art. 795 par. 2 kpc. termin na zażalenie Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

przesłanek do podjęcia czynności kontrolnych na podst. art. 759 par. 2 kpc. i z głowy. Miałem taki przypadek, że sąd odwoławczy zalecił właśnie sądowi I instancji (...)

Komornik za .... zaufanie...;o(

Komornik za .... zaufanie...;o(

, zaplacilem i po sprawie.....jakie jest prawo? 2 Adwokatow mowi ze nie ma rady na komornika...jak jest na prawde? Bardzo prosze o pomoc i porade Na wszelkie działania komornika masz (...)

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

zwolnioną od kosztów (art.111 par.1 kpc), a w ten sposób ? komornik obciążył Cię nimi. Na pewno było to dla niego korzystne, ale pozbawione podstawy prawnej. Art. 59 (...)

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

wyrokiem, to i tak obronca nie moglby wniesc kasacji, bo art. 523 par. 2 kpk ogranicza mozliwosc "zwyklej" kasacji na korzysc oskarzonego do przypadkow skazania na kare (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

skazanego obowiązków na podstawie art 72 par 1 kk znajdują się w sekretariatach wydziałów, kurator prowadzi tam kontrole okresu próby na zarządzenie sędziego w trybie art. (...)

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

nastąpiło dobrowolne wydanie, a osoba ta nie złożyła wniosku, o którym mowa w art. 217 par. 4. Par. 2. Należy również zwrócić osobie uprawnionej zatrzymane rzeczy niezwłocznie (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

czy warto się pogrążąć i narażać na dodatkowe koszty i kosekwencje. Pozdrawiam. Bezimienna a ja mamy pytanie.była zawarta umowa w erze na 2 telefony na wysoki abonament w maju (...)

czy wszczęcie postępowania egzekucyjnego przerywa bieg przedawnienia?

czy wszczęcie postępowania egzekucyjnego przerywa bieg przedawnienia?

o wszczęcie egzekucji w razie jej umorzenia na podstawie art. 823 k.p.c. stosuje się odpowiednio art. 182 § 2 k.p.c. W konsekwencji - jeżeli wierzyciel wszczął egzekucję (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

wyłącznie przez Sąd Okręgowy w wyniku postępowania rozwodowego lub separacyjnego, na podstawie art. 58 par. 2 Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego, oraz eksmisje tzw. "administracyjne", (...)

Wyrok skazujący

Wyrok skazujący

tymczasowym aresztowaniu wydane przez sąd rejonowy rozpatruje sąd wojewódzki, a zażalenie na postanowienie wydane przez sąd wojewódzki rozpatruje sąd apelacyjny, przy czym zażalenie (...)

Wysokość alimentów - a dochody ojca

Wysokość alimentów - a dochody ojca

termin rozprawy, na której nie mogłem się pojawić. Nikt mnie nie reprezentował, za to moja była miała adwokata, wyrok zapadł bez mojej obecności i szansy na sprzeciw - zasądzono mi (...)

CZY OSOBA BEZROBOTNA MA OBOWIĄZEK PŁACIĆ ALIMENTY?

CZY OSOBA BEZROBOTNA MA OBOWIĄZEK PŁACIĆ ALIMENTY?

makówki i przeczytajcie art 369 par 1 i 2 kpc Sławek - prawnik he, he, ale przecież "zanim zaczniesz udzielać porad - sam się nieco naucz. Wprowadzając w błąd swoją niewiedż (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

prawo-pracy.net WITAM.CZY JESLI DOCHOD NA OSOBE PRZEKROCZYL 504 ZŁ NA OSOBE,A WYNIUSŁ 529 ZŁ NA OSOBE.CZY W TEJ SYTUACJI NALERZY MI SIE DODATEK W KWOCIE 400ZŁ?JESTEM NA URLOPIE WYCHOWAWCZYM.UMOWE (...)

Czy pójdę siedzieć???

Czy pójdę siedzieć???

. 197 § 3, Art. 252 § 1 lub 2 oraz w Art. 280, może odpowiadać na zasadach określonych w tym kodeksie, jeżeli okoliczności sprawy oraz stopień rozwoju sprawcy, jego właściwości (...)

POLISA POSAGOWA PZU

POLISA POSAGOWA PZU

w oparciu o art.3581par.8 kodeksu cywilnego. powodzenia gamzi jak macie moze jakiś wzór na obliczenie jaką kwote powinnienem dostac to prosze o odpowiedz na szerszen2000@tlen.pl (...)

CZY JEST TO MOŻLIWE....

CZY JEST TO MOŻLIWE....

. Postępowanie toczy się na podstawie przepisów kpc, wszystkie przepisy cytuję niżej, na zakończenie artykułu. Sposoby na podział majątku są różne. Majątku nie dzieli się (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

personalne ale ja jestem zbyt inteligentny by z hołotą rozmawiać ! a tera idę na Krzyś Pan Krzyś tonie w dlugach ale sra po forach na prawników i innych bo mu sie do doopy dobrali, buhahaha. (...)

Brak zażalenia na klauzule wykonalności z nakazu zapłaty.

Brak zażalenia na klauzule wykonalności z nakazu zapłaty.

przywróceniu terminu, o uchyleniu klauzuli wykonalności zgodnie z art. 359 §2 kpc, oraz informację,iż postanowienie o nadaniu klauzuli wykonalności nie jest postanowieniem kończącym (...)

SN  postanowienie

SN postanowienie

kasacyjnej uczestnicy zarzucili naruszenie art. 316 w zw. z art. 382 KPC polegające na nieuwzględnieniu istniejącego w dacie orzekania stanu rzeczy a mianowicie szczególnych kwalifikacji (...)

alimenty - jak się pozbyć komornika

alimenty - jak się pozbyć komornika

przysługuje wówczas powództwo z art. 840 par.1 pkt2 kpc. Dłużnik bowiem w postępowaniu egzekucyjnym( np. skarga na czynnośc komornika) nie może się bronić zarzutem, że objęte (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenia? ewa wieczorkowska prawo-pracy.net Witam czy na zwolniemiu L-4 moge złożyć wypowiedzenie umowy o prace? Umowa była zawarta na 2 lata z 2 tygodniowym okresem wypowiedzenia. (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

rozłożenia kaucji na 2 raty poniewaz zaskoczyla nas ta sytuacja i sie na nią nie przygotowalismy, wszystko wydawało sie wporzadku do czasu gdy okazło sie ze na mieszkaniu sa szczury, (...)

separacja

separacja

bede musiala czekac na jego powrót? Obecnie nie pracuje a mój maż(dla mnie juz były) nie dal mi na dzieci prawie nic.. Witam; Nic nie szkodzi na przeszkodzie na złożenie wniosku. (...)

Zmiana warunków umowy

Zmiana warunków umowy

na oznaczony z opcją przedłużenia na nieoznaczony. Trochę to mętne. Krótko mówiąc Plus żądając zwrotu wartości aparatu z pominięciem par. 18 ust.6 Regulaminu i powołując się (...)

Przedawnienie wyroku

Przedawnienie wyroku

jego rodziny zbyt ciężkie skutki, a także w razie wystąpienia okoliczności, o której mowa w art. 248. par 2. Okres odroczenia biegnie od dnia wydania postanowienia w tym przedmiocie. (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

(mimo mojego pisemnego sprzeciwu i bez mojej wiedzy) została przedłużona na czas nieokreślony. Po miesiącu otrzymałam FV opiewającą na kwotę przewidzianego, w zawartej wcześniej ze mną (...)

Wyegzekwowanie ugody z pracodawcą

Wyegzekwowanie ugody z pracodawcą

powołując się na art.282 par.2 KP? Czy Inspekcja Pracy może wymusić na pracodawcy wypłatę zasądzonych pieniędzy, czy też z urzędu nada bieg kolejnemu postępowaniu sądowemu? 2. (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

potrafiło się dostac na studia dzienne. Uważam też, że nie powinienem dalej płaci alimentów. Czy mam rację? Zdzisław alimenty.pl Mam 30 lat. Od urodzenia lecze sie na powazna chorobe. Ze (...)

art. 286 § 1 kk

art. 286 § 1 kk

pytanie w związku z powyższym paragrafem. Jeżeli mam umowe z pożyczkodawcą - prywatna umowę - w której jest wyraźnie napisane na co pójda pożyczone pieniądze przykład - na samochód lub (...)

Służebność

Służebność

poprzedniego ? art. 222 § 2 k.c. - roszczenie negatoryjne. Należy pamiętać, że możliwe jest w postępowaniu wytoczonym przez Panią na podstawie art. 151 k.c. (jak również (...)

1

2

3

4

5

...

16