art. 750 kc Wyszukiwarka e-prawnik.pl


zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

. na podstawie art. 509-518 k.c. (dz.U. nr 16 z dnia 16 maja poz 93) oraz że codziennie dług przyrasta o kwotę odsetek art. 481 par.1. Czy trzy lata mijają od rozwiązania umowy z Plus czy (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

telekomunikacyjnych. Usługi telekomunikacyjne przedawniaja się w szczególnym terminie 2 lat. Jako podstawę należy przyjąć art 750 i 751 KC, czyli przepisy o zleceniu (i świadczeniu (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

, to zorganizowana grupa przestępcza - uważajcie!!! ZZZ I tak was wszystkich wyruchają we wszystkie dziury, buhahaha dekinik NĘKANIE - naruszono art. 190a KK. W przypadku dalszego nękania powiadomić (...)

Służebność

Służebność

. 222 k.c.). Rozstrzygnięcie przysługujących Pani środków ochrony (art. 151 k.c. czy może roszczenia z art. 222 k.c.) wymagałoby uprzedniego ustalenia, czy w związku ze (...)

Alimenty dla rodziców

Alimenty dla rodziców

przedstawieniu dowodów jak wygladały poprzednie stosunki ojciec-dzieci sąd od razu spuści go po brzytwie ... Pozdrawiam Darek Darek Uzupełnienie : chyba art 5 k.c. znajdzie zastosowanie , wnosząc (...)

windykacja należności TPSA ze sólki cywilnej

windykacja należności TPSA ze sólki cywilnej

stosujemy jakieś inne przepisy. 750 i 751 KPC sepsa ups, mialo byc KC, przepraszam sepsa

Wysokość alimentów - a dochody ojca

Wysokość alimentów - a dochody ojca

m.in. że zakres świadczen alimentacyjnych zależy od możliwości zarobkowych zobowiazanego (czyli ciebie). Jednakże w mysl Art 136 KRiO "Jezeli w ciagu ostatnich trzech lat przed sadowym dochodzeniem

alimenty - jak się pozbyć komornika

alimenty - jak się pozbyć komornika

nadpłaconą kwotę 750 zł zwróci bo komornik w grudniu potraci jej 750 zł a ona i tak wniosku egzekucyjnego nie wycofa. W efekcie sąd moje powództwo oddalił. Uwazam, że nieśłusznie. Powoływał (...)

SN  postanowienie

SN postanowienie

odniesieniu do obu tych nieruchomości sąd odstąpił od ich podziału, kierując się kryterium wynikającym z art. 213 KC i zastosował drugi sposób podziału, uregulowany w art. 214 § (...)

Spółka cywilna

Spółka cywilna

jest doszukiwanie sie w art 480 kc charakteru ius dispositivum. Pozdrowienia z Krakowa dla warszawskich prawnikow ;) kaczynski Zgodnie z z komentarzem do KC - " Zobowiązania " - część (...)

zbyt wysokie alimenty

zbyt wysokie alimenty

była żonka chciała podwyższyć alimenty z 600 zł do 1200 zł. Skorzystałem z pomocy kancelarii prawnej i dzięki nim muszę płacić tylko 750 zł. Więc jeśli chodzi o jakieś wygórowane aspiracje (...)

art. 222 k.c.

art. 222 k.c.

art. 222 k.c. czy zasadność roszczeń z art. 222 k.c. zależy od winy podmiotu naruszającego? nie gdyz mają charakter obiektywny CryHavoc

art. 556 KC

art. 556 KC

art. 556 KC Czy najpierw powinienem wysłać sprzedawcy pismo odstąpienia od umowy z tytułu rękojmi za wady, oraz wyznaczyć w tym piśmie termin na poinformowanie mnie przez sprzedawcę w jaki (...)

IDEA, windykacja, sąd- SOS

IDEA, windykacja, sąd- SOS

najwyzszy sad administracyjny wyrok jest prawomocny po drugie nie wiem kiedy wystawili ci ostatnia fakture ale jesli juz minely dwa lata to sprawa jest juz przedawniona kodeks cywilny art. 554 w razie jakis

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

ktora usilnie naciskala na szerszawspolprace kuratora z zk. Jaki efekt: po kilku dniach przychodzi inforamcja o ustanowinych 4 skazanym okresu z art. 164 kkw, i nie zapowiada sie zeby tego bylo mniej

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

art. 230 k.c.). Jak wspomniałam, jest to bieżąca Uchwała, do której nie dodano jeszcze uzasadnienia. Jak sądzicie, czy poniesie ona pejoratywne skutki dla właścicieli nieruchomości ubiegających (...)

Gwarancja KC Art. 581. § 1.

Gwarancja KC Art. 581. § 1.

Gwarancja KC Art. 581. § 1. Witam Po pierwsze jestem nowy, więc mam nadzieję, że dział dobry :) Jednak do rzeczy: Przy powołaniu się na poniższy artykuł KC Art. 581. § 1. (...)

Zmiana warunków umowy

Zmiana warunków umowy

rozliczaniem lub zwrotem świadczeń wykonanych przed wypowiedzeniem". Odnośnie art.18 ust.5 - to nie jest "odwracanie kota ogonem" tylko powtórzenie treści art.384 1 kc. Regulamin zawiera (...)

Mam zamiar wnieść o obniżenie alimentów .

Mam zamiar wnieść o obniżenie alimentów .

daty pozwu od stycznia do maja, czyli 750 zl.Chcialem splacic to w ratach po 150zl miesiecznie, jednak matce mojej coreczki zależało na całej kwocie odrazu. Podala mnie do komornika nie posiadapem takich

Sędzia zwrócił uwagę na istnienie kc Art.5

Sędzia zwrócił uwagę na istnienie kc Art.5

osobistą aktywność. Jeśli tylko sa po temu przesłanki, trzeba samemu podnosić zarzut nadużycia prawa podmiotowego z art. 5 kc i drążyć tą sprawę. bpbrd My już nie wiemy co robić, wczoraj (...)

SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

małoletniego). Gdyż zmieniło się prawo i rodzice mają obowiązek z dzieckiem utrzymywać kontakt.Kodeks rodzinny Art. 113.§ 1. Niezależnie od władzy rodzicielskiej rodzice oraz ich dziecko mają (...)

IDEA + KRUK znowu...

IDEA + KRUK znowu...

wasza sprawa jest już dawno przedawniona. Umowa z Ideą miała charakter umowy o świadczenia usług - czyli pzredawnienie zgodnie z 751 art. Kodeksu Cywilnego następuje po 2 latach (art 751 jest (...)

Czy ministerialne wytyczne do sprawdzania prac z egzaminu zawodowego są nieprawidłowe?

Czy ministerialne wytyczne do sprawdzania prac z egzaminu zawodowego są nieprawidłowe?

współwłasności łącznej). Konkluzja: treść kazusu (lakoniczny opis zamiast odpisów z rejestrów) nie daje podstaw do jednoznacznego wskazania tylko jednego rodzaju zabezpieczenia, to jest z art. (...)

Umowa na KONTRAKT

Umowa na KONTRAKT

menadżerski nie jest wyraźnie uregulowana w przepisach prawnych. Będzie się tu stosować przepis art. 750 Kodeksu Cywilnego (umowa o świadczenie usług) i stosować odpowiednio przepisy o umowie (...)

Podwyższenie alimentów

Podwyższenie alimentów

13-letniej corki na miesiac wynosza 1500 PLN wiec rozsadnie jest wystepowac o 750 PLN. Argumentowala, ze jest bezrobotna i bez prawa do zasilku i ze wychowuje teraz takze dziecko wiec nie moze pracowac, (...)

Art. 777 KC, dowolność, czy konieczność

Art. 777 KC, dowolność, czy konieczność

tylko zapis ?Ar. 92 § 1 pkt 5 Akt notarialny powinien zawierać: oświadczenia stron, z powołaniem się w razie potrzeby na okazane przy akcie dokumenty;?, a Art.777 kc jest oświadczeniem o poddaniu (...)

Art. 446[2] k.c. - zerwane więzi rodzinne

Art. 446[2] k.c. - zerwane więzi rodzinne

ubezpieczyciela sprawcy wypadku. Zgodnie z art. 446[2] k.c. "w razie ciężkiego i trwałego uszkodzenia ciała lub wywołania rozstroju zdrowia, skutkującego niemożnością nawiązania lub kontynuowania (...)

zasadność roszczeń z art. 222 k.c.

zasadność roszczeń z art. 222 k.c.

zasadność roszczeń z art. 222 k.c. Czy zasadność roszczeń z art. 222 k.c. zależy od winy podmiotu naruszającego? Roszczenia te mają charakter czysto obiektywny, więc nie. wojtek_88

przedawnienia na podstawie art. 5 k.c.

przedawnienia na podstawie art. 5 k.c.

przedawnienia na podstawie art. 5 k.c. Jak bronić się przed zarzutem przedawnienia na podstawie art. 5 k.c.? Przedawnienie następuje po roku, jak wiadomo ze będą problemy to sprawę (...)

Podatek od zarządzania współwłasnością art. 205 k.c.

Podatek od zarządzania współwłasnością art. 205 k.c.

powierzone dwóm współwłaścicielom, którzy zgodnie z art. 205 k.c. pobierają za swoje czynności niewielkie wynagrodzenie. Pytanie brzmi: czy od tego wynagrodzenia należy uiszczać podatek (...)

1

2

3

4

5

...

13