art. 493 par. 1 i 494 kodeksu cywilnego Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

przeszukania osoby, jej odzieży i podręcznych przedmiotów. Par. 220 par. 1. Przeszukania może dokonać prokurator albo na polecenie sądu lub prokuratora Policja, a w wypadkach (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

6.10.2005 r.,sygn. akt I OPS 2/2005),co dowodzi, że nie ma tu zastosowania Art. 509 Kodeksu Cywilnego. W związku z tym, jeżeli nie zaprzestaną Państwo działań naruszających moje (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

! studentka Polskie prawo nie określa wieku osoby alimentowanej, ktory oznaczalby wygasniecie obowiazku alimentacyjnego! Art. 133 par. 1 kodeksu rodzinnego i opiekunczego z 1964r. (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

, balkonu, loggi i "podobnych" (art. 51 pkt 1 i 2 cyt. Ustawy). Opłaty tej nie sposób uniknąć, ale proponuję, żeby w piśmie do komornika (do którego dołączamy wyrok eksmisyjny (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

znajomych ze studiow i odpoczac po upałach. Pozdrawiam i całuję (ciekawe tylko kogo? he,he) Cześć! michal Tak masz rację Michale jeśli ustawodawca chciałby w art 64 kkw dodać (...)

Wypowiedzenie umowy najmu zawartej na czas określony

Wypowiedzenie umowy najmu zawartej na czas określony

wyprowadzić bo doprowadza mnie do szału inwigilacja i cisza nocna o 22... Moge sie wyprowadzic czy nie? Na jakie przpeis sie powolac?? halldis.einhleypingar@wp.pl [20] Art. 493. § 1. (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

przesłanek do podjęcia czynności kontrolnych na podst. art. 759 par. 2 kpc. i z głowy. Miałem taki przypadek, że sąd odwoławczy zalecił właśnie sądowi I instancji przeprowadzenie (...)

Zmiana warunków umowy

Zmiana warunków umowy

rozliczaniem lub zwrotem świadczeń wykonanych przed wypowiedzeniem". Odnośnie art.18 ust.5 - to nie jest "odwracanie kota ogonem" tylko powtórzenie treści art.384 1 kc. Regulamin zawiera (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

ULTIMO obejmowały m.in.: - nękanie dłużników ciągłymi telefonami, - nękanie dłużników smsami, - poniżanie i obrażanie dłużników podczas rozmów (np. Pan/i jest śmieszny/a, Pan/i (...)

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

Kodeksu cywilnego wynajmujący jak i najemca mogą wypowiedzieć najem w wypadkach przewidzianych w umowie. Jak wynika z tego przepisu możliwość wypowiedzenia umowy najmu zawartej na czas (...)

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

tytułów, w tym i świadczeń alimentacyjnych. I tyle ma on wspólnego z postępowaniem egzekucyjnym. Postępowanie egzekucyjne unormowane jest w kodeksie postępowania cywilnego i (...)

Umowa o podwyższanie kwalifikacji pracownika

Umowa o podwyższanie kwalifikacji pracownika

; Z tego wynika, że pracodawca powninien poprzez przedłużenie umowy umożliwić pracownikowi wywiązanie się ze zobowiązania. Może jeszcze Art. 494. Kodeksu Cywilnego, stwierdzający (...)

Alimenty na dorosłe dziecko

Alimenty na dorosłe dziecko

art. 133 par. 1 i 2 kodeksu rodzinnego i opiekunczego). Koby alimenty.pl Rodzice rozwiedli się 17 lat temu, sąd przydzielił alimenty, ale Ojciecnie od początku nie (...)

zachowek

zachowek

spadku reguluje art. 991 par. 1 kodeksu cywilnego (u góry w zakładce dokumenty masz kodeks cywilny). stalowiec Dzień dobry, 10 lat temu dostałam w darowiźnie od dziadków (...)

Allegro - towar niezgodny z opisem - Art. 286. § 1

Allegro - towar niezgodny z opisem - Art. 286. § 1

traktujemy jako właściwość?) i nie została mi wydana w stanie niezupełnym (rękojmia za wady fizyczne). Z kolei w art. 286. § 1. czytamy "Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, (...)

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Ryk Art. 231 kodeksu pracy (w szczególnosci par. 1 i 2) stanowi, ze w razie przejscia zakladu pracy lub jego czesci na innego pracodawce staje sie on z mocy prawa strona w dotychczasowych (...)

zniewaga 216kk?

zniewaga 216kk?

pewny, że chcesz wystąpić na drogę sądową? Pozdrawiam i życzę powodzenia gdybyś się jednak zdecydował. mimi To podlega pod art. 216 Kodeksu Karnego Rozdział XXVII Przestępstwa (...)

świadectwo pracy i art.41par1K.P.

świadectwo pracy i art.41par1K.P.

.31 maja dostałam świadectwo pracy i w punkcie 3 pisało : stosunek pracy ustał w wyniku rozwiązania art.30 par 1 pkt 4 K.P(z upływem czasu,na który była zawarta umowa) i (...)

PRESCO!POMOCY!!!

PRESCO!POMOCY!!!

Basiu, poczytaj sobie art. 554KC lub w najgorszym wypadku art.118 KC w oparciu o art.117par.2 i nie słuchaj hipohryckich wypowiedzi moich przedmówców - windykatorków z firm (...)

proszę o poradę

proszę o poradę

brzmieniem art 25 par 1 kodeksu karnego sąd musi to wziąc pod uwagę przy rozpatrzeniu sprawy. Jesli tak to zgodnie z art 17 par 1 pkt 2 kodeksu postepowania (...)

Rozprawa w sądzie - stalking

Rozprawa w sądzie - stalking

- NIE JEST TO SPRAWA DLA POLICJI. Taki czyn regulowany jest w art.23KC i art.81 prawa autorskiego I DOCHODZENIE PRAW JEST MOŻLWE NA DRODZE POSTĘPOWANIA CYWILNEGO. PPHUEDMAR

wypowiedzenie umowy najmu mieszkania

wypowiedzenie umowy najmu mieszkania

lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego. Proszę o odpowiedź - jaki należy zastosować okres wypowiedzenia i ewentualnie o podstawę prawną Karol taaak (...)

POLISA POSAGOWA PZU

POLISA POSAGOWA PZU

w oparciu o art.3581par.8 kodeksu cywilnego. powodzenia gamzi jak macie moze jakiś wzór na obliczenie jaką kwote powinnienem dostac to prosze o odpowiedz na szerszen2000@tlen.pl (...)

CZY JEST TO MOŻLIWE....

CZY JEST TO MOŻLIWE....

majątku wspólnego, uwzględnia się także nakład osobistej pracy przy wychowaniu dzieci i we wspólnym gospodarstwie domowym. Art. 45. 1. Każdy z małżonków powinien zwrócić wydatki (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

telekomunikacyjnych. Usługi telekomunikacyjne przedawniaja się w szczególnym terminie 2 lat. Jako podstawę należy przyjąć art 750 i 751 KC, czyli przepisy o zleceniu (i świadczeniu (...)

Brak zapisu na ulotce reklamowej

Brak zapisu na ulotce reklamowej "Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art 66 par.1 Kodeksu Cywilnego

jest aktywacja 99zł. Moją uwagę zwrócił jednak brak zapisu na ulotce reklamowej "Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art 66 par.1 Kodeksu Cywilnego". Przedstawiciel (...)

pracownik młodociany, zależy to od wieku czy od zdolności do czynności prawnych?

pracownik młodociany, zależy to od wieku czy od zdolności do czynności prawnych?

alkoholu Ustawa o wychowaniu w trzeźwości Dz. U. 2002 r. Nr 147 poz. 1231. Tutaj wogóle jest pomieszane. Art.15 par.1 lit.2 zabrania sie sprzedaży osobom do lat 18 ale w par.2 W przypadku (...)

Przedawnienie wyroku

Przedawnienie wyroku

rozprawe apelacyjna powiedzialem ze juz nie mieszkam z byla konkubina i dziecmi i niestety mi odwieszono ten wyrok malo tego automatycznie ucieklem do angli gdyz mam dopiero 25 lat i niechce (...)

Jaki to artykul? PILNE

Jaki to artykul? PILNE

Jaki to artykul? PILNE Witam, mam pytanie co oznacza skazany z z art. 205 par.1 kk w zw. z art. 36 par. 2 i 3 kk. Chodzi o mojego znajomego który mi mówi ze odbywal kare za alimenty (...)

Czy to wystarczy żeby iść na L4

Czy to wystarczy żeby iść na L4

. kp gonia84 Proszę bardzo - Art. 177 par. 3 K.p Nie wprowadzam w błąd, ponieważ moja żona to przerabiała. Cytat: Zgodnie z art. 177 par.3 Kodeksu pracy, umowa o pracę (...)

1

2

3

4

5

...

23