art. 824paragraf1 pkt.2 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Zwolnienie z pracy

Zwolnienie z pracy

? Proszę pomoc wacław1 Mam pytanie niedawno zostałam zwolniona ,stosunek pracy ustał za 2 tyg wypowiedzeniem dokonanym przez pracodawcę art.30 paragraf 1 pkt.2 K.P.Dodam fakt że firma (...)

skrócenie kary zabrania prawo jazdy

skrócenie kary zabrania prawo jazdy

wykonywany przynajmniej przez rok. W paragrafie 2 art 84 jest mowa o tym iż skróceniu nie podlega środek karny wymieniony w art.39 pkt 3 a orzeczono na podstawie art. 42 paragraf (...)

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

zakresie kategorii C+E? bo jest art. 12 ustawy o kierujących pojazdami zgodnie z którym nie można wydać dokumentu prawa jazdy kat C+E, w czasie obowiązywania zakazu co do kat. B holek

Zmiana warunków umowy

Zmiana warunków umowy

a ******** z powodu wprowadzenia z dniem 15-10-2004 przez Polkomtel nowego cennika (pkt. 23 regulaminu promocji „Abonament 10 zł”) jak również paragraf 18 pkt. 5,6 obecnego regulaminu. (...)

Pracownik banku wyłudzał kredyt podrabiając podpis - czy ubiegać o odszkodowanie

Pracownik banku wyłudzał kredyt podrabiając podpis - czy ubiegać o odszkodowanie

pokrzywdzoną, że w dniu dzisiejszym został przesłany do Sądy Rejonowego w Jastrzębiu Zdroju akt oskarżenia przeciwko Krystynie D i Agnieszce M oskarżonemu o popełnienie przestępstwa z art. 297 (...)

Jaki to artykul? PILNE

Jaki to artykul? PILNE

to znajdziesz co on oznaczal wtedy. Dziekuje. aneta134 Witam. Paragraf o ktory pytasz (art. 205 par.1 kk w zw. z art. 36 par. 2 i 3 kk. ) nie zmienil sie i nie ulegl zmianie od wielu wielu (...)

paragraf 286 pkt 1

paragraf 286 pkt 1

paragraf 286 pkt 1 Witam, mam wezwanie na sprawe odnosnie wyzej podanego artykulu i zwiezle, okolo 3 lat temu wzialem dekoder cyfrowy na umowe i i naleznosci zadnej nie splacilem, gdyz wyjechalem za

Prawko zabrane?? czy tylko grzywna??

Prawko zabrane?? czy tylko grzywna??

Prawko zabrane?? czy tylko grzywna?? Postanowienie o zatrzymaniu prawa jazdy. 178a paragraf 1 kk grozi zakaz prowadzenia pojazdów, ale 137 ust.1 pkt 1 w zw. z art.135 ust. 1 pkt 1 (...)

art. 286 § 1 kk

art. 286 § 1 kk

przestępstwa z art. 286 § 1. PPHUEDMAR Zapraszamy do zapoznania się z poradą prawną: Utracone korzyści w rozumieniu art. 286 kk. e-prawnikpl witam mam pytanie czy art.286 1kk jest zwiazany (...)

Jak się bronić przed oskarżeniem art. 82 paragraf 1 pkt 3 KW ( Kto nieostrożnie obchodzi się z ogniem lub wykracza przeciwko przepisom dotyczącym zapobiegania i zwalczania pożarów)

Jak się bronić przed oskarżeniem art. 82 paragraf 1 pkt 3 KW ( Kto nieostrożnie obchodzi się z ogniem lub wykracza przeciwko przepisom dotyczącym zapobiegania i zwalczania pożarów)

Jak się bronić przed oskarżeniem art. 82 paragraf 1 pkt 3 KW ( Kto nieostrożnie obchodzi się z ogniem lub wykracza przeciwko przepisom dotyczącym zapobiegania i zwalczania pożarów) Witam Zwracam (...)

Wypowiedzenie zlecenia

Wypowiedzenie zlecenia

wypowiadam umowę zlecenie nr... na podstawie Art 746 paragraf 3 pkt 2".O czym mówi ten artykul i pkt bo nigdzie go nie moge znaleść i czy mam szanse na proces z pracodawcą-wymuszenie (...)

Garaż Blaszany

Garaż Blaszany

budynku jakiegokolwiej bez pozwolenia na budowę są tylko te dwa warianty nie ma innej możliwości!!! art. 29 ust 1 pkt 1a i ust 2 / Dz.U. nr 93 z 2004r. /- Prawo budowlane. przy 35 m2 rolnik moze (...)

Spóźnienia do pracy

Spóźnienia do pracy

Notoryczne (kilkukrotne) spóźnianie się do pracy może być potraktowane przez pracodawcę jako ciężkie naruszanie przez pracownika podstawowych obowiązków pracowniczych na podstawie art 52 paragraf (...)

WINDYKACJA NALEŻNOŚCI

WINDYKACJA NALEŻNOŚCI

umorzone ( art 825pkt 1 kpc) 2. ustalić koszty postępowania na kwotę 299,22 zł opłata za wartość wyegzekwowanej należności. Moje pytanie jest następujące 1.czy komornik prawnie naliczył (...)

art 297 paragraf 1kk

art 297 paragraf 1kk

art 297 paragraf 1kk 4 lata temu brałem kredyt na 5000pln po znajmośći i go nie dostałem ostatecznie. Tydzień temu z CBŚu dostałem wezwanie do prokuratury i oskarżono mnie o próbę wyłudzenia (...)

KK art190 paragraf1

KK art190 paragraf1

KK art190 paragraf1 zostalem oskarzony o grozby karalne powiedzialem na zebraniu blokowym ,odszczelic dziada"na ktorym tego pana nie bylo. Jakims sposobem nagral to bez zgody zebranych i mojej i

wypowiedzenie umowy o pracę po zwolnieniu lekarskim

wypowiedzenie umowy o pracę po zwolnieniu lekarskim

zwolnienia - zastosowanie ma tutaj art 53 paragraf 1 pkt 1 KP. Pozdrawiam, AM amagier Bardzo dziękuję za odpowiedz. W umowie jest zapis dopuszczający jej rozwiązanie za 2tyg wypowiedzeniem. Pierwszego (...)

art. 60 pkt 4

art. 60 pkt 4

art. 60 pkt 4 Witam, mam pytanie. Dostałem wezwanie na komendę jako świadek, na wezwaniu jest wpisany art 60 pkt 4 kodeksu drogowego. Sytuacja wygląda następująco w tamtym roku (...)

Zmiana kategorii wojskowej

Zmiana kategorii wojskowej

ma takiej mozliwosci i tyle smn Przepisy ustawy o powszechnym obowiązku obrony RP (art. 28 ust. 4c oraz art. 29 ust. 3a) wykluczają możliwość kierowania do komisji lekarskiej - zarówno powiatowej (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

dłużników wpierają im, że dzwonią z biura firmy Ultimo co jest kłamstwem i przypuszczam, że na to też znalazłby się paragraf. A co do straszenia sądem i komornikiem jest na to poniższy paragraf. Art. (...)

Wyjazd za granicę trzeba będzie zgłosić  do urzędu gminy !!!

Wyjazd za granicę trzeba będzie zgłosić do urzędu gminy !!!

przepisy art. 1 pkt 4, art. 3 ust. 2, art. 6 ust. 2, art. 7 ust. 3, art. 8 pkt 6, 14-21 i 25, art. 10 ust. 1 pkt 5, art. 12, art. 13 (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

. na podstawie art. 509-518 k.c. (dz.U. nr 16 z dnia 16 maja poz 93) oraz że codziennie dług przyrasta o kwotę odsetek art. 481 par.1. Czy trzy lata mijają od rozwiązania umowy z Plus czy od kiedy (...)

VAT-25

VAT-25

przemieszczenia jest nowy środek transportu czy też nie. Zgodnie z art. 11 ust. 1 ww. ustawy przez wewnątrzwspólnotowe nabycie towaru za wynagrodzeniem, o którym mowa w art. 5 ust. 1 pkt (...)

Ile wynoszą nadliczbówki w pracy??

Ile wynoszą nadliczbówki w pracy??

innym dniu niż określony w pkt 1. Paragraf § 2. kodeksu pracy mówi że: Dodatek w wysokości określonej w § 1 pkt 1 przysługuje także za każdą godzinę pracy nadliczbowej z tytułu (...)

Służebność

Służebność

poprzedniego ? art. 222 § 2 k.c. - roszczenie negatoryjne. Należy pamiętać, że możliwe jest w postępowaniu wytoczonym przez Panią na podstawie art. 151 k.c. (jak również art. 222 (...)

art. 157kk

art. 157kk

art. 157kk Witam. Zostałem zatrzymany za art. 157 paragraf 1 gdzie poddałem się dobrowolnie karze, gdzie poddałem się dobrowolnie karze 6 miesięcy bezwzględnego wyroku. Tego czynu dopuściłem (...)

Wyjaśnienie art,

Wyjaśnienie art,

Wyjaśnienie art, Prosze podac mi bliższe informacje dotyczace art.205 paragraf 1,58 dkk Pozdrawiam Danuta

 Oszukany przez prokuraturę?

Oszukany przez prokuraturę?

Oszukany przez prokuraturę? Witam. W roku 2007 brat wziął telefon na abonament w Play i sprzedał ten telefon. W roku 2019 prokuratura oskarżyła go o czyn z art. 286 paragraf 1 k. k. i 270 paragraf (...)

Odwołanie od odmowy wszczęcia postępowania karnego - groźby karalne.

Odwołanie od odmowy wszczęcia postępowania karnego - groźby karalne.

Odwołanie od odmowy wszczęcia postępowania karnego - groźby karalne. Witam dostałem właśnie odpowiedź od prokuratury. Na podstawie art. 305 paragraf 3 i 325e paragraf 2 kpk zatwierdza (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

powództwa o eksmisję sprawcy znęcania się nad rodziną, wywiedzionego na podstawie art. 33 pkt 3 i art. 38 Ustawy o najmie lokali, może być wyrok eksmitujący np. małżonka (bez rozwodu (...)

1

2

3

4

5

...

17