art. 495 k.c. najmu lokalu Wyszukiwarka e-prawnik.pl


czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

opróżnienia lokalu lub nabycia jego własności przez najemcę, po potrąceniu należności wynajmującego z tytułu najmu lokalu. Kaucja nie może przekraczać 12-krotności miesięcznego (...)

Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

dziękuję. aga Ale bzdury! Prawem do lokalu po pierwsze nie jest zameldowanie, po drugie jeżeli ktoś należy do osób wymienionych w art. 691 KC to wstępuje w stosunek najmu z mocy (...)

Wypowiedzenie umowy najmu

Wypowiedzenie umowy najmu

Wypowiedzenie umowy najmu Została zawarta umowa na wynajęcie lokalu uzytkowego na okres 5 lat do dnia 31.12.2003. Jak sporzadzić wypowiedzenie umowy najmu lokalu prawnie jeżeli w (...)

umowa najmu

umowa najmu

została umowa sporzadzona pisemnie? * że chce zabrac z lokalu uzytkowego moje ulepszenia * co się dzieje z moimi rzeczami które pozostawiłam w lokalu o wart 10.000 zł jeśli ich nie ma to (...)

wypowiedzenie umowy najmu mieszkania

wypowiedzenie umowy najmu mieszkania

nie ma określonego takiego terminu. Umowa na ten temat milczy. 4.) Art. 688. Kodeksu Cywilnego mówi, że jeżeli czas trwania najmu lokalu nie jest oznaczony, a czynsz jest płatny miesięcznie, (...)

 Czy wynajmujący nie musi się rozliczać za nadpłatę?

Czy wynajmujący nie musi się rozliczać za nadpłatę?

zgodnie z art. 58 § 1 k.c. nieważna jest czynność prawna sprzeczna z ustawą, w tym przypadku z art. 9 ust. 5 u.o.p.l. Jednakże gdy nieważnością dotknięta jest jedynie część czynności (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

rażąco nagannym postępowaniem uniemożliwia on wspólne zamieszkiwanie" oraz art. 38 o treści: "Ograniczenia, o których mowa w art. 36 (ograniczenie dotyczy uprawnienia eksmitowanego do otrzymania (...)

bezumowne korzystanie-odszkodowanie, wezwanie do zapłaty czy zasadne?

bezumowne korzystanie-odszkodowanie, wezwanie do zapłaty czy zasadne?

przez Gminę oferty zawarcia z pozwanymi umowy najmu lokalu socjalnego". Nigdy takiej oferty najmu nie zawarliśmy bo bylismy 300 któryś na liście oczekujących i przez 10 lat nic nie "dostaliśmy" (...)

Komunalne mieszkanie

Komunalne mieszkanie

przez gminę na cele mieszkalne. Oprócz naruszenia przepisów o obowiązkach Wynajmującego (tych z daty zawarcia umowy i robienia przez Ciebie napraw) powołaj się na naruszenie art. 5 KC, tj. (...)

kaucja umowa najmu

kaucja umowa najmu

miesiąca od dnia opróżnienia lokalu lub nabycia jego własności przez najemcę, po potrąceniu należności wynajmującego z tytułu najmu lokalu? o czym stanowi art. 6 ust 4 kc w (...)

Wypowiedzenie umowy najmu zawartej na czas określony

Wypowiedzenie umowy najmu zawartej na czas określony

Wypowiedzenie umowy najmu zawartej na czas określony Witam, jako najemca zawarłem umowę najmu na czas określony (1 rok). W umowie nie ma punktu dot. wcześniejszego wypowiedzenia, jest natomiast

Wykup mieszkania z Administracji Domów Miejskich

Wykup mieszkania z Administracji Domów Miejskich

. Z tego co mi wiadomo w 1998r obejmuje ustawa z dnia 2 lipca 1994r o najmie lokali art. 8 oraz art. 691 par. 1 KC. Normy dotyczące powyższych przepisów są zawarte w uchwale Sądu Najwyższego (...)

Należność za zalanie mieszkania

Należność za zalanie mieszkania

1156/99 Przepis art. 433 kc nie ma zastosowania do odpowiedzialności za szkody spowodowane przelaniem się wody w budynku z lokalu położonego wyżej do lokalu usytuowanego niżej. (...)

Malowanie ścian w wynajętym mieszkaniu

Malowanie ścian w wynajętym mieszkaniu

obniżenia czynszu bo to szkodzi pani zdrowiu ...lub zadac naprawy ...Kałcje musi pani oddac całą a jak nie odda to niestety do sądu o nienalezyte wykonanie zobowiązania art 371 kc Mógłby (...)

Przepisanie umowy najmu lokalu po zmarłym najemcy...

Przepisanie umowy najmu lokalu po zmarłym najemcy...

dziadek chciał przepisać umowę najmu na mnie, ale po złożeniu podania do UM jeszcze przed rozpatrzeniem sprawy zmarł. W UM doszli do wniosku, że skoro główny najemca już nie żyje, to umowy najmu (...)

jaki jest okres wypowiedzenia umowy najmu????

jaki jest okres wypowiedzenia umowy najmu????

określonego terminu wypowiedzenia, a czy umowa jest zawarta na czas określony czy nieokreślony? Art. 688. KC - Jeżeli czas trwania najmu lokalu nie jest oznaczony, a czynsz jest (...)

problem z wynajmującym

problem z wynajmującym

usunięcia wad w ciągu np. 2 tyg. pod rygorem wypowiedzenia najmu. Inaczej może on kwestionować, że były zgłaszane wady lokalu. Jeżeli wynajmujący nie kupi choćby środków grzybobójczych (...)

Zerwanie umowy najmu w trybie natychmiastowym

Zerwanie umowy najmu w trybie natychmiastowym

Zerwanie umowy najmu w trybie natychmiastowym Dobry wieczór! Mam realne podstawy, żeby zerwać umowę najmu w trybie natychmiastowym ze względu na zagrożenie zdrowia. art. 682 K.C. Jeżeli (...)

umowa najmu na czas oznaczony a kaucja

umowa najmu na czas oznaczony a kaucja

pana czyli własciciel lokalu musi panu oddac kaucje bo jak nie odda to do sadu o niewykonanie zobowiaania a art 371 kc... Jak by tak bylo to instytucja kaucji nie miała by sensu :) Pozdrawiam (...)

mieszkanie komunalne po babci !!!

mieszkanie komunalne po babci !!!

że wnuki nie dziedziczą najmu lokalu. zaznaczam iż bardzo dużo zainwestowałam w remonty (mam rachunki)?? czy istnieje mozliwość podpisania umowy o opiekę nad babcią zgodnie z art.691 (...)

Pilnie błagam o informację !!!

Pilnie błagam o informację !!!

znajdziesz w kodeksie cywilnym. Robert Robercie - serdeczne dzięki za odpowiedz.Umowę najmu lokalu miałem podpisaną na czas trwania stosunku pracu (w wojsku) lub do momentu otrzymania miesz. ze (...)

mieszkanie komunalne po babci - POMOCY !!!

mieszkanie komunalne po babci - POMOCY !!!

się że wnuki nie dziedziczą najmu lokalu. zaznaczam iż bardzo dużo zainwestowałam w remonty (mam rachunki)?? czy istnieje mozliwość podpisania umowy o opiekę nad babcią zgodnie z art.691 (...)

Umowa najmu mieszkania - czy ta jest niezgodna z prawem? kiedy i jak wypowiedzieć?

Umowa najmu mieszkania - czy ta jest niezgodna z prawem? kiedy i jak wypowiedzieć?

Umowa najmu mieszkania - czy ta jest niezgodna z prawem? kiedy i jak wypowiedzieć? Witam, wraz z trzema innymi osobami podpisałam umowę najmu lokalu mieszkalnego, jednak nie jestem pewna (...)

Problem z najemcą

Problem z najemcą

rozliczeniowego, od dnia w którym otrzymałem informację czyli od 20.02 do 20.03, czy od przyszłego okresu rozliczeniowego czyli od 10.03 do 10.04? 2. Czy ma zastosowanie art. 688 KC tzn. że (...)

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

26 KOdeks rodzinny - wnieś do sądu sprawę, że roszczenia o te alimenty są bezzasadne bo po pierwsze - wskaż ten artykół 137 a po drugie cały czas łozyłeś na dziecko! Art. 137. § 1. Roszczenia (...)

Właścicielka żąda napraw szkód powstałych nie z mojej winy, czy jej żądania  są uzasadnione

Właścicielka żąda napraw szkód powstałych nie z mojej winy, czy jej żądania są uzasadnione

naprawach, leżących w gestii lokatora (Art. 681. KC). Jak jednak mam interpretować te zapisy w świetle przedstawionej wyżej sytuacji? Uważam, że użytkowałam pomieszczenie i sprzęt prawidłowo, (...)

Czy najemca musi odmalawać każdą ze ścian czy tylko zabrudzoną?

Czy najemca musi odmalawać każdą ze ścian czy tylko zabrudzoną?

Czy najemca musi odmalawać każdą ze ścian czy tylko zabrudzoną? Witam wszystkich i proszę i pomoc, Po zakończeniu najmu lokalu mieszkalnego w pokoju zabrudzona jest jedna ze ścian. Czy wynajmujący

Spadkobierca a najem

Spadkobierca a najem

Spadkobierca a najem Sąd Najwyższy podjął następująca uchwałę: na podstawie art. 691 par. 1 k.c. nie można wstąpić w stosunek najmu lokalu socjalnego, o którym mowa w ustawie (...)