art. 225 kc interpretacja Wyszukiwarka e-prawnik.pl


ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

art. 230 k.c.). Jak wspomniałam, jest to bieżąca Uchwała, do której nie dodano jeszcze uzasadnienia. Jak sądzicie, czy poniesie ona pejoratywne skutki dla właścicieli nieruchomości ubiegających (...)

Zmiana warunków umowy

Zmiana warunków umowy

rozliczaniem lub zwrotem świadczeń wykonanych przed wypowiedzeniem". Odnośnie art.18 ust.5 - to nie jest "odwracanie kota ogonem" tylko powtórzenie treści art.384 1 kc. Regulamin zawiera (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

zlecenie. Jednak jak podkreśliłem obawiam sie o alimenty, czy dalej będą mi przysługiwać. Pozdrawiam i serdecznie proszę o pomoc art alimenty.pl Pomóżcie mi prosze!! Mam 19 lat jestem uczennicą (...)

wewnętrzna instalacja gazowa

wewnętrzna instalacja gazowa

budowlane (PB). Na podst. art 3 pkt.2 UoWL instalacja za gazomierzem (tzw. poziomy) jest własnością właściciela lokalu. Jednak z PB instalacja gazowa jest całością (np. przeglądy wykonuje się (...)

Zamieszczanie fotografii w mediach

Zamieszczanie fotografii w mediach

byłaby jedna czy dwie osoby publikacja jest dopuszczalna jedynie za zgodą tych osób. To będzie chyba z KC naruszenie dóbr osobistych- chyba art 24. Pesteczka Do tej pory zadnej konkretnej wypowiedzi. (...)

Czy firma windykacyjna, która zamuje się tykko ściąganiem należności za mandaty za jazdę bez biletu w środkach komunikacji mpk może dowolni naliczać koszty windykacji

Czy firma windykacyjna, która zamuje się tykko ściąganiem należności za mandaty za jazdę bez biletu w środkach komunikacji mpk może dowolni naliczać koszty windykacji

się odsetki ustawowe jeżeli nie były zastrzeżone? KeraW tak siwy NIEPRAWDA - roszczenia z tytułu przewozu (wg K.C.) przedawniaja sie po roku. Posdobnie mówi prawo transportowe - a więc żadne 3 lata