art. 554 k.c. Wyszukiwarka e-prawnik.pl


zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

. na podstawie art. 509-518 k.c. (dz.U. nr 16 z dnia 16 maja poz 93) oraz że codziennie dług przyrasta o kwotę odsetek art. 481 par.1. Czy trzy lata mijają od rozwiązania umowy z Plus czy (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

telekomunikacyjnych. Usługi telekomunikacyjne przedawniaja się w szczególnym terminie 2 lat. Jako podstawę należy przyjąć art 750 i 751 KC, czyli przepisy o zleceniu (i świadczeniu usług) (...)

Znowu KRUK - Idea

Znowu KRUK - Idea

żadnych pełnomocnictw. radzę uważać. Z udostępnianiem danych osobowych zdania sądów sa podzielone , raz , że wolno innym razem , że nie. ilonez Nieprawda - w tej sytuacji właściwy jest art. 554 (...)

dług idea - windykacja kruk

dług idea - windykacja kruk

termin 3 letni o przedawnieniu roszczeń związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej - 118 kc; endrju Jeżeli już to nie 118 tylko 554KC. A tak w ogóle to jeśli możesz - podaj proszę (...)

jak się liczy przedawnienie?

jak się liczy przedawnienie?

- stosowany był art 481 par 3 KC. Zostało to uznane niedawno (3 dni temu :) )za sprzeczne z prawem. W razie czego pisz s-r6@wp.pl sator6

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

czy dać sobie spokój. po czwarte czy ja ta sprawe moge wygrać czy muszę sie pogodzić z tym że musze zapłacic i po piąte czy powoływać sie na paragraf 554 KC czy na 117i 118 bo one dotyczą (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

k.c. i art. 792 k.c. pozdrowka marcin marcin Nie do konca masz racje - oni to kieruja na droge postepowania prawnego, ale tylko gdy maja pewnosc ze nie zdazysz podniesc zarzutu przedawnienia (...)

Służebność

Służebność

. 222 k.c.). Rozstrzygnięcie przysługujących Pani środków ochrony (art. 151 k.c. czy może roszczenia z art. 222 k.c.) wymagałoby uprzedniego ustalenia, czy w związku ze (...)

windykacja należności TPSA ze sólki cywilnej

windykacja należności TPSA ze sólki cywilnej

sprzedała dług do firmy X i ze windykację rozpoczyna właśnie KRUK. JAk się ma do tego przedawnienie roszczeń za usługi telekomunikacujne czy obowiązuje tu art 75 Prawa telekomunkacyjnego i 554 (...)

pozew do zaplaty z ptc

pozew do zaplaty z ptc

chyba odpada mozliwosc powolania sie na art. 554. Mam jednakze udokumentowane na pismie proby zastraszania osoby mego ojca przez rzeczona firme windykacyjna z grozbami oddania sprawy do sadu wlacznie

Czy KRUK może obrażać i straszyć?

Czy KRUK może obrażać i straszyć?

dlugami co sie wiaze z danymi osobowymi jest niezgodny z ustawa o ochronie danych osobowych natomiast powiedz mi tylko z jakiego miesiaca i roku jest faktura ( ostatnia) bo zgodnie z art. 554 kodeksu

KRUK -czy mnie tylko straszą?

KRUK -czy mnie tylko straszą?

jarek wiec handel dlugami jest zabroniony acha wyrok jest prawomocny i nie ma od niego juz odwolania zresza napisz to ci wszystko wysle jaro art. 554 kodeksu cywilnego przedawnienie po dwoch latach (...)

SN  postanowienie

SN postanowienie

odniesieniu do obu tych nieruchomości sąd odstąpił od ich podziału, kierując się kryterium wynikającym z art. 213 KC i zastosował drugi sposób podziału, uregulowany w art. 214 § (...)

Ochrona danych osobowych a Idea i niespłacony rachunek za kom.

Ochrona danych osobowych a Idea i niespłacony rachunek za kom.

naruszono 12 pazdziernika zapadl wyrok nsa prawomocny napisz na adres jk-kj to wysle ci link spij spokojnie jaro 554 kc po dwoch latach przedawnienie spadaj z tad konfidencie dino poprosze o linka

Spółka cywilna

Spółka cywilna

jest doszukiwanie sie w art 480 kc charakteru ius dispositivum. Pozdrowienia z Krakowa dla warszawskich prawnikow ;) kaczynski Zgodnie z z komentarzem do KC - " Zobowiązania " - część (...)

art. 222 k.c.

art. 222 k.c.

art. 222 k.c. czy zasadność roszczeń z art. 222 k.c. zależy od winy podmiotu naruszającego? nie gdyz mają charakter obiektywny CryHavoc

art. 556 KC

art. 556 KC

art. 556 KC Czy najpierw powinienem wysłać sprzedawcy pismo odstąpienia od umowy z tytułu rękojmi za wady, oraz wyznaczyć w tym piśmie termin na poinformowanie mnie przez sprzedawcę w jaki (...)

Wypadek samochodowy - co mi grozi?

Wypadek samochodowy - co mi grozi?

zdrowia) powyżej 7 dni to będzie to przestępstwo z art. 177 k.k., w innym przypadku jest to wykroczenie z art. 86 kodeksu wykroczeń. Sankcje to przy przestepstwie - pozbawienie wolności do 3 (...)

Pozwolenie na broń

Pozwolenie na broń

) z zaburzeniami psychicznymi, o których mowa w ustawie z dnia 19 sierpnia 1994 r. o ochronie zdrowia psychicznego (Dz. U. Nr 111, poz. 535, z 1997 r. Nr 88, poz. 554 i Nr 113, poz. 731, z 1998 r. Nr

IDEA, windykacja, sąd- SOS

IDEA, windykacja, sąd- SOS

najwyzszy sad administracyjny wyrok jest prawomocny po drugie nie wiem kiedy wystawili ci ostatnia fakture ale jesli juz minely dwa lata to sprawa jest juz przedawniona kodeks cywilny art. 554 w razie (...)

Ustanowienie hipoteki dla mieszkania spółdzielczego własnościowego

Ustanowienie hipoteki dla mieszkania spółdzielczego własnościowego

. U. z 1998 nr. 87 poz. 554 oraz ustawa prawo bankowe art. 95 jogibabu czy mogę ustanowić dwie hipoteki na tym samym mieszkaniu własnościowym. Pozdrawiam Piotr Polmański prawo-cywilne.net

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

art. 230 k.c.). Jak wspomniałam, jest to bieżąca Uchwała, do której nie dodano jeszcze uzasadnienia. Jak sądzicie, czy poniesie ona pejoratywne skutki dla właścicieli nieruchomości ubiegających (...)

Gwarancja KC Art. 581. § 1.

Gwarancja KC Art. 581. § 1.

Gwarancja KC Art. 581. § 1. Witam Po pierwsze jestem nowy, więc mam nadzieję, że dział dobry :) Jednak do rzeczy: Przy powołaniu się na poniższy artykuł KC Art. 581. § 1. (...)

Zmiana warunków umowy

Zmiana warunków umowy

rozliczaniem lub zwrotem świadczeń wykonanych przed wypowiedzeniem". Odnośnie art.18 ust.5 - to nie jest "odwracanie kota ogonem" tylko powtórzenie treści art.384 1 kc. Regulamin zawiera (...)

Sędzia zwrócił uwagę na istnienie kc Art.5

Sędzia zwrócił uwagę na istnienie kc Art.5

osobistą aktywność. Jeśli tylko sa po temu przesłanki, trzeba samemu podnosić zarzut nadużycia prawa podmiotowego z art. 5 kc i drążyć tą sprawę. bpbrd My już nie wiemy co robić, wczoraj (...)

Czy ministerialne wytyczne do sprawdzania prac z egzaminu zawodowego są nieprawidłowe?

Czy ministerialne wytyczne do sprawdzania prac z egzaminu zawodowego są nieprawidłowe?

współwłasności łącznej). Konkluzja: treść kazusu (lakoniczny opis zamiast odpisów z rejestrów) nie daje podstaw do jednoznacznego wskazania tylko jednego rodzaju zabezpieczenia, to jest z art. (...)

Art. 777 KC, dowolność, czy konieczność

Art. 777 KC, dowolność, czy konieczność

tylko zapis ?Ar. 92 § 1 pkt 5 Akt notarialny powinien zawierać: oświadczenia stron, z powołaniem się w razie potrzeby na okazane przy akcie dokumenty;?, a Art.777 kc jest oświadczeniem o poddaniu (...)

Art. 446[2] k.c. - zerwane więzi rodzinne

Art. 446[2] k.c. - zerwane więzi rodzinne

ubezpieczyciela sprawcy wypadku. Zgodnie z art. 446[2] k.c. "w razie ciężkiego i trwałego uszkodzenia ciała lub wywołania rozstroju zdrowia, skutkującego niemożnością nawiązania lub kontynuowania (...)

zasadność roszczeń z art. 222 k.c.

zasadność roszczeń z art. 222 k.c.

zasadność roszczeń z art. 222 k.c. Czy zasadność roszczeń z art. 222 k.c. zależy od winy podmiotu naruszającego? Roszczenia te mają charakter czysto obiektywny, więc nie. wojtek_88

przedawnienia na podstawie art. 5 k.c.

przedawnienia na podstawie art. 5 k.c.

przedawnienia na podstawie art. 5 k.c. Jak bronić się przed zarzutem przedawnienia na podstawie art. 5 k.c.? Przedawnienie następuje po roku, jak wiadomo ze będą problemy to sprawę (...)

1

2

3

4

5

...

13