art. 268a par. 1 kk Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Uporczywe nękanie

Uporczywe nękanie

wszczęciu dochodzenia z art. 191a par. 1 kk. Mam pytanie: co dalej? Jak wyglądają dalsze działania w takiej sytuacji? No i ile czasu to może trwać? Niestety ten człowiek (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

skazanego obowiązków na podstawie art 72 par 1 kk znajdują się w sekretariatach wydziałów, kurator prowadzi tam kontrole okresu próby na zarządzenie sędziego w trybie art. (...)

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

uzgodnionej z nim kary za czyn I z art 226 par 1 kk - 2 mies pozbawienia wolnosci, za czyn II z art. 224 par 2 kk w zw. z art 157 par 2 kk - (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

działa w sposób określony w § 1 w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Zgodnie z art. 191 par. 1 kodeksu karnego (...)

art. 286 § 1 kk

art. 286 § 1 kk

art. 286 § 1 kk Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

. na podstawie art. 509-518 k.c. (dz.U. nr 16 z dnia 16 maja poz 93) oraz że codziennie dług przyrasta o kwotę odsetek art. 481 par.1. Czy trzy lata mijają od rozwiązania umowy z Plus czy (...)

Pozbawienie praw rodzicielskich ojca

Pozbawienie praw rodzicielskich ojca

razu do komornika. Jeżeli chodzi o zapewnienie sobie i dziecku bezpieczeństwa może Pani złożyć doniesienie na Policję o groźbach karalnych art. 190 par. 1 kk, lub nawet stalking (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

zarzucono kwalifikowane znęcanie, tj. znęcanie połączone ze stosowaniem szczególnego okrucieństwa lub skutkujące targnięciem się pokrzywdzonego na własne życie (art. 207 par. 2 lub 3 Kk). (...)

Rozprawa w sądzie - stalking

Rozprawa w sądzie - stalking

z artykułu art. 190a par. 2 kodeksu karnego (zdjecie zamiesciłem z sympatii, i zadnych tekstow oprocz zdjecia nie bylo na blogu ) i pytanie jak się zachowac w sadzie, pojde na rozprawe (...)

Jaki to artykul? PILNE

Jaki to artykul? PILNE

to znajdziesz co on oznaczal wtedy. Dziekuje. aneta134 Witam. Paragraf o ktory pytasz (art. 205 par.1 kk w zw. z art. 36 par. 2 i 3 kk. ) nie zmienil sie i nie ulegl zmianie (...)

Przestępstwa komputerowe przeciwko ochronie informacji

Przestępstwa komputerowe przeciwko ochronie informacji

komputerowy (art. 269 § 1 i 2 k.k.) -Niszczenie lub utrudnianie dostępu do danych informatycznych (art. 268a k.k.) -Zakłócanie pracy systemu komputerowego lub sieci (...)

Kradzież, Pobicie

Kradzież, Pobicie

istotne jest art. 157 par. 2 kk w zw. z art. 57 par. 1 i 2 kk. Dotyczy to bowiem wymiaru żądanej kary oraz obowiązku zapłaty przez Pana nawiązki. To zostanie (...)

Witam, zostałem skazany z art.18 par 1 kk w zw. z art. 270 par 1 kk. Czy mogę być kierowcą zawodowym?

Witam, zostałem skazany z art.18 par 1 kk w zw. z art. 270 par 1 kk. Czy mogę być kierowcą zawodowym?

Witam, zostałem skazany z art.18 par 1 kk w zw. z art. 270 par 1 kk. Czy mogę być kierowcą zawodowym? Witam, zostałem skazany z art.18 par (...)

art 284 par.2 kk w zw. z art. 64 par. 1kk.

art 284 par.2 kk w zw. z art. 64 par. 1kk.

art 284 par.2 kk w zw. z art. 64 par. 1kk. Witam, Mam pytanie jeśli ktoś udzieli mi rzetelnej odpowiedzi, będę bardzo wdzięczny. Jakiś czas temu zgłosiłem na prokuraturę (...)

art. 267 par. 1 KK-pytania, pomocy!!!

art. 267 par. 1 KK-pytania, pomocy!!!

zwolniona dyscyplinarnie z pracy - poza tym dowiedziałam się, że szefowa złoży w prokuraturze zgłoszenie popełnienia tego czynu zgodnie z art. 267 par. 1. KK próbowałam się (...)

INTRUM JUSTTITIA

INTRUM JUSTTITIA

k.k. art. 190a odpowiedzialności karnej będzie podlegał każdy, kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia (...)

Wymiana zdjęć

Wymiana zdjęć

mimo wszystko wejdzie na takową stronę, to jednocześnie wyraża zgodę na oglądanie takich treści i nie można wtedy mówić o przestępstwie z art.202 par. 1 k.k. Taką opinie (...)

Przedawnienie wyroku

Przedawnienie wyroku

Przedawnienie wyroku Jak dlugo trzeba czekac na przedawnienie wyroku, albo czy mozna ten wyrok zawiesic?? (karolllll) To reguluje k.k. Art. 103. par 1. Nie można wykonać kary, jeżeli (...)

kiedy się wzywa jako świadka art 190a par 2 kk?

kiedy się wzywa jako świadka art 190a par 2 kk?

kiedy się wzywa jako świadka art 190a par 2 kk? kiedy się wzywa jako świadka art 190a par 2 kk?

kwestia warunkowego umorzenia postepowania

kwestia warunkowego umorzenia postepowania

- art. 68 par. 4 k.k.). Byłaby to taka mała analogia do art. 76 par. 1 k.k. Tylko czy posługiwanie się tu analogią jest dopuszczalne. Analogia w prawie karnym (...)

Proszę o pomoc- zamieszki na stadionach

Proszę o pomoc- zamieszki na stadionach

adwokata sąd musiał odrzucić wniosek gdyż w przeciwnym wypadku dostał by od razu list z wyrokiem. Za 1 sprawę ma postawione następujące zarzuty: art. 223kk i art. 158§1 (...)

Świadek - art 286 par 1 KK

Świadek - art 286 par 1 KK

Świadek - art 286 par 1 KK Witam. Otóż dostałem dziś zawiadomienie na komendę w charakterze świadka. Popełnienie przestępstwa art 286 par 1 KK. Przeczytałem, (...)

List gonczy

List gonczy

poszukiwanej,i czy przez nowelizacje art mogla zostac oczyszczona?*(drobnych złodziei (art 278 par. 1 kk, art. 284 par. 1 kk) Kto kradł "rzecz ruchomą" (...)

Fałszerstwo dokumentów

Fałszerstwo dokumentów

art. nie odnajduję. suavec To zobacz art. 270 par. 1 i par. 3. pozdrawiam! watson Suavec, przeczytaj art 270, par 1 i 3. Miłej lektury! watson Masz rację (...)

Czy mogę ubiegać się o wcześniejsze zatarcie skazania?

Czy mogę ubiegać się o wcześniejsze zatarcie skazania?

? Bardzo mi na tym zależy, ponieważ chciałbym zacząć pracę w uberze/bolcie. W KRK istnieje dokładnie coś takiego: art. 278 § 3 kk w zw. art. 34 § 1 kk art. 34 (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

, a sprzedaz mogla nastapic zgodnie z art.509 KC ale nie wiem jakimi prawami ta firma sie posluguje, zadaj sobie lepiej pytanie czy jak ty bys pozyczyl pieniadze czy nie chcial bys ich odzyskac???mysle ze

Allegro - towar niezgodny z opisem - Art. 286. § 1

Allegro - towar niezgodny z opisem - Art. 286. § 1

, to policja jest zobowiązana przyjąć od Pani zawiadomienie i wszcząć postępowanie. Bowiem zachodzi tutaj uzasadnione przypuszczenie popełnienia przestępstwa określonego w art. 286 par.1 kk. (...)

udział w bójce art.158.paragraf 1

udział w bójce art.158.paragraf 1

udział w bójce art.158.paragraf 1 Policja zatrzymała 4 osoby za bójkę w miejscu publicznym ( 2 biło się z 2) .Podczas bójki nie nastąpiły poważniejsze uszkodzenia ciała, jedyne uszkodzenia

Wyrok za jazdę ?na podwójnym gazie?

Wyrok za jazdę ?na podwójnym gazie?

stało. Sąd wydał następujący wyrok: - na podstawie art. 178a 1 k.k wymierzył karę 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. - na podstawie art. 71 1 (...)

zniewaga 216kk?

zniewaga 216kk?

urzędu. Istnieje także możliwość sporządzenia prywtanego aktu osokarżenia o dokonanie występku z art. 216 par. 1 kk ( to już jest sprawa karna ). Tymi sprawami zajmuje się (...)