art. 281 pkt. a1 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

), która weszła w życie z dniem 1 listopada 2005 r. Mocą tej ustawy uchylony został w art. 32 ust. 1a pkt 2, na podstawie którego do okresu pracy w szczególnych warunkach lub w szczególnym (...)

VAT-25

VAT-25

przemieszczenia jest nowy środek transportu czy też nie. Zgodnie z art. 11 ust. 1 ww. ustawy przez wewnątrzwspólnotowe nabycie towaru za wynagrodzeniem, o którym mowa w art. 5 ust. 1 pkt (...)

Przychód z umowy o dzieło, pochodzący z dwóch różnych źródeł. Interpretacja.

Przychód z umowy o dzieło, pochodzący z dwóch różnych źródeł. Interpretacja.

płacone wyłącznie za wykonanie dzieła, a więc pochodzi wyłącznie z tytułu działalności wykonywanej osobiście (art. 13). Wobec tego należałoby obliczyć podatek od takiej umowy, zgodnie z art. (...)

Brak umowy o prace

Brak umowy o prace

zgodnie z art. 281 pkt. 2 k.p. kto będąc pracodawcą nie potwierdza na piśmie w terminie 7dni, zawartej z pracownikiem umowy o pracę, podlega karze grzywny. mracz Powiedz kuzynowi żeby (...)

Prosze o pomoc w sprawie ustnej umowy o prace

Prosze o pomoc w sprawie ustnej umowy o prace

potwierdzenia umowy na piśmie nie oznacza jednak że stosunek pracy nie został zawarty. Wprost przeciwnie,stosunek pracy istnieje od chwili dopuszczenia do pracy, a pracodawca popełnia wykroczenie (art. (...)

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

przysługuje osobom, o których mowa w art. 4 ust. 2 pkt 1 i 2, do ukończenia przez dziecko: 1) 18 roku życia lub 2) nauki w szkole, jednak nie dłużej niż do ukończenia 21 roku życia, albo 3) (...)

Odebranie prawa jazdy a nowelizacja ustawy art. 135 ust. 1 pkt 1 lit. h

Odebranie prawa jazdy a nowelizacja ustawy art. 135 ust. 1 pkt 1 lit. h

Odebranie prawa jazdy a nowelizacja ustawy art. 135 ust. 1 pkt 1 lit. h Po 21 miesiącach od otrzymania dokumentu prawa jazdy, tj. w maju 2017 roku, miał miejsce wypadek drogowy. W tym wypadku byłam

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

określonych w art. 11 ust. 8 w związku z art. 11 ust. 2 pkt 2 ustawy o ochronie lokatorów. Ograniczyć się więc musi - dodajmy - do badania zasadności samej eksmisji. Dla spółdzielców (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

konca nie rozumiem jak jest z tym art 64 kkw, zgadzamy sie co do tego że gdyby w art. 64 mialyby byc wpisane równiez srodki karne to by tam byly, my w grunice rzeczy rozmawiamy o niewykonanych

za odmowÄ™ przyjecia MKK

za odmowÄ™ przyjecia MKK

Drogowym. Ja twierdzę,że w miejscu mojego rzekomego wykroczenia występuje linia P-3,a nie P-2 i oznaczona jest w kodeksie drogowym jako "linia jednostronnie przekraczalna" od strony kierującego, że (...)

Pies a sÄ…siedzi

Pies a sÄ…siedzi

zależy od zasobności pańskiego portfela i cierpliwości sąsiadów. fuzel Polecam uwadze art. 4 pkt 4 oraz art. 10 pkt 2a ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu (...)

KAZUS

KAZUS

podmiot mający w opisanym stanie faktycznym status płatnika składek. Podstawy prawne: art. 4 pkt 2, 2a; art. 6 ust. 1 pkt 1, pkt 4; art. 6 ust. 4; art. (...)

KAZUS

KAZUS

podmiot mający w opisanym stanie faktycznym status płatnika składek. Podstawy prawne: art. 4 pkt 2, 2a; art. 6 ust. 1 pkt 1, pkt 4; art. 6 ust. 4; art. (...)

zabranie prawa jazdy - 0.35 promila - prosze o podpowiedz.

zabranie prawa jazdy - 0.35 promila - prosze o podpowiedz.

. W razie skazania sprawcy za przestępstwo określone w art. 178a, sąd orzeka świadczenie pieniężne wymienione w art. 39 pkt 7 na rzecz instytucji lub organizacji społecznej określonej (...)

Czy jako uczestnik unijnych szkolen musze przystapic do proponowanego mi ubezpieczenia? 
Art6 ust1pkt9a

Czy jako uczestnik unijnych szkolen musze przystapic do proponowanego mi ubezpieczenia? Art6 ust1pkt9a

Czy jako uczestnik unijnych szkolen musze przystapic do proponowanego mi ubezpieczenia? Art6 ust1pkt9a Czy jako uczestnik unijnych szkolen musze przystapic do proponowanego mi ubezpieczenia? (...)

Równoważnik za remont lokalu albo jego brak dla emeryta policyjnego

Równoważnik za remont lokalu albo jego brak dla emeryta policyjnego

akapitu), iż SN uważa, że prawo do równoważników przysługuje jednak emerytowi policyjnemu. Tymczasem z przepisów (art. 2 pkt 2 lit "c" oraz art. 29 ustawy emerytalnej) nie (...)

napoje w pracy

napoje w pracy

są także z podatku od dochodów osobistych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 11 i 11a ustawy z 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2000 r. nr 14, poz. 176 z (...)

skrócenie kary zabrania prawo jazdy

skrócenie kary zabrania prawo jazdy

wogle nie uzywam (mam podpisaną krucjate) jestem jedynym zywicelem rodziny oraz chorą żone. Proszę o poradę Według art. 39 pkt 3 k.k. (kodeksu karnego) jednym ze środków karnych jest zakaz (...)

Warunki dopuszczenia pojazdu do ruchu

Warunki dopuszczenia pojazdu do ruchu

Warunki dopuszczenia pojazdu do ruchu Nie wiem gdzie mogę komentować niektóre art. na e-prawnik.pl ale co do: W treści "odpowiedzi" art. Warunki dopuszczenia pojazdu do ruchu Data

wykup mieszkania od spółdzielni.......

wykup mieszkania od spółdzielni.......

przysposobione oraz osobę, która pozostaje ze zbywcą faktycznie we wspólnym pożyciu (art. 4 pkt 13) Problem z interpretacją przedmiotowego przepisu wynika przede wszystkim z braku wyraźnego (...)

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

zakresie kategorii C+E? bo jest art. 12 ustawy o kierujących pojazdami zgodnie z którym nie można wydać dokumentu prawa jazdy kat C+E, w czasie obowiązywania zakazu co do kat. B holek

Kiedy przedawni siÄ™ kredyt?

Kiedy przedawni siÄ™ kredyt?

SpoÅ‚ecznych Art. 24 pkt 4. NależnoÅ›ci z tytuÅ‚u skÅ‚adek ulegajÄ… przedawnieniu po upÅ‚ywie 10 lat, liczÄ…c od dnia, w którym staÅ‚y siÄ™ wymagalne, z zastrzeżeniem ust. 5–5d. 5. Nie ulegajÄ… (...)

Odliczenie wydatków - fundusz remontowy - dokumenty

Odliczenie wydatków - fundusz remontowy - dokumenty

wpłaty w kasie spółdzielni mieszkaniowej lub wspólnoty mieszkaniowej. romek83 [cytat] Kwestie dokumentowania wpłat na fundusz remontowy reguluje art. 27a ust. 6 pkt 1 ustawy z dnia 26 (...)

Prawko zabrane?? czy tylko grzywna??

Prawko zabrane?? czy tylko grzywna??

Prawko zabrane?? czy tylko grzywna?? Postanowienie o zatrzymaniu prawa jazdy. 178a paragraf 1 kk grozi zakaz prowadzenia pojazdów, ale 137 ust.1 pkt 1 w zw. z art.135 ust. 1 pkt 1 (...)

Dodatek z tytułu samotnego wychowywania dziecka

Dodatek z tytułu samotnego wychowywania dziecka

zdanie na ten temat. oto przykład: II SA/Ol 782/10 - Wyrok WSA w Olsztynie "W ocenie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego osobą samotnie wychowującą dziecko, w rozumieniu art.3 pkt 17a (...)

Czy mogę ubiegać się o wcześniejsze zatarcie skazania?

Czy mogę ubiegać się o wcześniejsze zatarcie skazania?

? Bardzo mi na tym zależy, ponieważ chciałbym zacząć pracę w uberze/bolcie. W KRK istnieje dokładnie coś takiego: art. 278 § 3 kk w zw. art. 34 § 1 kk art. 34 § 1a pkt (...)

Prawo jazdy w 2011 r. - zmiany!

Prawo jazdy w 2011 r. - zmiany!

par. 45a i 64a). Dnia 31 grudnia 2010 r. wchodzi w życie obszerna nowelizacja ustawy prawo o ruchu drogowym. Nowelizacja ta nie dotyczy jednak kwestii uzyskiwania uprawnieÅ„ do prowadzenia pojazdó

Przeszukanie - kto ma prawo?

Przeszukanie - kto ma prawo?

: 1. Ustawę z dnia 28 września 1991 r. o kontroli skarbowej (art. 11a ust. 1 pkt 2) 2. Ustawę z dnia 15 grudnia 2000 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (art. 58) 3. Ustawę z (...)

Jednorazowe odszkodowanie za wypadek w drodze do pracy i z pracy...

Jednorazowe odszkodowanie za wypadek w drodze do pracy i z pracy...

sprecyzować swoją odpowiedź? oto fragment tej ustawy: "Art. 57a. Warunek określony w art. 57 pkt 2 nie jest wymagany od ubezpieczonego, którego niezdolność do pracy jest (...)

zwrot kosztów poniesionych przez pracownika używającego prywatne auto w pracy!!!!

zwrot kosztów poniesionych przez pracownika używającego prywatne auto w pracy!!!!

. pracownicy Służby Leśnej, w tym również strażnicy leśni, którym ustawa o lasach przyznaje prawo do zwrotu kosztów związanych z tytułu używania własnych pojazdów do celów służbowych (art. (...)

1

2