art. 241a kodeksu pracy Wyszukiwarka e-prawnik.pl


dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

wymiar urlopu macierzyńskiego uzależniony jest wyłącznie od liczby dzieci urodzonych podczas jednego porodu. 2. Przerwa w urlopie macierzyńskim W art. 180 Kodeksu pracy dodane zostały (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

konca nie rozumiem jak jest z tym art 64 kkw, zgadzamy sie co do tego że gdyby w art. 64 mialyby byc wpisane równiez srodki karne to by tam byly, my w grunice rzeczy rozmawiamy o niewykonanych

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

Co za bzdura! Jak można udzielać odpowiedzi nie wiedząc o czym sie pisze i tym samym wprowadzać innych w błąd. W art.186 par.1 Kodeksu Pracy jest wyraźnie zapisane, że pracownik MA (...)

napoje w pracy

napoje w pracy

i wody do różnych celów Podstawowe obowiązki pracodawców w tej kwestii zostały sformułowane w dwóch artykułach działu dziesiątego kodeksu pracy o bezpieczeństwie i higienie pracy. (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

-prawnik.pl/forum/autor,martyna.galach,profil.html Jeżlei nie ma Pani pracy to może czas zakasac rekawy.. jasnoniebieski Serdecznie dziękuję za informacje. Nie szukam dodatkowej pracy, a jedynie (...)

dyżury domowe

dyżury domowe

pracy. Zgodnie z art. 1515 § 1 i 2 kodeksu pracy w ramach dyżuru pracownik może zostać zobowiązany do pozostawania poza normalnymi godzinami pracy w gotowości do wykonywania (...)

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

musiałam zwolnić się z pracy w szkole ponieważ chciałam przejść na wcześniejszą emeryturę .ZUS odmówił mi prawa do tejże ,nie zaliczając urlopu dla poratowania zdrowia do okresu pracy (...)

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

stanowiacej podstawe przejecia”. Inka Sytuacje prawna pracowników zatrudnionych w przejmowanych zakladach pracy normuje art. 231 kodeksu pracy. Stanowi on, iz w razie przejscia (...)

Pies a sąsiedzi

Pies a sąsiedzi

, pozostanie skorzystanie z przepisu art. 144 k.c. (na drodze cywilnej). Możliwa jest też odpowiedzialność właściciela na podstawie przepisu art. 51 § 1 kodeksu wykroczeń. Pozdrawiam, adwokat (...)

mobbing - ciąża - zwolnienie

mobbing - ciąża - zwolnienie

raczej nierówne traktowanie - Rodzdział IIa kodeksu pracy, Art. 18 3a, Przeczytaj jeszcze dział ósmy kodeksu pracy, a szczególnie W myśl art. 177 § 4 k.p. (...)

Podwyższenie alimentów

Podwyższenie alimentów

zostaje bez pracy od trzech lat (bez legalnej

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Osrodki pomocy społecznej i tam powinna sie kierować się o pomoc i wsparcie finansowe. Może tez zgłosic sie do urzedu pracy jako osoba poszukujaca pracy, poniewaz tok nauki ma tryb zaoczny, wiec (...)

Zmiana kategorii wojskowej

Zmiana kategorii wojskowej

ma takiej mozliwosci i tyle smn Przepisy ustawy o powszechnym obowiązku obrony RP (art. 28 ust. 4c oraz art. 29 ust. 3a) wykluczają możliwość kierowania do komisji lekarskiej - zarówno (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

zakończeniem urlopu dla poratowania zdrowia, wydaje nauczycielowi skierowanie na badanie kontrolne w celu stwierdzenia braku przeciwwskazań do pracy na określonym stanowisku. Zgodnie z art. 229 (...)

Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

-dyskusyjne/zdalne-podpisanie-umowy-o-dzielo-faks-email_681492.html# sprezyna1 ul. Gustawa Morcinka 9 lok. 1a, 58-500 Jelenia Góra, powiat Jelenia Góra, woj. DOLNOŚLĄSKIE ZOBACZCIE W JAKIEJ WILLI MIEŚCI (...)

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

pszyjechala to podpisała umowę zliecenia.A umowy o pracy nie dostałam. Pracodawca powiedial mi ze policzy ilie za 3 miesionca mojej pracy mam opłacić ZUS ,i powiedial ze za każdy miesionc mam (...)

Unieważnienie małżeństwa

Unieważnienie małżeństwa

słabo płatna to nie rejstruja itp zaczął coraz częściej pić kiedy urodziłam poszedł na 2 miesiące do pracy i na tym koniec dobrze że miałam zasiłek macierzyński potem wróciłam do pracy (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

. Kiedy mogę wręczyć wypowiedzenie korzystając z art.20 ust.5. Uprzejmie proszę o odpowiedź. Krystyna prawo-pracy.net zostałem zwolniony z pracy z art 52 par 1 punkt1 w trakcie zwolnienia (...)

Czy to wystarczy żeby iść na L4

Czy to wystarczy żeby iść na L4

, ale obowiązek nakładany przez Kodeks Pracy !!! mdfan Czy jesteś w stanie podać art. kodeksu pracy, który reguluje tą kwestię? mrozowskim [cytat] Skoro jesteś w ciąży, to (...)

Uległem wypadkowi w pracy

Uległem wypadkowi w pracy

stosunku pracy. Urazem, zgodnie z definicją zawartą w art. 2 pkt 13 ustawy, jest uszkodzenie tkanek ciała lub narządów człowieka wskutek działania czynnika zewnętrznego. Na równi z wypadkiem (...)

Art. 268a kodeksu karnego - niszczenie danych informatycznych

Art. 268a kodeksu karnego - niszczenie danych informatycznych

Art. 268a kodeksu karnego - niszczenie danych informatycznych Witam i sory za problemy dyslektyczne na wstępie piszę jeśli omyliłem działy proszę umieszczenie w odpowiednim dziale a teraz (...)

skrócenie kary zabrania prawo jazdy

skrócenie kary zabrania prawo jazdy

wogle nie uzywam (mam podpisaną krucjate) jestem jedynym zywicelem rodziny oraz chorą żone. Proszę o poradę Według art. 39 pkt 3 k.k. (kodeksu karnego) jednym ze środków karnych jest zakaz (...)

Przestępstwa komputerowe przeciwko ochronie informacji

Przestępstwa komputerowe przeciwko ochronie informacji

utrudnienie korzystania z informacji (art. 268 i 268a) -Niszczenie danych informatycznych (art. 269) -Sabotaż komputerowy (art. 269a) Większość literatury z tej tematyki (...)

Jednorazowe odszkodowanie za wypadek w drodze do pracy i z pracy...

Jednorazowe odszkodowanie za wypadek w drodze do pracy i z pracy...

pracy lub z pracy. Art. 57b. 1. Za wypadek w drodze do pracy lub z pracy uważa się nagłe zdarzenie wywołane przyczyną zewnętrzną, które nastąpiło w drodze do lub z miejsca (...)

art. 33  kodeksu  Pracy

art. 33 kodeksu Pracy

art. 33 kodeksu Pracy Naczym polega art 33 kodeksu pracy jakie prawa ma zwolniony pracownik?

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

. na podstawie art. 509-518 k.c. (dz.U. nr 16 z dnia 16 maja poz 93) oraz że codziennie dług przyrasta o kwotę odsetek art. 481 par.1. Czy trzy lata mijają od rozwiązania umowy z Plus czy od kiedy (...)

Alimenty - pracujący tatuś, nie płaci

Alimenty - pracujący tatuś, nie płaci

. Co jeszcze można zrobić? (Saba) za uporczywe uchylanie się od placenia alimentów grozi Art 209 Kodeksu Karnego. Może by to uswiadomić "tatusiowi", że grozi mu więzienie? Kodeks Karny "Art. (...)

Ochrona sklepowa

Ochrona sklepowa

opuszczenia chronionego obiektu...zresztą co będę tu pisała, art.36 ustawy o ochronie osób i mienia z dnia 22 sierpnia 1997r, wraz z rozporządzeniami wykonawczymi wszystko powiedzą Tobie na ten temat. Faktem

65a kw

65a kw

65a kw Dzień dobry, na podstawie 65a kw policja chciała nałożyć na mnie mandat, którego nie przyjąłem i sprawa trafiła do sądu. W międzyczasie złożyłem wyjaśnienia na komisariacie (zostałem (...)

CHOROBOWE

CHOROBOWE

chorobowe jak zakład pracy chodzi mi o kwotę ile przysługuje mi za jeden dzień gdzie zarabiam najniższą krajową . Za odpowidz dziękuję justa prawo-pracy.net Czy mogę złożyć wypowiedzenie z pracy (...)

1

2

3

4

5

...

12