art. 334 par 2 kpk Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk Witam, jestem pokrzywdzonym w pewnej sprawie. Niedawno dostałem Zawiadomienie że odbędzie się "posiedzenie w przedmiocie wydania wyroku w art. (...)

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

orzeczonej w zakresie do 2 lat. jednak w trybie art 335 kpk, czyli tzw. dobrowolnego poddania sie karze, jak stanowi art 343 par. 2 pkt 2 mozna zawiesic kare do (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

przypadkach istnieje przesłanka pozwalająca na tymczasowe aresztowanie sprawcy, tj. przesłanka wymieniona w art. 258 par. 2 Kpk: "zagrożenie surową karą". Aresztowanie może zaistnieć (...)

proszę o poradę

proszę o poradę

(art 17 par 1 pkt 2 w związku z art 414 par 1 KPK) ze wzgledu na wystapienie negatywnej przeslanki procesowej. Co do rozbieżności zeznań świadków, to zgodnie z zasadą (...)

Nielegalne oprogramowanie

Nielegalne oprogramowanie

. Następnie otrzymałem akt oskarżenia z prokuratury rejonowej, gdzie na zasadzie art. 335par.1 kpk prokurator wniósł o wydanie wyroku skazującego: 1rok pozbawienia wolności z warunkowym (...)

art. 267 par. 1 KK-pytania, pomocy!!!

art. 267 par. 1 KK-pytania, pomocy!!!

. Oczywiście może Pani zgodzić się w ramach art. 335 kpk w akcie oskarżenia albo w ramach art. 387 kpk do czasu zakończenia I przesłuchania oskarżonej na rozprawie głównej złożyć (...)

Pracownik banku wyłudzał kredyt podrabiając podpis - czy ubiegać o odszkodowanie

Pracownik banku wyłudzał kredyt podrabiając podpis - czy ubiegać o odszkodowanie

inne. Pouczenie: 1. Pokrzywdzony, aż do czasu rozpoczęcia przewodu sądowego na rozprawie głównej może złożyć oświadczenie, że będzie działał w charakterze oskarżyciela posiłkowego (art. 54 (...)

Pismo z Sądu Pomocy

Pismo z Sądu Pomocy

przedmiocie właściwej miejscowej sądu na podstawie art . 35 par 1 kpk w zw. z art. 1 par 2 kkw i art. 3 par 1 kkw Postanawia stwierdzic swą niewłaściwości (...)

odwieszenie wyroku za niesłuszne skazanie Art. 158. § 1.

odwieszenie wyroku za niesłuszne skazanie Art. 158. § 1.

zgodnie z art. 545 par. 2 k.p.k. wniosek taki powinien być sporządzony i podpisany przez adwokata albo radcę prawnego. Matt89 Witam! Oferuję pomoc w uzyskiwaniu jak najwyższych (...)

Kradzież, Pobicie

Kradzież, Pobicie

z art. 57 a 1$kk Również jest napisane oskarżony art. 157$2kk w zw z art. 57 a 1$kk Na podstawie wyników prowadzonego dochodzenia, zgodnie z art.331$1,332$1 i 3 kpk Jest też (...)

Policja a ujawnienie danych

Policja a ujawnienie danych

zawiadomić Prokuraturę (nie Policję - art. 309 pkt 2 kpk)) o popełnieniu przez funkcjonariusza policji przestępstwa z art. 266 par. 2 k.k. Ponadto na podstawie art. (...)

Przyznanie się do winy

Przyznanie się do winy

ugody i jak mam to zrobić ? Witam, Może Pan złożyć oświadczenie wobec prokuratora, że cofa Pan zgodę przeprowadzenie postępowania bez rozprawy w trybie art. 335 kpk w zw. z art. 339 (...)

wyrok nakazowy

wyrok nakazowy

RATYFIKOWANE PRZEZ POLSKE KONWENCJE PRAW CZLOWIEKA I WOLNOSCI ART 6 ust 1 KONWENCJI PRAW CZLOWIEKA .ZLOZYLEM DO RZECZNIKA WNIOSEK O STWIERDZENIE WYROKU W TRYBIE ART 500 KPK ZGODNOSCI Z KONSTYTUCJA (...)

pobicie

pobicie

Witam, Oczywiście, że powinien Pan zgłosić na Policji popełnienie przestępstwa z art. 157 par. 1 kk na Pana osobie. Może Pan również domagać się od sprawcy (z tym, że dopiero po jego (...)

Podrobiona legitymacja

Podrobiona legitymacja

"kicha". Quentin Nalezy zlozyc w Prokuraturze wniosek o dobrowolne poddanie sie skazaniu bez rozprawy z art 335 par 1 kpk i poprosic sad o wyznaczenie pniezwlocznie terminu posiedzenia w tej (...)

Wyrok skazujący

Wyrok skazujący

, potrzeba zastosowania tymczasowego aresztowania w celu zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania może być uzasadniona grożącą oskarżonemu surową karą (art.258 par. 2 kpk) (...)

Posiedzenie odbyło się mimo zwolnienia

Posiedzenie odbyło się mimo zwolnienia

rzeczowych. Na podstawie art. 44 par. 2 k.k. w zw. z art. 420 par. 1 k.p.k. Dostarczyłem dzień wcześniej zwolnienie od lekarza sądowego. Pomimo tego posiedzenie odbyło (...)

PRZEPISY KPK które nie znajdują zastosowania

PRZEPISY KPK które nie znajdują zastosowania

PRZEPISY KPK które nie znajdują zastosowania Witam mam problem z rozwiązaniem pytania: Wskaż trzy przepisy kodeksu postępowania karnego, które w postępowaniu wykonawczym - na podstawie art. (...)

Posiedzenie sądu

Posiedzenie sądu

wiem czy na decyzje ktora zapadnie mam prawo złozyc zażalenie itp.????? i czemu tylko posiedzenie? (kasandrra) art 306 par 2 kpk. to powód dlaczego do Sądu. W przypadku gdySąd (...)

Odrzucenie sprzeciwu, co dalej?

Odrzucenie sprzeciwu, co dalej?

przesłano zarządzenie o cofnięciu obrońcy z urzędu ponieważ jestem poczytalny i nie zachodzi okoliczność z art. 79 par. 2 kpk - tzn, że dotychczas mogłem o obrońcę wystąpić (...)

Zmiana wyroku

Zmiana wyroku

się nowe dowody, świadkowie? na pewno coś da się jeszcze zrobić... np. postępowanie odwoławcze, zaskarżenie na podst. art. 439 par. 1 pkt 10 kpk? Czy możliwe jest rozpatrzenie tej (...)