art. 262 par. 2 kk jakie to przestepstwo Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

skazanego obowiązków na podstawie art 72 par 1 kk znajdują się w sekretariatach wydziałów, kurator prowadzi tam kontrole okresu próby na zarządzenie sędziego w trybie art. 14 (...)

List gonczy

List gonczy

poszukiwanej,i czy przez nowelizacje art mogla zostac oczyszczona?*(drobnych złodziei (art 278 par. 1 kk, art. 284 par. 1 kk) Kto kradł "rzecz ruchomą" o wartości (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

telekomunikacyjnych. Usługi telekomunikacyjne przedawniaja się w szczególnym terminie 2 lat. Jako podstawę należy przyjąć art 750 i 751 KC, czyli przepisy o zleceniu (i świadczeniu usług) (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

. na podstawie art. 509-518 k.c. (dz.U. nr 16 z dnia 16 maja poz 93) oraz że codziennie dług przyrasta o kwotę odsetek art. 481 par.1. Czy trzy lata mijają od rozwiązania umowy z Plus czy (...)

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

nastąpiło dobrowolne wydanie, a osoba ta nie złożyła wniosku, o którym mowa w art. 217 par. 4. Par. 2. Należy również zwrócić osobie uprawnionej zatrzymane rzeczy niezwłocznie (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

zarzucono kwalifikowane znęcanie, tj. znęcanie połączone ze stosowaniem szczególnego okrucieństwa lub skutkujące targnięciem się pokrzywdzonego na własne życie (art. 207 par. 2 lub (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

przemoc wobec osoby lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania, zaniechania lub znoszenia, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Z kolei zgodnie z art. 191 par. (...)

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

prowadzenia pojazdów za wykonany jeżeli środek karny miał zzastosowanie conajmniej 1 rok i mineła już połowa okresu na jaki w/w środek karny został zasądzony. Niestety art. 84 § 2 k.k (...)

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

uzgodnionej z nim kary za czyn I z art 226 par 1 kk - 2 mies pozbawienia wolnosci, za czyn II z art. 224 par 2 kk w zw. z art 157 par 2 (...)

Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

dostał pieniądze, do tej pory mąż miał przez 2,5roku regularnie ściągane alimenty. Wczoraj dostał wezwanie na policję w sprawie przesłuchania o PRZESTĘPSTWO z art.209par1 k.k o niealimentację, (...)

Nielegalne oprogramowanie

Nielegalne oprogramowanie

poszczególnych firm. Oczywiście następstwem tego było wezwanie do Sądu Rejonowego w trybie art. 335 par1 kpk o naprawienie szkody w trybie art. 46par 1 kk na rzecz poszczególnych (...)

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

orzeczonej w zakresie do 2 lat. jednak w trybie art 335 kpk, czyli tzw. dobrowolnego poddania sie karze, jak stanowi art 343 par. 2 pkt 2 mozna zawiesic kare do 5 lat, (...)

karany prawnik??

karany prawnik??

jakie przestepstwo zostales skazany bo od tego zalezy czas, ktory musi minac do zatarcia. W kk znajdziesz to w okolo art. 106-108 kk ( nie pamietam dokladnie) i wtedy sobie oblicz. (...)

Jaki to artykul? PILNE

Jaki to artykul? PILNE

to znajdziesz co on oznaczal wtedy. Dziekuje. aneta134 Witam. Paragraf o ktory pytasz (art. 205 par.1 kk w zw. z art. 36 par. 2 i 3 kk. ) nie zmienil sie i nie ulegl (...)

proszę o poradę

proszę o poradę

czyn zabroniony jest kara grzywny, ograniczenia wolnosci lub kara pozbawienia wolnosci do roku. Dziwi mnie kwalifikacja czynu jako umyslnego z art 157 par 2, lepiej przedstawic sprawe prawnikowi. (...)

Wysokość alimentów - a dochody ojca

Wysokość alimentów - a dochody ojca

się na Art. 135 KRiO i Art 138 (który mówi że w razie zmiany stosunków można ubiegac się o zmianę obowiązku alimentacyjnego), jednakże nie wiem czy uda ci się cos wskórać. mikawi Szkod (...)

Podrobiona legitymacja

Podrobiona legitymacja

. Art. 6. Wobec nieletnich sąd rodzinny może: 1) udzielić upomnienia, 2) zobowiązać do określonego postępowania, a zwłaszcza do naprawienia wyrządzonej szkody, do przeproszenia pokrzywdzonego, (...)

Przedawnienie wyroku

Przedawnienie wyroku

Przedawnienie wyroku Jak dlugo trzeba czekac na przedawnienie wyroku, albo czy mozna ten wyrok zawiesic?? (karolllll) To reguluje k.k. Art. 103. par 1. Nie można wykonać kary, jeżeli od

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

wspólnego z 212 kk mój sąsiad z zazdrości do mojej działalności wyraził się że nie mam kompetencji do prowadzenia firmy jestem hamówa i oszukuje i kradnę kasę im założyliśmy sprawę z mężem (...)

Pracownik banku wyłudzał kredyt podrabiając podpis - czy ubiegać o odszkodowanie

Pracownik banku wyłudzał kredyt podrabiając podpis - czy ubiegać o odszkodowanie

inne. Pouczenie: 1. Pokrzywdzony, aż do czasu rozpoczęcia przewodu sądowego na rozprawie głównej może złożyć oświadczenie, że będzie działał w charakterze oskarżyciela posiłkowego (art. 54 (...)

pobicie

pobicie

Witam, Oczywiście, że powinien Pan zgłosić na Policji popełnienie przestępstwa z art. 157 par. 1 kk na Pana osobie. Może Pan również domagać się od sprawcy (z tym, że dopiero po (...)

please help!!!

please help!!!

urzędu. Odnośnie uderzenia w rekę: Art. 217 kk § 1. Kto uderza człowieka lub w inny sposób narusza jego nietykalność cielesną, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia (...)

wazne pytanie..

wazne pytanie..

wazne pytanie.. witam popelnilem przestepstwo z art.178kk i za kilka dni odbedzie sie pierwsza rozprawa, a kilka dni temu zostalem zatrzymany za jazde pod wplywem alkoholu na rowerze.. nie wiem (...)

kwestia warunkowego umorzenia postepowania

kwestia warunkowego umorzenia postepowania

- art. 68 par. 4 k.k.). Byłaby to taka mała analogia do art. 76 par. 1 k.k. Tylko czy posługiwanie się tu analogią jest dopuszczalne. Analogia w prawie karnym jest (...)

CZY KTOŚ SCIAGAL ALIMENTY PRZEZ PROKURATURE????

CZY KTOŚ SCIAGAL ALIMENTY PRZEZ PROKURATURE????

. Could moge zrobic? Marcia bebi odezwij sie , iga022@o2.pl mila Olu nie idź n policję ale od razu złóż doniesienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa z art. 209 par. 1 kk. Samo (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

! studentka Polskie prawo nie określa wieku osoby alimentowanej, ktory oznaczalby wygasniecie obowiazku alimentacyjnego! Art. 133 par. 1 kodeksu rodzinnego i opiekunczego z 1964r. mówi, że obowiązek

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

starac sie wycofac to wypowiedzenie (za zgoda pracownika). Pracodawca odpowiada bezwzglednie za wszelkie zobowiazania powstale po przejsciu na niego zakladu pracy. Z art. 231 par. 2 k.p. wynika (...)

Sprawa jest poważna

Sprawa jest poważna

komunikacyjnego tj. czyn z art. 177 par. 2 KK. Justyn3 Zabiora mu prawo jazdy na pewno na jakiś czas. Potem może zdawać ponownie. No i dostanie wyrok w zawieszeniu. Ale na tym może (...)

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

Najwyższego z dnia 18.07.2000r. sygn.akt III CZP 23|00 (OSP 2002|3|36) - "Zarówno art. 45 ust. 2, jak i art. 59 ust. 1 in fine ustawy realizują inny cel, mianowicie ochrony wierzyciela (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

powykorzystaniu urlopu macierzynskiego i wypoczynkowego wrocilam do pracy. Chcialabym wziac urlop wychowawczy poniewaz moje dziecko w ostatnim czasie czesto choruje. Jakie musze spełniac warunki, jakie (...)