesic?? (karolllll) To reguluje k.k. Art. 103. par 1. Nie można wykonać kary, jeżeli od uprawomocnienia się wyroku (...)

• Jaki to artykul? PILNE4 Maja 2005

Witam, mam pytanie co oznacza skazany z z art. 205 par.1 kk w zw. z art. 36 par. 2 i 3 kk. Chodzi o mojego znajomego który mi mówi ze odbywal kare za alimenty a ostatnio wyczytalam (...)

• POLISA POSAGOWA PZU22 Czerwca 2002

Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego chciałabym złożyc sprawe do sądu,niestety (...)

• zniewaga 216kk?7 Września 2004

Jestem studentem zaocznym i ostatnio próbuje sobie dorobić(ze względu na problemy ze znalezieniem innej pracy) chodzac po domach i pytając ludzi czy nie są zainteresowani oknami plastykowymi( a dokładnie bezpłatnym (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane