art. 226 par. 3 kodeksu karnego Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

oprogramowanie? Pozdrawiam Konrad Adam Mickiewicz (Conik) Na podstawie kodeksu postępowania karnego : ?Art. 219 par. 1. W celu wykrycia lub zatrzymania albo przymusowego doprowadzenia (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

(ORGANIZOWANIEM I KONTROLOWANIEM) art 53 par 3 kkw - Sąd poucza (nie kurator) art 57 kkw – sad wzywa skazanego do stawienia się w wyznaczonym terminie. (po co dodatkowa robota (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

. na podstawie art. 509-518 k.c. (dz.U. nr 16 z dnia 16 maja poz 93) oraz że codziennie dług przyrasta o kwotę odsetek art. 481 par.1. Czy trzy lata mijają od rozwiązania umowy z Plus czy (...)

Przedawnienie wyroku

Przedawnienie wyroku

jego rodziny zbyt ciężkie skutki, a także w razie wystąpienia okoliczności, o której mowa w art. 248. par 2. Okres odroczenia biegnie od dnia wydania postanowienia w tym przedmiocie. par (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

powództwa o eksmisję sprawcy znęcania się nad rodziną, wywiedzionego na podstawie art. 33 pkt 3 i art. 38 Ustawy o najmie lokali, może być wyrok eksmitujący np. małżonka (bez rozwodu (...)

Przerwa w karze

Przerwa w karze

wystąpienia okoliczności, o której mowa w art. 248 (w przypadku nadmiernego zagęszczenia w więzieniach) par. 2 Okres odroczenia biegnie od dnia wydania postanowienia w tym przedmiocie. par. (...)

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

uzgodnionej z nim kary za czyn I z art 226 par 1 kk - 2 mies pozbawienia wolnosci, za czyn II z art. 224 par 2 kk w zw. z art 157 par 2 kk - 6 miesiecy, za czyn (...)

Jaki to artykul? PILNE

Jaki to artykul? PILNE

art. 74 stosuje się odpowiednio. Pozdrawiam Kaja studentak_prawa Dziekuje Kaja, ale czy moze byc ze to jest wedlug nowego kodeksu karnego a on odsiadywal wyrok wedlug starego kodeksu? (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

działa w sposób określony w § 1 w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Zgodnie z art. 191 par. 1 kodeksu karnego (...)

proszę o poradę

proszę o poradę

brzmieniem art 25 par 1 kodeksu karnego sąd musi to wziąc pod uwagę przy rozpatrzeniu sprawy. Jesli tak to zgodnie z art 17 par 1 pkt 2 kodeksu postepowania procesowego, (...)

Allegro - towar niezgodny z opisem - Art. 286. § 1

Allegro - towar niezgodny z opisem - Art. 286. § 1

, uzasadniając swoją decyzję brakiem znamion przestępstwa. W moim mniemaniu naruszony został właśnie art. 556. §1 K.C., nie art. 286. §1 K.K.). Jeżeli sprzedający zobowiązał się, że (...)

Mandat za przejście w miejscu nie oznakowanym

Mandat za przejście w miejscu nie oznakowanym

wykonaniu po upływie 3 lat od uprawomocnienia się jej orzeczenia (art. 45 § 3 Kodeksu wykroczeń), czyli od momentu podpisania mandatu. Ściąganie grzywny nałożonej w drodze mandatu (...)

Rozprawa w sądzie - stalking

Rozprawa w sądzie - stalking

z artykułu art. 190a par. 2 kodeksu karnego (zdjecie zamiesciłem z sympatii, i zadnych tekstow oprocz zdjecia nie bylo na blogu ) i pytanie jak się zachowac w sadzie, pojde na (...)

Wyrok skazujący

Wyrok skazujący

sądu, który wydał zaskarżone postanowienie. Zgodnie z art. 126 kodeksu postępowania karnego pismo omyłkowo złożone przed upływem terminu do niewłaściwego sądu, prokuratora albo (...)

TATUS WEZWAL POLICJE!!!!!!!!!!!

TATUS WEZWAL POLICJE!!!!!!!!!!!

uywnie slow ogolnie przyjetych za obelzywe grozi karaz z kodeksu karnego. to sie nazywa : art. 207 KK par. 1. Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad (...)

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Ryk Art. 231 kodeksu pracy (w szczególnosci par. 1 i 2) stanowi, ze w razie przejscia zakladu pracy lub jego czesci na innego pracodawce staje sie on z mocy prawa strona w dotychczasowych (...)

Komornik za .... zaufanie...;o(

Komornik za .... zaufanie...;o(

, powołując się na art. 244 Kodeksu Karnego, że złożę skargę do sądu i za nierespektowanie postanowienia sądu może iść na 3 lata do więzienia. Dziecka nie dostaję nadal, (...)

Czy to wystarczy żeby iść na L4

Czy to wystarczy żeby iść na L4

. kp gonia84 Proszę bardzo - Art. 177 par. 3 K.p Nie wprowadzam w błąd, ponieważ moja żona to przerabiała. Cytat: Zgodnie z art. 177 par.3 Kodeksu pracy, umowa (...)

świadectwo pracy i art.41par1K.P.

świadectwo pracy i art.41par1K.P.

(pracodawczyni) dokumenty rozliczeniowe za siebie jako prowadząca działalność gospodarczą.Zatem w odniesieniu do Pani (niedostepna86) art.41par1 kodeksu pracy nie powinien mieć zastosowania.W (...)

profanacja obrazu z jasnej góry

profanacja obrazu z jasnej góry

art. 294 par. 2 Kodeksu karnego i art. 108 ust. 1 Ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami. Jak na razie sąd przewidział dla niego areszt tymczasowy w wysokości 3 (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

! studentka Polskie prawo nie określa wieku osoby alimentowanej, ktory oznaczalby wygasniecie obowiazku alimentacyjnego! Art. 133 par. 1 kodeksu rodzinnego i opiekunczego z 1964r. mówi, że (...)

Art.286 kodeksu karnego

Art.286 kodeksu karnego

Art.286 kodeksu karnego Witam, zostałam skazany z art. 286 kk (oszustwo). Poddałem się dobrowolnej karze i dostałem 8 miesięcy w zawieszeniu na 3 lata. Wyrok jest już prawomocny. (...)

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

się przestępstwa niealimentacji, określonego w art. 209 § 1 Kodeksu karnego. Stosownie do tego przepisu, kto uporczywie uchyla się od wykonania ciążącego na nim z mocy ustawy lub orzeczenia (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

. Przepis ogólny z art 118 kc (3 lata) nie ma tutaj zastosowania. Również opieranie sie na Prawie telekomunikacyjnym i art. 75 ust.1 w mojej ocenie jest błędem, ponieważ dotyczy on postępowania (...)

Zniesławienie i zniewaga

Zniesławienie i zniewaga

przeprosiny Ochronie dóbr osobistych na gruncie k.c.służ art.23 i 24.Natomiast zniewaga i pomówienie są także występkami ściganymi na mocy kodeksu karnego.Odpowiedzialność za nie w art.21 (...)

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

Najwyższego z dnia 18.07.2000r. sygn.akt III CZP 23|00 (OSP 2002|3|36) - "Zarówno art. 45 ust. 2, jak i art. 59 ust. 1 in fine ustawy realizują inny cel, mianowicie ochrony wierzyciela (...)

zniewaga 216kk?

zniewaga 216kk?

pewny, że chcesz wystąpić na drogę sądową? Pozdrawiam i życzę powodzenia gdybyś się jednak zdecydował. mimi To podlega pod art. 216 Kodeksu Karnego Rozdział XXVII Przestępstwa (...)

Alimenty na dorosłe dziecko

Alimenty na dorosłe dziecko

art. 133 par. 1 i 2 kodeksu rodzinnego i opiekunczego). Koby alimenty.pl Rodzice rozwiedli się 17 lat temu, sąd przydzielił alimenty, ale Ojciecnie od początku nie płącił. Od pewnego (...)

czy mogę wyrzucić zameldowanych???

czy mogę wyrzucić zameldowanych???

art. 191 par. 1 Kodeksu Karnego prawa budowlanego. niko Życzę wszystkim zadowolonym z takiego prawa, żeby sami doświadczyli na własnej skórze, jak to jest kiedy ich własność (...)

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

ja wiem, że umowa na czas określony może byc wypowiedziana be z zakreślania tego w umowie o tym orzekał juz wielokrotnie sad jak nie sady. WAŻNE PRZYCZYNY. aipi Zgodnie z brzmieniem art. 673 par. (...)