art. 270 kodeksu karnego Wyszukiwarka e-prawnik.pl


fałszywe świadectwo ukończenia liceum

fałszywe świadectwo ukończenia liceum

poinformowac o tym mojego pracodawcę (który jeszcze o niczym nie wie?) Jest to PRZESTĘPSTWO z art. 270 Kodeksu Karnego - Przerobienie , podrobienie, użycie sfałszowanego dokumentu. § (...)

Podrobiona NIE aktualna legitymacja z gimnazjum

Podrobiona NIE aktualna legitymacja z gimnazjum

pieczątkę na 2014 i nie ma nr PESEL. Proszę o pomoc w tej sprawie. Możesz zostać oskarżony na podstawie art. 270 §1 kodeksu karnego odnośnie podrabiania lub przerabiania dokumentów (...)

Podrobiona legitymacja

Podrobiona legitymacja

Podrobiona legitymacja W czasie przejazdu koleją konduktor zatrzymał moją legitymacje szkolną z podrobioną pieczątką jej ważności. Co mi za to grozi? Zastosowanie ma tu zapewne art. 270 § (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

przekraczać wymiaru określonego w art. 180 § 1 Kodeksu pracy. 3. Zmiana wymiaru urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego Zgodnie z nowym brzmieniem art. 183 § 1 Kodeksu pracy (...)

Wyrok skazujący

Wyrok skazujący

sądu, który wydał zaskarżone postanowienie. Zgodnie z art. 126 kodeksu postępowania karnego pismo omyłkowo złożone przed upływem terminu do niewłaściwego sądu, prokuratora albo (...)

Komornik za .... zaufanie...;o(

Komornik za .... zaufanie...;o(

, powołując się na art. 244 Kodeksu Karnego, że złożę skargę do sądu i za nierespektowanie postanowienia sądu może iść na 3 lata do więzienia. Dziecka nie dostaję nadal, ale miałem (...)

Mam wyrok w zawieszeniu

Mam wyrok w zawieszeniu

czasie? (sara) Czy jest ktoś kto może mi pomóc????????????? sara jeśli nie udowodniono Ci winy, to nie masz czym się martwić, ten art. 270 to z jakiego Kodeksu on pochodzi bo napewno (...)

Allegro - fałszywe potwierdzenie przelewu i wyłudzenie towaru

Allegro - fałszywe potwierdzenie przelewu i wyłudzenie towaru

mna skontaktowal niestety brak odpowiedzi. Ktoś złamał art.270 kodeksu karnego i inne prawa cywilne zawierajac umowe z allegro o prawdziwosci danych. Pytanie moje brzmi: Co mogę zrobić (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

konca nie rozumiem jak jest z tym art 64 kkw, zgadzamy sie co do tego że gdyby w art. 64 mialyby byc wpisane równiez srodki karne to by tam byly, my w grunice rzeczy rozmawiamy o niewykonanych

Mandat za przejście w miejscu nie oznakowanym

Mandat za przejście w miejscu nie oznakowanym

, dlatego tez prosiłbym o nakierowanie mnie na zapisy kodeksu karnego / kodeksu wykroczeń, które szczegółowo precyzują ten aspekt. Który artykuł, który zapis? Gdzie się odwołać? Do (...)

INTERPRETACJA WYROKU

INTERPRETACJA WYROKU

INTERPRETACJA WYROKU Dzis dostalem wyrok w sprawie zfalszowania biletu parkingowego ale zbytnio go nie rozumiem wiec prosze o pomoc :) I... co stanowi wystepek 270 1kk i za to na podstawie art 270

 art.300 § 2 Kodeksu karnego

art.300 § 2 Kodeksu karnego

art.300 § 2 Kodeksu karnego sprzedanie kompuetera zajetego przez komrnika jest udaremnienieniem wykonania orzeczenia sądu i wywołuje skutek w postaci udaremnienia lub uszczuplenia zaspokojenia

Art.286 kodeksu karnego

Art.286 kodeksu karnego

Art.286 kodeksu karnego Witam, zostałam skazany z art. 286 kk (oszustwo). Poddałem się dobrowolnej karze i dostałem 8 miesięcy w zawieszeniu na 3 lata. Wyrok jest już prawomocny. (...)

zaświadczenie o niekaralności

zaświadczenie o niekaralności

czynu z Art. 270&1 k.k.i Art. 12 k.k. Otrzymałam wezwanie do zapłaty grzywny oraz kosztów sądowych. Więc chyba nie otrzymam zaświadczenia o niekaralności, ale bym chciała się upewnić. (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

. na podstawie art. 509-518 k.c. (dz.U. nr 16 z dnia 16 maja poz 93) oraz że codziennie dług przyrasta o kwotę odsetek art. 481 par.1. Czy trzy lata mijają od rozwiązania umowy z Plus czy od kiedy (...)

Podrobiona legitymacja

Podrobiona legitymacja

falszerstwo wg. art. 270 KK grozi grzywna, kara ograniczenia wolnosci albo pozbawienia wolnosci od 3 m-cy do lat 5-ciu. mrshan Najlepiej staw sie na policji jezeli jeszcze tego nie zrobiles. Tam cie (...)

Fałszywa legitymacja szkolna

Fałszywa legitymacja szkolna

przestrogi, cytuje artykul z kodeksu karnego. . 270. § 1. Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega grzywnie, (...)

Weksel in blanco

Weksel in blanco

prawo artykuł 270 kodeksu karnego i jest to niezgodne z ustawą z 1936-prawo wekslowe jak to jest odszedłem z pracy a on po roku może go wypełnić proszę o pomoc DAREK I JESZCZE JEDNO (...)

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

oprogramowanie? Pozdrawiam Konrad Adam Mickiewicz (Conik) Na podstawie kodeksu postępowania karnego : ?Art. 219 par. 1. W celu wykrycia lub zatrzymania albo przymusowego doprowadzenia osoby (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

sąd przepis prawny dzięki któremu skutecznie utrącają one wszelkie sprawy z zakresu skarg na czynności komornika w dziedzinie egzekucji zobowiązań alimentacyjnych: Art. 7674. KPC - Kodeks

Art. 212 kodeksu karnego nie zostanie usunięty z K.K.

Art. 212 kodeksu karnego nie zostanie usunięty z K.K.

Art. 212 kodeksu karnego nie zostanie usunięty z K.K. Zgodnie z treścią: \"Art. 212 kodeksu karnego § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

powództwa o eksmisję sprawcy znęcania się nad rodziną, wywiedzionego na podstawie art. 33 pkt 3 i art. 38 Ustawy o najmie lokali, może być wyrok eksmitujący np. małżonka (bez rozwodu czy (...)

Alimenty od ojca przebywającego w zakładzie karnym

Alimenty od ojca przebywającego w zakładzie karnym

jego popełnienia, skutki czynu, np. uszkodzenie ciała) . . . tj. o czyn z art. . . . (podać odpowiedni artykuł z Kodeksu Karnego) . . . Kodeksu karnego. Uzasadnienie

Art. 268a kodeksu karnego - niszczenie danych informatycznych

Art. 268a kodeksu karnego - niszczenie danych informatycznych

Art. 268a kodeksu karnego - niszczenie danych informatycznych Witam i sory za problemy dyslektyczne na wstępie piszę jeśli omyliłem działy proszę umieszczenie w odpowiednim dziale a teraz (...)

Jak spowodować zmianę treści postanowienia prokuratora

Jak spowodować zmianę treści postanowienia prokuratora

nadzieję, że wszystko jest czytelne i zrozumiałe. Proszę zastosować się do wskazanego przepisu art. Art. 55. § 1.kodeksu postępowania karnego. Oakmoss Chciałabym dodać, (...)

przesłuchanie dziecka

przesłuchanie dziecka

obrońcy oraz w postępowaniu poprawczym ? przepisy Kodeksu postępowania karnego, ze zmianami przewidzianymi w ustawie? W tym konkretnym przypadku nie stosujemy przepisów k.p.k., ale przepis szczególny (...)

Zniesławienie i zniewaga

Zniesławienie i zniewaga

możliwe. Może lepiej tak jak podaje Justyn 3 lepiej to zgłoś z kodeksu karnego i maja tam wiele sposobów na leczenie uporczywości tego typu. Jeśli narusza to Twoje dobra osobiste, to art. (...)

Przerwa w karze

Przerwa w karze

pozbawienia wolności. Na mocy wyroku Sądu Okręgowy w Bydgoszczy z dnia 6 marca 1997 r. zostałem skazany na karę pozbawienia wolności na okres 3 lat za popełnienie czynu z art. 280 § 1 kodeksu (...)

Allegro - towar niezgodny z opisem - Art. 286. § 1

Allegro - towar niezgodny z opisem - Art. 286. § 1

, uzasadniając swoją decyzję brakiem znamion przestępstwa. W moim mniemaniu naruszony został właśnie art. 556. §1 K.C., nie art. 286. §1 K.K.). Jeżeli sprzedający zobowiązał się, że (...)

co grozi za paserstwo

co grozi za paserstwo

przedmiotu(ów) nie przekracza 250zł w pozostałych przypadkach przestępstwem z art. 291 KK. Zgodnie z powyższym ustawodawca rozróżnił wykroczenie paserstwa umyślnego (art. 122 § 1 Kodeksu (...)

1

2

3

4

5

...

6