art. 3 ust. 1 ustawy o vat 2011 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


VAT-25

VAT-25

podatkiem od towarów i usług podlega wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów za wynagrodzeniem na terytorium kraju. Zgodnie z art. 9 ust. 1 ww. ustawy przez wewnątrzwspólnotowe nabycie (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

sądowi za postępowanie i tu podał przykład jeśli walczy czy się o 70 tyś i się przegra to trzeba dać sądowi minimum 5 tyś i żeby dzwonić i się zapytać o ile się walczy ( bo tego nie (...)

odliczanie vat od paliwa w 2011

odliczanie vat od paliwa w 2011

. bartek45 Art. 86 a ust 1 ustawy nowelizującej wskazuje, że w przypadku nabycia: 1) samochodów osobowych, 2) innych niż samochody osobowe pojazdów samochodowych (...)

częściowe przekazanie lokalu na cele mieszkaniowe z vat

częściowe przekazanie lokalu na cele mieszkaniowe z vat

podstawie art. 86 ust. 3 ustawy przysługiwało prawo do częściowego odliczenia podatku VAT, jeżeli pojazdy te są towarami używanymi. Art. 86 ust. 3 (...)

 Spółka samorządowa a złamanie ustawy kominowej

Spółka samorządowa a złamanie ustawy kominowej

, że rada nadzorcza od 1 stycznia 2011 zwyczajnie nie istnieje. Zwrócił się do renomowanej kancelarii, która nieco zbiła jego argumenty pisząc, że... "interpretacja art. 14 ust. (...)

zwrot Vat poprawność odliczenia

zwrot Vat poprawność odliczenia

poniedzialek). wtedy wystap o zwrot. marta Zgodnie z art. 87 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług w przypadku, gdy kwota podatku naliczonego, (...)

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

tym musiałem złożyć wniosek NIP3 o zmianę adresu zamieszkania i wniosek o VAT25 został wydany właśnie w tamtym mieście. Tamtejszy US nie widział żadnych przeszkód do wydania decyzji (...)

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

przysługuje osobom, o których mowa w art. 4 ust. 2 pkt 1 i 2, do ukończenia przez dziecko: 1) 18 roku życia lub 2) nauki w szkole, jednak nie dłużej niż do ukończenia (...)

Służebność

Służebność

rozgraniczenie, którego celem jest określenie właściwego przebiegu granic. W takiej sytuacji zainicjowane zostanie postępowanie administracyjne o rozgraniczenie. Zgodnie z art. 29 ust. (...)

samowola budowlana

samowola budowlana

administracji architektoniczno-budowlanej, którego w niniejszym przypadku nie dokonano. Przepis art. 50 ust. 1 pkt 1.ustawy - Prawo budowlane stanowi, że przypadkach innych niż określone (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

jest uzależnione jest to prawo. Nabycie prawa do emerytury następuje z chwilą spełnienia ostatniego z wymaganych warunków. Przepisy art. 24 ust. 1 i art. 27 ust 1 (...)

vat od paliwa 2011

vat od paliwa 2011

vat od paliwa 2011 Zgodnie z ustawą z dnia z dnia 16 grudnia 2010 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy o transporcie drogowym - art. (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

mogę. Mnie chodzi o to, czy bez problemu mogę założyć sprawę o alimenty jego rodzicom, czyli dziadkom syna??????? Aditi Hej CO TY MÓWISZ MI O ZA WYSOKICH DOCHODACH ABY OTRZYMAĆ ALIMENTY (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

określonych w art. 11 ust. 8 w związku z art. 11 ust. 2 pkt 2 ustawy o ochronie lokatorów. Ograniczyć się więc musi - dodajmy - do badania zasadności samej eksmisji. (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t. j. Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, ze zm.) może opierać się o różne podstawy prawne. Zgodnie z art. 23 ust. 1 (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

przekraczać wymiaru określonego w art. 180 § 1 Kodeksu pracy. 3. Zmiana wymiaru urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego Zgodnie z nowym brzmieniem art. 183 § 1 Kodeksu (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

. Przepis ogólny z art 118 kc (3 lata) nie ma tutaj zastosowania. Również opieranie sie na Prawie telekomunikacyjnym i art. 75 ust.1 w mojej ocenie jest błędem, ponieważ dotyczy (...)

wykup mieszkania od spółdzielni.......

wykup mieszkania od spółdzielni.......

prawna Niniejsza opinia została sporządzona na podstawie ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity: Dz. U. 2004 r., Nr 261, poz. 2603). Przepis art. (...)

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

, wideogram lub nadanie. 3. Kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w inny sposób niż określony w ust. 1 lub 2 narusza cudze prawa autorskie lub prawa pokrewne określone w art. (...)

Zwrot VAT za materiały budowlane

Zwrot VAT za materiały budowlane

01.01.2011 roku zasadniczo 23%. Zgodnie z ustawą o zwrocie osobom fizycznym części wydatków dotyczących budownictwa mieszkaniowego w 2006 roku, osoby te mogą żądać od państwa zwrócenia części (...)

Pytanie w sprawie dowodu osobistego

Pytanie w sprawie dowodu osobistego

miesięcy od zaistnienia okoliczności, o których mowa w art. 40 ust. 1 pkt 1, w przypadku niezłożenia przez posiadacza dowodu osobistego wniosku o jego wymianę; 6) (...)

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

... Gosia___ Niestety sytuacja i mnie dotknela:( nlnie mam wiele czasu na odwolanie..bardzo prosze jesli mozna o pomoc..Paskudka77 czy moge prosic o wyroki i apelacje ...pikw_80@o2.pl Z gory (...)

dzierżawa serwisu internetowego a podatek?

dzierżawa serwisu internetowego a podatek?

ust. 3 i ust. 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych lub art. 21 w/w ustawy zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych (...)

Wyjazd za granicę trzeba będzie zgłosić  do urzędu gminy !!!

Wyjazd za granicę trzeba będzie zgłosić do urzędu gminy !!!

przepisy art. 1 pkt 4, art. 3 ust. 2, art. 6 ust. 2, art. 7 ust. 3, art. 8 pkt 6, 14-21 i 25, art. 10 ust. 1 pkt (...)

Fundusz remontowy

Fundusz remontowy

. Zgodnie z postanowieniami art.4 ust. 6˛ ustawy z dnia 15 grudnia 2000r. o spóůdzielniach mieszkaniowych, spóůdzielnia jest obowiŕzana na ýŕdanie czůonka lub nie bćdŕcego (...)

Czynsz w spółdzielni

Czynsz w spółdzielni

dnai 15.12.2000r. o spóldzielniach mieszkaniowych (tekst jednolity - Dz.U. z 2003r. Nr 119, poz.1116) - szczególnie art.4 ust.1. oraz zapewne statut jego spóldzielni. knox ciulu na rope (...)

Zabudowa na działce rolnej

Zabudowa na działce rolnej

budowlane z 1994 w grudniu 2008 wszczął postępowanie zmierzające do likwidacji mojej zabudowy z art. 48 ust. 1. Chcąc uniknąć rozbiórki, w listopadzie 2011, na podst. art. (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

ogóle się nie kalkuluję. Zresztą już nie chodzi o kasę tylko o zasadę, że bezprawnie przekazali moje dane osobowe i denerwują mnie tymi listami. Na listach podpisy są skserowane, list nie (...)

Odszkodowanie za zakaz konkurencji - 3 umowy

Odszkodowanie za zakaz konkurencji - 3 umowy

Odszkodowanie za zakaz konkurencji - 3 umowy W latach 2009 - 2011 pracowałem na podstawie umowy o pracę. W okresie tym podpisałem 3 umowy o prace: 1. Dnia 11 grudnia (...)

Odebranie prawa jazdy a nowelizacja ustawy art. 135 ust. 1 pkt 1 lit. h

Odebranie prawa jazdy a nowelizacja ustawy art. 135 ust. 1 pkt 1 lit. h

? Dzisiaj dostałam pismo o ostatecznej decyzji w tej sprawie i mam 14 dni na odwołanie. W tej decyzji jest napisane, że jest ona na podstawie art. 140 ust. 1 pkt 3a lit. a ustawy (...)

1

2

3

4

5

...

46