art. 197 par.1 przedawnienie Wyszukiwarka e-prawnik.pl


zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

pytanie czy w moim przypadku takie przedawnienie obowiazuje i czy po 2 latach czy po 3 latach i czym sie rozni ten okres 2 czy 3 lat bede wdzieczna za odpowiedz bo termin zaplaty dala tylko 4dni:( natala (...)

Jaki to artykul? PILNE

Jaki to artykul? PILNE

. 205. Ściganie przestępstw określonych w art. 197 lub 199, jak również w art. 198, jeżeli określony w tym przepisie stan ofiary nie jest wynikiem trwałych zaburzeń psychicznych, następuje (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

czyli zapisywac o czym sie rozmawiało ale nie nagrywać. pytałes o przedawnienie Art. 118kc po 2 latach juz nastepuje przedawnienie roszczen dotyczacych konkretnie tej sprawy pracownik firmy (...)

Przedawnienie wyroku

Przedawnienie wyroku

Przedawnienie wyroku Jak dlugo trzeba czekac na przedawnienie wyroku, albo czy mozna ten wyrok zawiesic?? (karolllll) To reguluje k.k. Art. 103. par 1. Nie można wykonać kary, jeżeli (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

robić - czy nastapiło już przedawnienie? Czy napisać do KRUK-a, czy zostawić to. Z góry dziękuję za konkretną informację. mulka bieg przedawnienia liczy sie od ostatniej wplaty wiec przedawnienie

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

. osoba dokonująca czynu określonego w art. 191 par. 1 k.k. w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. jolanta.koltunik Chętnie pomogę (...)

Czy pójdę siedzieć???

Czy pójdę siedzieć???

tam się gesto tłumaczyć i tak dostaniesz postanowienie o wykonaniu kary potem próbuj odraczać wykonanie kary co pół roku. zabnicka Zgodnie z art. 9 par.1 popełniłeś przestępstwo na który (...)

art. 286 § 1 kk

art. 286 § 1 kk

przestępstwa z art. 286 § 1. PPHUEDMAR Zapraszamy do zapoznania się z poradą prawną: Utracone korzyści w rozumieniu art. 286 kk. e-prawnikpl witam mam pytanie czy art.286 1kk jest zwiazany (...)

zachowek

zachowek

się jeszcze o coś dopytać proszę pisać na maciej.mrozowski@wp.pl "Przedawnienie roszczeń regulują art. 117 ? 125 Kodeksu cywilnego. Najogólniej mówiąc, przedawnienie roszczeń polega (...)

PRESCO!POMOCY!!!

PRESCO!POMOCY!!!

Basiu, poczytaj sobie art. 554KC lub w najgorszym wypadku art.118 KC w oparciu o art.117par.2 i nie słuchaj hipohryckich wypowiedzi moich przedmówców - windykatorków z firm podobnych (...)

Odszkodowanie za pobicie w ośrodku wychowawczym

Odszkodowanie za pobicie w ośrodku wychowawczym

. 442(1) par. 3 kc W razie wyrządzenia szkody na osobie przedawnienie nie może skończyć się wcześniej niż z upływem lat trzech od dnia, w którym poszkodowany dowiedział się o szkodzie (...)

bezumowne korzystanie-odszkodowanie, wezwanie do zapłaty czy zasadne?

bezumowne korzystanie-odszkodowanie, wezwanie do zapłaty czy zasadne?

przedawniony? Czy można podnieść przedawnienie zgodnie z art. 118kc ? Wydaje mi się ze roszczenia,są bezzasadne,ja uregulowałam płatności z właścielem, czy mam racje? Jest jeszcze jedna (...)

czy wszczęcie postępowania egzekucyjnego przerywa bieg przedawnienia?

czy wszczęcie postępowania egzekucyjnego przerywa bieg przedawnienia?

o wszczęcie egzekucji w razie jej umorzenia na podstawie art. 823 k.p.c. stosuje się odpowiednio art. 182 § 2 k.p.c. W konsekwencji - jeżeli wierzyciel wszczął egzekucję na podstawie tytułu

Przedawnienie długu

Przedawnienie długu

dlugu i myslalem ze to juz koniec. wyslalem do nich pismo ze sprawa sie przedawnila i ze nic nie zaplace. dostalem odpowiedz: " w kwestii dotyczacej przedwanienie informuje ze zgodnie z art. 353 par. (...)

jak się liczy przedawnienie?

jak się liczy przedawnienie?

- stosowany był art 481 par 3 KC. Zostało to uznane niedawno (3 dni temu :) )za sprzeczne z prawem. W razie czego pisz s-r6@wp.pl sator6

Podrobiona legitymacja

Podrobiona legitymacja

"kicha". Quentin Nalezy zlozyc w Prokuraturze wniosek o dobrowolne poddanie sie skazaniu bez rozprawy z art 335 par 1 kpk i poprosic sad o wyznaczenie pniezwlocznie terminu posiedzenia w tej sprawie (...)

Przedawnienie mandatu z MPK.

Przedawnienie mandatu z MPK.

listem poleconym. Roszczenie stwierdzone prawomocnym nakazem zapłaty ulega przedawnienieniu po 10 latach (art. 125 par. 1 kc). mnycha

mandat

mandat

informacji że zajął się tą sprawą czy nie powinienem być o tym poinformowany z góry dziękuje damian1973 Mandat został nałożony zgodnie z art.95 par.1 kpw. W przypadku nieuiszczenia powstała (...)

Debet w banku- Firma ULTIMO

Debet w banku- Firma ULTIMO

tytulu rachunku bankowego przedawniaja sie z uplywem dwoch lat.Dotyczy to rowniez debetow. marek art.482par.1.Od zaleglych odsetek mozna zadac odsetek za opoznienie dopiero od chwili wytoczenia o (...)

Opłata za studia

Opłata za studia

radzę raz jeszcze: art.117, 118, 123par.1 pkt.2 Kodeksu Cywilnego, a w przyszłości - spłacaj długi, będzie ci lżej w życiu. Dziękuję za uwagę, życzę dobrej nocy januszkalupa Ja prawnikiem (...)

Zaplata za konto na pobieraczek.pl

Zaplata za konto na pobieraczek.pl

. To się im zwyczajnie nie opłaca bo to ogromne koszty, a rezultat bardzo niepewny, a raczej napewno przegrany i ciągnący się w sądach w nieskończoność. Po trzech latach jest przedawnienie. Wyobraźcie (...)