art. 824 § 1 pkt 3 k.p.c Wyszukiwarka e-prawnik.pl


SN  postanowienie

SN postanowienie

kosztach postępowania kasacyjnego orzeczono na podstawie art. 520 § 3 w zw. z art. 391 § 1 i 398[21] i 13 § 2 KPC, uwzględniając jego wynik

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

powództwa o eksmisję sprawcy znęcania się nad rodziną, wywiedzionego na podstawie art. 33 pkt 3 i art. 38 Ustawy o najmie lokali, może być wyrok eksmitujący np. małżonka (bez (...)

Służebność

Służebność

poprzedniego ? art. 222 § 2 k.c. - roszczenie negatoryjne. Należy pamiętać, że możliwe jest w postępowaniu wytoczonym przez Panią na podstawie art. 151 k.c. (jak również art. 222 (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

to art 417 ( 1 ) § 1 K.P.C. Osobiście złożyłam skargę o takie odszkodowanie .spółdzielcy nie bójcie się walczyć o swoją własność !!!!! Grażyna Witam i wyjasniam że spółdzielnia (...)

ile może wynieść kwota alimentów

ile może wynieść kwota alimentów

na wartość przedmiotu sporu, należą do właściwości rzeczowej sądu rejonowego (art. 17 pkt 4 KPC), wydział rodzinny i nieletnich (art. 12 § 1 pkt 3 USP). (...)

1. Zmiana trybu upominawczego na zwykly. 2. Przek. sprawy z SR wybranego przez e-Sad do innego SR (art.35 i 43 § 1 KPC).

1. Zmiana trybu upominawczego na zwykly. 2. Przek. sprawy z SR wybranego przez e-Sad do innego SR (art.35 i 43 § 1 KPC).

1. Zmiana trybu upominawczego na zwykly. 2. Przek. sprawy z SR wybranego przez e-Sad do innego SR (art.35 i 43 § 1 KPC). Wynajmowałem swoje male mieszkanie w Gdansku 3 lokatorom (...)

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC "SOLINA2014"

tym kwestia konstytucyjności przepisów - pytania prawne Sądu Rejonowego Szczecin-Centrum ? P 12/12 w zakresie zgodności z Konstytucją art. 207 §§ 3 i 4 KPC, e. zmiany w obrębie art. (...)

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC "SOLINA2014"

tym kwestia konstytucyjności przepisów - pytania prawne Sądu Rejonowego Szczecin-Centrum ? P 12/12 w zakresie zgodności z Konstytucją art. 207 §§ 3 i 4 KPC, e. zmiany w obrębie art. (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

zaległe odsetki (§ 2 ww. artykułu). Jednocześnie jednak z art. 385 3 pkt 5 Kodeksu cywilnego wynika, iż w razie wątpliwości uważa się, że niedozwolonymi postanowieniami umownymi są (...)

Komornicy !!!!

Komornicy !!!!

- wysokość zasądzonej kwoty Zgodnie z kpc przyszługuje ci: 1. art 840 kpc powództwo opozycyjne 2. art 841 kpc - powództwo ekscydencyjne 3. art 950 (...)

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

tresci art 521 kpk wynika ze moga oni wniesc kasacje od kazdego prawomocnego orzeczenia sadu konczacego postepowania, w tym od wyroku nakazowego, a po 2 nie dotyczy ich na mocy art. 523 par.4 pkt (...)

art. 896 1pkt. 1 i 2 kpc

art. 896 1pkt. 1 i 2 kpc

art. 896 1pkt. 1 i 2 kpc Witam, otrzymałam pismo od komornika, w którym informuje mnie że mam złożyć mu oświadczenie z w/w artykułu. Czy takie oświadczenie muszę składać osobiście (...)

VAT-25

VAT-25

przemieszczenia jest nowy środek transportu czy też nie. Zgodnie z art. 11 ust. 1 ww. ustawy przez wewnątrzwspólnotowe nabycie towaru za wynagrodzeniem, o którym mowa w art. 5 ust. 1 (...)

Wyjazd za granicę trzeba będzie zgłosić  do urzędu gminy !!!

Wyjazd za granicę trzeba będzie zgłosić do urzędu gminy !!!

przepisy art. 1 pkt 4, art. 3 ust. 2, art. 6 ust. 2, art. 7 ust. 3, art. 8 pkt 6, 14-21 i 25, art. 10 ust. 1 pkt 5, art. (...)

Czynsz w spółdzielni

Czynsz w spółdzielni

NOTARIUSZA W ZWIAZKU Z PRZEKSZTALCENIEM MIESZKANIA, BO WIEM ZE NIEKTORE SPOLDZIELNIE PODAJA ZAWYZONE KOSZTY Z GORY BARDZO DZIEKUJE ZA POMOC NORTON 1 co to za różnica? i tak nie masz do niego żadnych praw

CZY JEST TO MOŻLIWE....

CZY JEST TO MOŻLIWE....

bardziej szczegółowo objaśniają, jak dzieli się majątek wspólny małżonków. Ważne są w szczególności art. 622 i następne. Art. 618. 1. W postępowaniu o zniesienie współwłasności (...)

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

Najwyższego z dnia 18.07.2000r. sygn.akt III CZP 23|00 (OSP 2002|3|36) - "Zarówno art. 45 ust. 2, jak i art. 59 ust. 1 in fine ustawy realizują inny cel, mianowicie ochrony wierzyciela (...)

czy wszczęcie postępowania egzekucyjnego przerywa bieg przedawnienia?

czy wszczęcie postępowania egzekucyjnego przerywa bieg przedawnienia?

postępowania, a więc w przypadku bezczynności wierzyciela, który przez rok nie wystąpił z wnioskiem o podjęcie zawieszonego postępowania, z powodu czego nastąpiło umorzenie z mocy prawa (art. 823 (...)

zniewaga na portalu społecznościowym

zniewaga na portalu społecznościowym

miało miejsce zdarzenie wywołujące szkodę (art. 35 KPC). Ponieważ sprawa dotyczy naruszenia dóbr osobistych, to zgodnie z art. 17 KPC, powinien to być sąd okręgowy. W związku (...)

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

właściwość miejscową sądu to podstawą będzie art. 1103 (2) par. 1 pkt. 1 kpc. Prawnik1209 Prosze Was o porade coz moge zrobic. Mieszkam w USA,mam corke na ktora mam orzeczone (...)

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

przysługuje osobom, o których mowa w art. 4 ust. 2 pkt 1 i 2, do ukończenia przez dziecko: 1) 18 roku życia lub 2) nauki w szkole, jednak nie dłużej niż do ukończenia 21 roku (...)

obnizenie alimentow: czy to mozliwe

obnizenie alimentow: czy to mozliwe

na zasiłku dla bezrobotnych, on zarabiał 2500zł, sprawa była ponad 3 lata temu!!! Kamila28 alimenty.pl Kamila 28 a czemu bierzesz pod uwagę dochody żony,co ona ma wspolnego z tobai twoim dzieckiem? (...)

Fałszywe zeznania

Fałszywe zeznania

wyjątkami wskazanymi w przepisie art. 267 kpc, sąd odbiera od świadka przyrzeczenie (art. 266 § 3 kpc). Natomiast w myśl przepisów art. 303 i art. 304 kpc (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

(ORGANIZOWANIEM I KONTROLOWANIEM) art 53 par 3 kkw - Sąd poucza (nie kurator) art 57 kkw – sad wzywa skazanego do stawienia się w wyznaczonym terminie. (po co dodatkowa robota typu (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

sąd przepis prawny dzięki któremu skutecznie utrącają one wszelkie sprawy z zakresu skarg na czynności komornika w dziedzinie egzekucji zobowiązań alimentacyjnych: Art. 7674. KPC - Kodeks

Jak spowodować zmianę treści postanowienia prokuratora

Jak spowodować zmianę treści postanowienia prokuratora

. 306 § 1, może wnieść akt oskarżenia określony w art. 55 § 1 - o czym należy go pouczyć. § 3. W razie wniesienia przez pokrzywdzonego aktu oskarżenia prezes sądu (...)

Przekazanie sprawy z SR wybranego przez e-Sad (EPU) do innego SR (art.35 i 43 § 1 KPC)

Przekazanie sprawy z SR wybranego przez e-Sad (EPU) do innego SR (art.35 i 43 § 1 KPC)

Przekazanie sprawy z SR wybranego przez e-Sad (EPU) do innego SR (art.35 i 43 § 1 KPC) Wynajmowałem swoje male mieszkanie w Gdansku 3 lokatorom ? małżeństwu A. z odległego o 600 (...)

Pies a sąsiedzi

Pies a sąsiedzi

zależy od zasobności pańskiego portfela i cierpliwości sąsiadów. fuzel Polecam uwadze art. 4 pkt 4 oraz art. 10 pkt 2a ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości (...)

WINDYKACJA NALEŻNOŚCI

WINDYKACJA NALEŻNOŚCI

umorzone ( art 825pkt 1 kpc) 2. ustalić koszty postępowania na kwotę 299,22 zł opłata za wartość wyegzekwowanej należności. Moje pytanie jest następujące 1.czy komornik (...)

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

A,B ,C+E D+E CZY TO CI WYSTARCZY ???????????? menda Po 1 nie da sie odzyskać wczesniej prawa jazdy. Ustawodawca przewidział w art. 84 § 1 k.k mozliwośc uznania środka karnego w postaci (...)

1

2

3

4

5

...

7