art. 8 ust. 4 w zw. z art. 4 ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. Wyszukiwarka e-prawnik.pl


dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

, które jej przysługują? Beti prawo-pracy.net Dziewczyny. ja jestem w 21 tyg ciąży. Dostałam wczoraj pismo z ZUS: ,,...zgodnie z nowym brzmieniem art. 8 ustawy (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Najwyższego (np. wyrok SN z dnia 4 grudnia 2003 r. PK 72/03 , wyrok z dnia 11 września 2001 r. PKN 633/00) w opinii sądu nabycie prawa do emerytury zostało (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

(chciałabym poszeżyć wiedzę z zakresu: pracy osobami z zaburzeniami psychicznymi)...może zalecisz jakieś szkolenie kurs? myślałam o pracy z rodziną i dzieckiem z zaburzeniami (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

wykluczającej Danutę K. ze spółdzielni. Jego zdaniem uchwała narusza art. 11 ust. 8 w związku z art. 11 ust. 2 pkt 2 ustawy z 2001 r. (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t. j. Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, ze zm.) może opierać się o różne podstawy prawne. Zgodnie z art. (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

finansowego w tej chwili nalezy w pierwszej kolejnosci do Pani meza i sad nie bedzie dochodzil czy Pani z mezem mieszka, czy nie... Jesli Pani nie ma srodkow na utrzymanie moze Pani w (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

służebności przesyłu roszczenie o naprawienie szkody z powodu obniżenia jej wartości, związanego z normalnym korzystaniem z nieruchomości w zakresie odpowiadającym treści takiej (...)

Służebność

Służebność

2010, s. 44). Ponadto zgodnie z art. 7 pkt 4 ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o księgach wieczystych i hipotece, rękojmia wiary publicznej ksiąg wieczystych (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

Społecznych Art. 24 pkt 4. Należności z tytułu składek ulegają przedawnieniu po upływie 10 lat, licząc od dnia, w którym stały się wymagalne, z zastrzeżeniem (...)

zakup na allegro

zakup na allegro

umową i jej nieusunięcie w czasie wskazanym w art. 8 ust. 4 ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach (...)

ZUS i zadłużenie

ZUS i zadłużenie

problemu. bozena rudi.102@op.pl 0305 Witam, błagam kogoś o pomoc. Prowadziłem jednoosobową działalność gospodarczą w latach 2006 do 2012r. w międzyczasie z powodu choroby matki (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

w którymś momencie będę musiał działalność gospodarczą zamknąć i tak się stało. Matka synów jednak danych nie oddawała. Wystawiłem w tym roku w 4 agancjach na sprzedaż (...)

VAT-25

VAT-25

przemieszczenia samochodu osobowego z terytorium Niemiec na terytorium kraju. W myśl art. 5 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od (...)

Ile urlopu mi się należy???

Ile urlopu mi się należy???

od września = 5 dni w związku z tym że pracuje Pan w niepełnym wymiarze czasu pracy (tj 5 a nie 8 godzin) urlop przelicza sie na godziny czyli: 5 dni * 8 godzin = 40 godzin (...)

SN  postanowienie

SN postanowienie

uchwał Sądu Najwyższego z dnia 26 października 1961 r., IV CO 15/61, OSN rok 1962, nr 4, poz. 131 i z dnia 27 czerwca 1969 r., III CZP 34/69, OSPiKA rok (...)

Klauzule zakazane - sprawdzenie regulaminu sklepu internetowego

Klauzule zakazane - sprawdzenie regulaminu sklepu internetowego

odpowiedzialność w przypadku niezgodności towaru z umową zgodnie z Art. 10 Ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej z 27 lipca 2002 (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

. Kiedy mogę wręczyć wypowiedzenie korzystając z art.20 ust.5. Uprzejmie proszę o odpowiedź. Krystyna prawo-pracy.net zostałem zwolniony z pracy z art 52 par 1 punkt1 (...)

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

wejscia w zycie oraz data obowiazywania 2009-06-13. Art. 63. Mąż matki może wytoczyć powództwo o zaprzeczenie ojcostwa w ciągu sześciu miesięcy od dnia, w którym dowiedział (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

temu /połowa listopada 2005/ otrzymałem "Nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym" z 2005r. wraz z pozwem i zlożonymi w sadzie załącznikami. Łącznie z (...)

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

dla poratowania zdrowia sprzed 1 lipca 2004 r., to jest sprzed dnia wejścia w życie art. 32 ust. 1 a ustawy z 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i (...)

MIESZKANIE WOJSKOWE A ROZWÓD

MIESZKANIE WOJSKOWE A ROZWÓD

rozwiedzionych regulował art. 28 ustawy z dnia 22 czerwca 1995 r. o zakwaterowaniu Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. Nr z 2002 r., Nr 42, (...)

Sąd odmawia mi protokołów z rozprawy jawnej jako informacji publicznej

Sąd odmawia mi protokołów z rozprawy jawnej jako informacji publicznej

. Rozprawa odbyła się jawnie. Pismo: DECYZJA w sprawie o sygn. Adm.-058-31/19 Działając na podstawie: ? art. 5 ust. 2 w zw. z art. 16 ust. 1 ustawy (...)

Jakie alimenty od bezrobotnego?

Jakie alimenty od bezrobotnego?

sie ( z emerytury). Od lipca mama z babcia sa zmuszone wyprowadzic sie i ja zostaje w tym momencie bez srodkow. Czy jest mozliwosc dotacji z panstwa ( jakich?) i jak wyglda w (...)

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

po wypadku w 2006 roku! Z ubezpieczeniem było wszystko ok. Z panią, do której się dodzwoniłam, nie dało się rozmawiać. Wyszukałam w kc paragraf, który mowi o tym, że zaległości (...)

Uległem wypadkowi w pracy

Uległem wypadkowi w pracy

w tych sprawach zostały określone w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 30 lipca 2002 r. (Dz.U. nr 132, poz. 1115). W załączniku do rozporządzenia (...)

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

, jednemu z rodziców albo opiekunowi prawnemu dziecka; 2) opiekunowi faktycznemu dziecka; 3) osobie uczącej się. Art. 6. 1. Zasiłek rodzinny przysługuje osobom, o których mowa w art. (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

wychowawczym płatnym na pierwsze dziecko do końca lipca 2009. W maju 2009 urodzę drugie dziecko i będę pobierać zasiłek macierzyński z Zus-u. Czy w związku z tym utracę (...)

Odwołanie się od wyroku sądu o ukaranie za czyn z Art. 97 kw w zw. z Art. 19 ust.1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997- prawo o ruchu drogowym

Odwołanie się od wyroku sądu o ukaranie za czyn z Art. 97 kw w zw. z Art. 19 ust.1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997- prawo o ruchu drogowym

Odwołanie się od wyroku sądu o ukaranie za czyn z Art. 97 kw w zw. z Art. 19 ust.1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997- prawo o ruchu drogowym Zostałem (...)

wykup mieszkania od spółdzielni.......

wykup mieszkania od spółdzielni.......

prawna Niniejsza opinia została sporządzona na podstawie ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity: Dz. U. 2004 r., Nr 261, poz. 2603). (...)

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

wskazane przepisy, jak równiez orzecznictwo sadowe powstale w wyniku ich stosowania, a w szczególnosci wyroki Sadu Najwyzszego z 21 wrzesnia 1995 r. (sygn. akt I PRN 60/95), z (...)

1

2

3

4

5

...

17