art. 23 pkt169 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Koszt sądowy - zasiedzenie ruchomości (samochód)

Koszt sądowy - zasiedzenie ruchomości (samochód)

z art. 23 pkt 1 u.k.s.c., opłata wynosi 40 zł). nick

lokal socjalny a meldunek?

lokal socjalny a meldunek?

pobyt stały zgodnie z art Art. 6. 1 "Pobytem stałym jest zamieszkanie w określonej miejscowości pod oznaczonym adresem z zamiarem stałego przebywania." oraz Art. 10. 1. "Osoba, która (...)

Zwrot VAT z programu MDM w 2018 roku.

Zwrot VAT z programu MDM w 2018 roku.

?.) - program MDM. Program ten kończy się 30 września tego roku i do tego też czasu można zbierać faktury, papiery można składać do 31 grudnia 2018. Zgodnie z Art. 23 pkt 2. Wniosek (...)

opłata za postępowanie pojednawcze

opłata za postępowanie pojednawcze

opłata za postępowanie pojednawcze Witam, Państwa. Ile wynosi opłata za postępowanie pojednawcze? W 100zł się zamyka? art. 23 pkt. 3 ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych (...)

zakaz robienia zdjęć w szkole prośba o wyjaśnienie

zakaz robienia zdjęć w szkole prośba o wyjaśnienie

te zdjęcia robić. Powołał się przy tym na ustawę o ochronie danych osobowych i konkretnie art. 23 pkt.1. Znam tę ustawę ale dla mnie ten artykuł mówi tylko o bezprawnym publicznym (...)

Niezapłacone składki na Fundusz Pracy i Fundusz Gwaran.Św.Prac. w roku 2005

Niezapłacone składki na Fundusz Pracy i Fundusz Gwaran.Św.Prac. w roku 2005

opłacenia. W gazetach piszących sporo na temat przyszłorocznych podatków jak Rzeczpospolita, Gazeta Prawna, Gazeta Podatkowa spotkałam rozbieżne opinie a rok 2005 już niedługo. Art 23 ust.1 (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

przesłance wskazanej w art. 23 ust. 1 pkt 2 ustawy o ochronie danych osobowych, zgodnie z którą przetwarzanie danych jest dopuszczalne, jeżeli jest to niezbędne dla zrealizowania uprawnienia (...)

VAT-25

VAT-25

przemieszczenia jest nowy środek transportu czy też nie. Zgodnie z art. 11 ust. 1 ww. ustawy przez wewnątrzwspólnotowe nabycie towaru za wynagrodzeniem, o którym mowa w art. 5 ust. 1 pkt (...)

PIT 37 instrukcja !!!

PIT 37 instrukcja !!!

, pkt. 22 ? miejscowość, pkt. 23 ? kod pocztowy, pkt. 24 ? poczta. Jeżeli rozliczamy się wspólnie ze współmałżonkiem/ współmałżonką to należy oprócz części B.1. wypełnić (...)

umowa o przeprowadzenia szkolenia a kara

umowa o przeprowadzenia szkolenia a kara

od dnia otrzymania wezwania kary umowne w wysokosci 500,00 zł (pięćset zlotych 00/100) 6. Strony zgodnie postanawiają, że kary umowna określona w $2 pkt. 4 i pkt 5 niniejszej umowy, nie wyłącza

zwolnienie dyscyplinarne

zwolnienie dyscyplinarne

. Umowa była od 23 marca do 31 grudnia 2009. data podpisu była "oczywiście" 23 marzec. Jednak rano 01.06.2009r czekała mnie nie miła niespodzianka. Przyjechał kierownik i zwolnił mnie dyscyplinarnie. (...)

Pies a sąsiedzi

Pies a sąsiedzi

zależy od zasobności pańskiego portfela i cierpliwości sąsiadów. fuzel Polecam uwadze art. 4 pkt 4 oraz art. 10 pkt 2a ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości (...)

dzial spadku po 10 latach

dzial spadku po 10 latach

jest mi winne tylko ok 23 procent dzisiejszej wartosci mieszkania, mamy umowny dzial spadku. Onae

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

ktora usilnie naciskala na szerszawspolprace kuratora z zk. Jaki efekt: po kilku dniach przychodzi inforamcja o ustanowinych 4 skazanym okresu z art. 164 kkw, i nie zapowiada sie zeby tego bylo mniej

Kto zwraca koszty leczenia

Kto zwraca koszty leczenia

jednorazowego użytku, wydawanych ubezpieczonym bezpłatnie, za opłatą ryczałtową lub za częściową odpłatnością (Dz.U. nr 36, poz.420, z późn. zm.); ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA z dnia 23 (...)

Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

wielki przekret. Bledy ortograficzne, stylistyczne. W mailu opiera sie na art. 636 § 1 KC i art. 734 §1 Kodeks cywilny. Jeden w ogole dotyczy umowy zlecenie. Nigdzie w internecie nie znalalzalm (...)

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

), która weszła w życie z dniem 1 listopada 2005 r. Mocą tej ustawy uchylony został w art. 32 ust. 1a pkt 2, na podstawie którego do okresu pracy w szczególnych warunkach lub w szczególnym (...)

Czy mogę pozwać TPSA za przekazanie moich danych osobowych bez mojej zgody

Czy mogę pozwać TPSA za przekazanie moich danych osobowych bez mojej zgody

) . Firma windykacyjna może tez przetwarzać twoje dane (art. 23 ust. 1 pkt. 5 ustawy o ochronie danych osobowych w związku z art. 23 ust. 4 pkt. 2 wskazanej ustawy). (...)

Zmiana warunków umowy

Zmiana warunków umowy

a ******** z powodu wprowadzenia z dniem 15-10-2004 przez Polkomtel nowego cennika (pkt. 23 regulaminu promocji „Abonament 10 zł”) jak również paragraf 18 pkt. 5,6 obecnego regulaminu. (...)

ile może wynieść kwota alimentów

ile może wynieść kwota alimentów

na wartość przedmiotu sporu, należą do właściwości rzeczowej sądu rejonowego (art. 17 pkt 4 KPC), wydział rodzinny i nieletnich (art. 12 § 1 pkt 3 USP). Powództwo o roszczenie (...)

zawieszenie wykonania kary -wyrok dla nauczyciela

zawieszenie wykonania kary -wyrok dla nauczyciela

popełnione umyślnie. A za tem nie może byc tu mowy o zwieszeniu w obowiązkach nauczyciela, lecz wygasnieciu z mocy prawa (tj. art. 23 ust. 1 pkt. 3) stosunku pracy z tym nauczycielem, co (...)

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

zajęła się tym i obecnie zgłoszenie i podleganie do ubezpieczenia chorobowego posiadam od 23 lutego! -dostałam decyzje odmowna dot.wypłaty zasiłku za okres od 25.01 do 05.02; -od 02.03 do 05.03 miałam

Umowa o pracę -miejsce pracy

Umowa o pracę -miejsce pracy

pracę w godzinach nadliczbowych przypadających w każdym innym dniu niż określony w pkt 1. § 2. Dodatek w wysokości określonej w § 1 pkt 1 przysługuje także za każdą godzinę pracy nadliczbowej (...)

Ogrodzenie

Ogrodzenie

to tylko budowy ogrodzeń od strony dróg, ulic, placów, torów kolejowych i innych miejsc publicznych oraz ogrodzeń o wysokości powyżej 2,20 m (art. 29 ust. 1 pkt 23 w zw. z art. (...)

Rozwiazanie umowy o prace z zachowaniem okresu wypowiedzenia

Rozwiazanie umowy o prace z zachowaniem okresu wypowiedzenia

, który upłynie w dniu 31.05.2009r. Przyczyną wypowiedzenia umowy jest ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych (Art. 52 & 1 pkt 1 Kodeksu pracy), w tym wynikających z Art. (...)

Cudzoziemiec problem z pobytem

Cudzoziemiec problem z pobytem

) uzyskał zezwolenie, o którym mowa w art. 187 pkt 6 lub 7, lub Jak rozumiem, złożenie wniosku o którym mowa w punkcie 1 powinno umorzyć procedurę Szefa Urzędu ds Cudzoziemców i powinno "wyczyścicć" (...)

art. 60 pkt 4

art. 60 pkt 4

art. 60 pkt 4 Witam, mam pytanie. Dostałem wezwanie na komendę jako świadek, na wezwaniu jest wpisany art 60 pkt 4 kodeksu drogowego. Sytuacja wygląda następująco w tamtym roku (...)

zniewaga na portalu społecznościowym

zniewaga na portalu społecznościowym

miało miejsce zdarzenie wywołujące szkodę (art. 35 KPC). Ponieważ sprawa dotyczy naruszenia dóbr osobistych, to zgodnie z art. 17 KPC, powinien to być sąd okręgowy. W związku z wniesieniem (...)

podgladanie w pracy przez szefa kamera

podgladanie w pracy przez szefa kamera

, poz.926 oraz Dz.U z 2004 r. nr 33, poz. 285) – „Każdy ma prawo do ochrony dotyczących go danych osobowych”. W tym przypadku ma zastosowanie art 23 ust. 1 pkt (...)

ODMOWA Z PZU

ODMOWA Z PZU

wykazana została w art. 2 pkt 1 ustawy z dnia 29 czerwca 2007 r. o organizacji hodowli i rozrodzie zwierząt gospodarskich (Dz. U. z 2007 r. Nr 133, poz.921 ze zm.). Zwierzęta gospodarskie są to (...)

1

2

3

4

5

...

17