art. 434 par 3 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

nastąpiło dobrowolne wydanie, a osoba ta nie złożyła wniosku, o którym mowa w art. 217 par. 4. Par. 2. Należy również zwrócić osobie uprawnionej zatrzymane rzeczy niezwłocznie (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

(ORGANIZOWANIEM I KONTROLOWANIEM) art 53 par 3 kkw - Sąd poucza (nie kurator) art 57 kkw – sad wzywa skazanego do stawienia się w wyznaczonym terminie. (po co dodatkowa robota (...)

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

uzgodnionej z nim kary za czyn I z art 226 par 1 kk - 2 mies pozbawienia wolnosci, za czyn II z art. 224 par 2 kk w zw. z art 157 par 2 kk - 6 miesiecy, za czyn III z art (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

. na podstawie art. 509-518 k.c. (dz.U. nr 16 z dnia 16 maja poz 93) oraz że codziennie dług przyrasta o kwotę odsetek art. 481 par.1. Czy trzy lata mijają od rozwiązania umowy z Plus czy (...)

Przedawnienie wyroku

Przedawnienie wyroku

jego rodziny zbyt ciężkie skutki, a także w razie wystąpienia okoliczności, o której mowa w art. 248. par 2. Okres odroczenia biegnie od dnia wydania postanowienia w tym przedmiocie. par (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

powództwa o eksmisję sprawcy znęcania się nad rodziną, wywiedzionego na podstawie art. 33 pkt 3 i art. 38 Ustawy o najmie lokali, może być wyrok eksmitujący np. małżonka (bez rozwodu (...)

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy. Dziś dostałem od pracodawcy zawiadomienie, że zgodnie z art.23 1 & 3 k.p z dniem 19.01.2003 część zakładu pracy w którym pracuję przechodzi (...)

świadectwo pracy i art.41par1K.P.

świadectwo pracy i art.41par1K.P.

.31 maja dostałam świadectwo pracy i w punkcie 3 pisało : stosunek pracy ustał w wyniku rozwiązania art.30 par 1 pkt 4 K.P(z upływem czasu,na który była zawarta umowa) i z tym świadectwem (...)

Jaki to artykul? PILNE

Jaki to artykul? PILNE

to znajdziesz co on oznaczal wtedy. Dziekuje. aneta134 Witam. Paragraf o ktory pytasz (art. 205 par.1 kk w zw. z art. 36 par. 2 i 3 kk. ) nie zmienil sie i nie ulegl zmianie od (...)

Przerwa w karze

Przerwa w karze

wystąpienia okoliczności, o której mowa w art. 248 (w przypadku nadmiernego zagęszczenia w więzieniach) par. 2 Okres odroczenia biegnie od dnia wydania postanowienia w tym przedmiocie. par. (...)

Czy to wystarczy żeby iść na L4

Czy to wystarczy żeby iść na L4

. kp gonia84 Proszę bardzo - Art. 177 par. 3 K.p Nie wprowadzam w błąd, ponieważ moja żona to przerabiała. Cytat: Zgodnie z art. 177 par.3 Kodeksu pracy, umowa o pracę (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

. Przepis ogólny z art 118 kc (3 lata) nie ma tutaj zastosowania. Również opieranie sie na Prawie telekomunikacyjnym i art. 75 ust.1 w mojej ocenie jest błędem, ponieważ dotyczy on postępowania (...)

art. 286 § 1 kk

art. 286 § 1 kk

przestępstwa z art. 286 § 1. PPHUEDMAR Zapraszamy do zapoznania się z poradą prawną: Utracone korzyści w rozumieniu art. 286 kk. e-prawnikpl witam mam pytanie czy art.286 1kk jest zwiazany (...)

Pismo z Sądu Pomocy

Pismo z Sądu Pomocy

przedmiocie właściwej miejscowej sądu na podstawie art . 35 par 1 kpk w zw. z art. 1 par 2 kkw i art. 3 par 1 kkw Postanawia stwierdzic swą niewłaściwości (...)

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

Najwyższego z dnia 18.07.2000r. sygn.akt III CZP 23|00 (OSP 2002|3|36) - "Zarówno art. 45 ust. 2, jak i art. 59 ust. 1 in fine ustawy realizują inny cel, mianowicie ochrony wierzyciela (...)

Fałszerstwo dokumentów

Fałszerstwo dokumentów

art. nie odnajduję. suavec To zobacz art. 270 par. 1 i par. 3. pozdrawiam! watson Suavec, przeczytaj art 270, par 1 i 3. Miłej lektury! watson Masz rację (...)

Wypowiedzenie umowy o pracę a urlop wychowawczy

Wypowiedzenie umowy o pracę a urlop wychowawczy

porodu wygasła mi umowa o pracę. Czy przysługuje mi urlop wychowawczy ?. Beata Pracownica przebywa na urlopie wychchowawczym który kończy się z dniem 31-08-2009 r. Dnia 22-05-2009 złożyła wypowiedzenie (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

. osoba dokonująca czynu określonego w art. 191 par. 1 k.k. w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. jolanta.koltunik Chętnie (...)

zachowek

zachowek

spadku reguluje art. 991 par. 1 kodeksu cywilnego (u góry w zakładce dokumenty masz kodeks cywilny). stalowiec Dzień dobry, 10 lat temu dostałam w darowiźnie od dziadków mieszkanie- mam (...)

Alimenty na dorosłe dziecko

Alimenty na dorosłe dziecko

majątkowych na alimentowanie jej potrzeb (art. 133 par. 2). W razie dalszych pytań proszę o kontakt mailowy (timsparv@prokonto.pl). /Z poważaniem/ Marcin/ doradca prawny/ Lohengrin W takiej sytuacji (...)

udział w bójce art.158.paragraf 1

udział w bójce art.158.paragraf 1

przy braku uszkodzeń ciała o których mowa w art.158.par.1 może być oskarżony z tego artykułu? Tak, par1 mowi o narazeniu na okreslone w tym przepisie skutki, ale skutek ten nie musi (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

zlecenie. Jednak jak podkreśliłem obawiam sie o alimenty, czy dalej będą mi przysługiwać. Pozdrawiam i serdecznie proszę o pomoc art alimenty.pl Pomóżcie mi prosze!! Mam 19 lat jestem uczennicą (...)

Czy pójdę siedzieć???

Czy pójdę siedzieć???

kara. § 2. Nieletni, który po ukończeniu 15 lat dopuszcza się czynu zabronionego określonego w Art. 134, Art. 148 § 1, 2 lub 3, Art. 156 § 1 lub 3, Art. 163 § 1 (...)

zwolnienie dyscyplinarne

zwolnienie dyscyplinarne

wrocił 24.02 zwolniono go 25.02 dostałismy pocztą 27.02. umowa reguluje takze art 151 par 1 kodeksu pracy, bardzo prosze o pomoc natalia18 Na drugi raz lepiej nic nie mówić pracodawcy i poczekać (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

wychowawczego, co oznacza, że pracodawca nie musi na to wyrazić zgody, wręcz ma obowiązek udzielić takiego urlopu, oczywiście na pisemny wniosek pracownika. Zgoda pracodawcy, zgodnie z art. 186[sup]3[/sup] (...)

Obecne niewolnictwo

Obecne niewolnictwo

10.2 wspomnianego rozporządzenia. Na zakończenie tegoż listu chciałbym zauważyć pewną bardzo ważną rzecz:  Konstytucja w Art. 32 par 2 jasno wskazuje na możliwość zrzeczenia (...)

art. 267 par. 1 KK-pytania, pomocy!!!

art. 267 par. 1 KK-pytania, pomocy!!!

się nie włamywałam!!! czy w związku z tym ten artykuł znajduje tu zastosowanie? jeśli nie to jaki? ewik-78 Witam, Art. 267 kk dotyczy uzyskania informacji bez uprawnienia czyli bez zgody w tym

Prawo do urlopu wypoczynkowego

Prawo do urlopu wypoczynkowego

. Kodeks pracy art.153 mówi: Art. 153. par 1. Pracownik uzyskuje prawo do pierwszego urlopu z upływem 6 miesięcy pracy, w wymiarze połowy wymiaru urlopu przysługującego mu po przepracowaniu (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

i dostaję rentę po ojcu natomiast mam na utrzymaniu u Siebie siostrę i jej 3 dzieci bo jest bezrobotna i nie mogłem patrzeć jak klepią biedę. Przez pomoc im wpędziłem sam się w długi. Mam 3 (...)

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

wyrokiem, to i tak obronca nie moglby wniesc kasacji, bo art. 523 par. 2 kpk ogranicza mozliwosc "zwyklej" kasacji na korzysc oskarzonego do przypadkow skazania na kare pozbawienia wolnosci (...)

1

2

3

4

5

...

6