art. 62. ust. 141 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Czy komornik może zająć rente rodzinna ?

Czy komornik może zająć rente rodzinna ?

świadczenia alimentacyjne.Potrącenia, o których mowa w art. 139, mogą być dokonywane, z zastrzeżeniem art. 141, w następujących granicach:  1) świadczeń alimentacyjnych, (...)

L4

L4

otrzymania, Wówczas zasiłek chorobowy ulega obniżeniu o 25% za okres od ósmego dnia orzeczonej niezdolności do pracy do dnia dostarczenia tego zaświadczenia (art. 62 ust. 3 ustawy). Co (...)

Jak duzy wyrok mozna dostac?

Jak duzy wyrok mozna dostac?

. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w art. 62 ust. 1 lub 3, są środki odurzające lub substancje psychotropowe w ilości nieznacznej, przeznaczone na własny użytek sprawcy, postępowanie (...)

zakup na allegro

zakup na allegro

umową i jej nieusunięcie w czasie wskazanym w art. 8 ust. 4 ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej (Dz. U. z 2002 r. nr 141, poz. 1176)."... Zażądałem (...)

Mam wyrok w zawieszeniu co teraz?

Mam wyrok w zawieszeniu co teraz?

jak podejść do tematu! To nie ma nic wspólnego z jazdą samochodem (tzn ten art 62 ust. 1), A jak pan będzie jeździł ostronie to o oc sie martwić, no chyba że celowo za kazdym (...)

3 oskarżenia - uprawa, posiadanie, sprzedaż.

3 oskarżenia - uprawa, posiadanie, sprzedaż.

torebki foliowe o zapięciu strunowym z zawartością marihuany zmieszanej z tytoniem, torbę foliową z suchą łodygą konopi, susz konopi włóknistej o wadze 19,162 g - tj. o czyn z art. 62 ust. (...)

 Wyrok sądu 24h. Czy da się go jakoś zmienić przed oczytaniem?

Wyrok sądu 24h. Czy da się go jakoś zmienić przed oczytaniem?

zawieszeniu na 3 lata + dozór kuratora + 1000 zł i koszty postępowania. Dopuściłem się przestępstw z art 58 ust. 1 i art. 62 ust. 1 z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii (...)

duplikat paragonu

duplikat paragonu

art. 8 ust. 1 ustawy - może żądać doprowadzenia go do stanu zgodnego z umową przez nieodpłatną naprawę albo wymianę na nowy, chyba że naprawa albo wymiana są niemożliwe lub wymagają nadmiernych (...)

mieszkanie po policji

mieszkanie po policji

prawnym zbywcy - należy przez to rozumieć podmioty, o których mowa w art. 1 ust. 1: a) jeżeli budynki mieszkalne, które stanowiły ich własność, zostały wniesione jako wkład niepieniężny (...)

REKLAMACJA z tytułu 2-letniej odpowiedzialności sprzedawcy za niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową

REKLAMACJA z tytułu 2-letniej odpowiedzialności sprzedawcy za niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową

). Wystosowałem więc odpowiednie pismo do sklepu w którym zakupiłem TV: "..... Z uwagi na ww. niezgodności towaru konsumpcyjnego z umową, zgodnie z treścią przepisu art. 8 ust. 1 i 4 ustawy (...)

kontrole obiektów

kontrole obiektów

kontrole obiektów Czy osoba kontrolująca obiekt w trybie art. 62 PB, wykonuje samodzielną funkcje techniczną w budownictwie? Czy pojęcie "sprawowanie" wymienione w art. 12 ust. (...)

Czy osoba na rencie ma prawo do zasiłku dla bezrobotnych POMOCY PROSZĘ O ODPOWIEDŹ

Czy osoba na rencie ma prawo do zasiłku dla bezrobotnych POMOCY PROSZĘ O ODPOWIEDŹ

zasiłek dla bezrobotnych????????????????????????? Mama strąciła pracę nie ze swojej winy, tylko z winy samej firmy, firma upadła. michal84 bezrobotny - oznacza to osobę, o której mowa w art. 1 ust. (...)

Podejrzany

Podejrzany

Podejrzany Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy pójdę do więzienia jak posiadałem środki odurzające i psychotropowych art 62 ust 1

Posiadanie znacznej ilosci marihuany

Posiadanie znacznej ilosci marihuany

w Sądzie i wpływ na wymiar kary (dotyczy to wyroku, który nie uległ zatarciu). Z treści postu wynika, że czyn objęty zarzutem to art 62 ust. 2 uopn zagrożony karą pozbawienia wolności (...)

Narkotyki u córki.

Narkotyki u córki.

minimum kary a jakie maximum, i jakie wyroki zapadają anjszcześciej w takich sprawach. Dziękuje i pozdrawiam. O tych narkotykach mówi art. 62 ust. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu

marihuana posiadanie umorzenie postepowania

marihuana posiadanie umorzenie postepowania

wolnosci w zawieszeniu na 3 lata 400 zl grzywny Wczoraj, przeszukano moje mieszkanie 2 raz, nic w nim nie znaleziono oraz przyszlo pismo z prokuratury o postepowaniu przeciwko mojej osoby o czyn z art. (...)

Konsekwencje prawne, gdy PKP z powodu strajku nie wywiązuje się z umowy

Konsekwencje prawne, gdy PKP z powodu strajku nie wywiązuje się z umowy

odpowiedzialności określonych w ustawie prawo przewozowe z 1984 roku. Według Art. 62 ust.2 "Przewoźnik odpowiada za szkodę, jaką poniósł podróżny wskutek opóźnionego przyjazdu (...)