art. 300 k.p Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Wypowiedzenie

Wypowiedzenie

pracy dot. wypowiedzenia oraz jest opatrzone osobistym jego podpisem to takie wypowiedzenie jest skuteczne z chwilą gdy pracownik zapoznał się z jego treścią (ART. 61 K.C. W ZWIĄZKU Z ART. 300 (...)

pracownik młodociany, zależy to od wieku czy od zdolności do czynności prawnych?

pracownik młodociany, zależy to od wieku czy od zdolności do czynności prawnych?

zdolności do czynności prawnych nie wpływa na status pracownika oparłem się oczywiście na art 300 Kp gdzie udowodniłem że jest to niezgodne z zasadami kodeksu pracy i jako taka instytucja (...)

Czy naleza sie odsetki

Czy naleza sie odsetki

po odejściu z pracy. Bitwa jest do wygrania, ale co z całą wojną? Robert zdodnie z art 481 KC w zw. z art 300 KP norbert tak zdzich

Wypowiedzenie pracy

Wypowiedzenie pracy

pracę nie regulują przepisy kodeksu pracy. Jest to domena prawa cywilnego. Dlatego też na mocy art. 300 k.p. należy sięgnąć w tym zakresie do konkretnych przepisów kodeksu cywilnego. (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

wychowawczego, co oznacza, że pracodawca nie musi na to wyrazić zgody, wręcz ma obowiązek udzielić takiego urlopu, oczywiście na pisemny wniosek pracownika. Zgoda pracodawcy, zgodnie z art. 186[sup]3[/sup] (...)

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

jej warunków (art. 29). Art. 281 KP zawiera wyliczenie wykroczeń przeciw prawom pracownika, podlegających grzywnie, a wśród nich brak pisemnego potwierdzenia zawarcia umowy o pracę. Karę (...)

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy. Dziś dostałem od pracodawcy zawiadomienie, że zgodnie z art.23 1 & 3 k.p z dniem 19.01.2003 część zakładu pracy w którym pracuję przechodzi (...)

art.188kp

art.188kp

art.188kp Witam mam problem z urlopem a dokładni opieka nad dzieckiem do lat 14 art.188kp. Mianowicie wybrałem już 1 dzień w tym roku i nie miałem żadnych problemów ale z drugim dniem (...)

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

, ale nie minelo 300 dni wiec.... Z obecnym partnerem ma dziecko... jak prawo glosi skoro od rozwodu nie minelo 300 dni to dziecko jest byłego meza i dostaje automatycznie nazwisko meza, wiec trzeba

Podwyższenie alimentów

Podwyższenie alimentów

pod jakimś adresem. Podwyższenie alimentów może się odbyć zaocznie pod nieobecność pozwanego. Musi Pani złożyc wniosek do sądu i to wszystko. PIOULA Mam syna 16 lat. Mam alimenty w kwocie 300 (...)

Jakie alimenty od bezrobotnego?

Jakie alimenty od bezrobotnego?

trzeba, twojemu dziecku się to należy. Mój były mąż jest bezrobotny od zawsze, pracuje oczywiście na czarno, ale zarobków nie da się udowodnić. Początkowo miałam zasądzone po 300 zł (mam dwoje (...)

Odwołanie od zasądzonych alimentów

Odwołanie od zasądzonych alimentów

- latka ) tak więc powołać dziecko na świat to było komu a już zainteresować się czy dziecko ma zapewnione wszystkie swoje potrzeby wg . 135 art par 1 KRiO to już nie ma komu - jak kukułki -zrobić (...)

Umorzenie długu przez komornika,czy to realne?

Umorzenie długu przez komornika,czy to realne?

: Miesięczny przychód: Praca: Dzięki Ci. kp lender Dobry Dzień, jesteśmy bazą pożyczkodawcy w zjednoczonym stanie Minnesota jest tam jakikolwiek W jaki sposób jesteś chory na sytuację finansową (...)

Wysokość alimentów - a dochody ojca

Wysokość alimentów - a dochody ojca

się na Art. 135 KRiO i Art 138 (który mówi że w razie zmiany stosunków można ubiegac się o zmianę obowiązku alimentacyjnego), jednakże nie wiem czy uda ci się cos wskórać. mikawi Szkod (...)

świadectwo pracy i art.41par1K.P.

świadectwo pracy i art.41par1K.P.

zastanowieniu się ze swoją księgową zmienił świadectwo pracy na art.41 par 1K.P.(likwidacja sklepu) , z tym świadectwem poszłam do ZUS-u i pani je przyjęła ( do tego dołaczyłam L4).Od (...)

Wypowiedzenie umowy o pracę na czas określony

Wypowiedzenie umowy o pracę na czas określony

pracodawca może zwolnic pracownika i zatrudnic osobę która nie choruje wcale, ja na to że art.8 k.p również podtrzymuje że jest tu zasadne sprzeczne z zasadami współżycia społecznego zwolnic (...)

Art.141 KP jak interpretować?

Art.141 KP jak interpretować?

Art.141 KP jak interpretować? Art. 141. § 1. mówi że: Pracodawca może wprowadzić jedną przerwę w pracy niewliczaną do czasu pracy, w wymiarze nieprzekraczającym 60 minut, przeznaczoną (...)

SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

małoletniego). Gdyż zmieniło się prawo i rodzice mają obowiązek z dzieckiem utrzymywać kontakt.Kodeks rodzinny Art. 113.§ 1. Niezależnie od władzy rodzicielskiej rodzice oraz ich dziecko mają (...)

Bezpodstawnie skrócony okres wypowiedzenia (art 49 kp)

Bezpodstawnie skrócony okres wypowiedzenia (art 49 kp)

wymaganego na podstawie art. 49 k.p". oraz że "z mocy art. 49 k.p. następuje unicestwienie bezpodstawnie skróconego okresu wypowiedzenia, zaś umowa o pracę rozwiązuje się z upływem (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

sprzedaży. Art 108 prawa telekomunikacyjnego przewidujący 12 miesięczny okres przedawnienia dotyczy tylko i wyłącznie roszczeń z art 105 PT, czyli roszczeń za przerwę w świadczeniu usługi (...)

czas pracy

czas pracy

godzin, dni lub tygodni, dopuszczalne w każdym systemie czasu pracy (art. 128 § 2 pkt 1 i art. 146 K.p.). W ramach nowelizacji obowiązującej od 1 stycznia 2004 r. ustawodawca w art. (...)

alimenty

alimenty

podwyższyć swojemu ojcu alimenty, skończyłam 18lat, nie jestem w temacie dość zorientowana dlatego zwracam się z prośbą do Was, jeszcze się uczę, ojciec ma przysądzone 150 zł, ale płaci 300. (...)

Alimenty na dorosłe dziecko

Alimenty na dorosłe dziecko

zasadzane od matki 300 zł (płaci za nią fundusz alimentacyjny) mój brat ma zasadzane od niej też chyba 300 zł . Skonczyłem szkołę w kwietniu ale legitymacje mam do wrzesnia wiec nadal dostaje (...)

Świadectwo pracy - zmiany w art. 97 § 1 Kodeksu pracy od 21 marca 2011 !

Świadectwo pracy - zmiany w art. 97 § 1 Kodeksu pracy od 21 marca 2011 !

trwa kolejna umowa o pracę nawiązana w okolicznościach w art. 97 § 11 k.p., w brzmieniu obowiązującym przed tym dniem. Przepisy art. 97 § 11-13 k.p. stosuje się do stosunków (...)

obowiazek wykonywania polecen

obowiazek wykonywania polecen

, to jakie obowiazki zostay naruszone przez Jacka S? - Czy podane w pimi zwaniajacym przyczyny rozwiazania umowy o prace bez wypowiedznia spelnily wymagania art 52kp Zagadnienia pomocnicze 1. Obowiaki

Czy to wystarczy żeby iść na L4

Czy to wystarczy żeby iść na L4

. kp gonia84 Proszę bardzo - Art. 177 par. 3 K.p Nie wprowadzam w błąd, ponieważ moja żona to przerabiała. Cytat: Zgodnie z art. 177 par.3 Kodeksu pracy, umowa o pracę zawarta (...)

Ustalenie ojcostwa

Ustalenie ojcostwa

. Jeśli "za ojca dziecka uznano jej byłego męża" to znaczy, że dziecko urodziło się przed upływem 300 dni od jego ustania. W zasadzie wszystko, co napisał użytkownik "Juliax" jest sprzeczne z

nagana od pracodawcy

nagana od pracodawcy

nagana od pracodawcy Witam. Jeśli zostałam już raz ukarana karą nagany z kp art 108 to czy mam możliwość zostać zwolniona dyscyplinarnie z tego powodu? Nawet za to samo przewinienie jest możliwość

umowa o zakazie konkurencji - pytania

umowa o zakazie konkurencji - pytania

konkurencji będzie traktowane jako ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych i może być podstawą do rozwiązania umowy o prace bez wypowiedzenia z winy pracownika zgodnie z art 52 (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

Art 31 par 1 p.2 i Art 33 KP. Czy w czasie trwania tego wypowiedzenia mogę iść na zasiłek chorobowy, jak długo mogę być na chorobowym? Gdzie kierować zwolnienie lekarskie po ustaniu (...)

1

2

3

4

5

...

10