art. 189 kpc 3 ustawy o podatku dochodowym Wyszukiwarka e-prawnik.pl


zwrot Vat poprawność odliczenia

zwrot Vat poprawność odliczenia

poniedzialek). wtedy wystap o zwrot. marta Zgodnie z art. 87 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług w przypadku, gdy kwota podatku naliczonego, (...)

dzierżawa serwisu internetowego a podatek?

dzierżawa serwisu internetowego a podatek?

ust. 3 i ust. 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych lub art. 21 w/w ustawy zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów (...)

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

. Podstawa prawna: Art. 10 ust. 1 pkt 8, art. 21 ust. 1 pkt 126, ust. 21, ust 22 oraz art. 30e ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (...)

VAT-25

VAT-25

przepisów o podatku od towarów i usług. Zatem w sytuacji, gdy u Wnioskodawcy wystąpi nadpłata podatku od towarów i usług, będzie mu przysługiwało prawo złożenia wniosku o (...)

Co to są koszty uzyskania przychodu?

Co to są koszty uzyskania przychodu?

-0179-1782/98 Podsekretarza Stanu z 16.04.1998 r. do izb i urzędów skarbowych": "(...) Zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym (...)

Wynagrodzenie za udział w posiedzeniach Zarządu

Wynagrodzenie za udział w posiedzeniach Zarządu

rozliczane są według art. 41 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych : Art. 41 1. Osoby fizyczne będące przedsiębiorcami oraz osoby i jednostki organizacyjne (...)

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC "SOLINA2014"

tym kwestia konstytucyjności przepisów - pytania prawne Sądu Rejonowego Szczecin-Centrum ? P 12/12 w zakresie zgodności z Konstytucją art. 207 §§ 3 i 4 KPC, e. zmiany w obrębie art. (...)

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC

Szkolenie prawne a propos nowelizacji KPK i KPC "SOLINA2014"

tym kwestia konstytucyjności przepisów - pytania prawne Sądu Rejonowego Szczecin-Centrum ? P 12/12 w zakresie zgodności z Konstytucją art. 207 §§ 3 i 4 KPC, e. zmiany w obrębie art. (...)

SN  postanowienie

SN postanowienie

uczestników do prowadzenia gospodarstwa rolnego, art. 619 § 1 KPC, polegające na nie wywiązaniu się z obowiązku ustalenia wartości przedmiotu współwłasności w dacie orzekania oraz art. (...)

Rozliczenie od programów typu Bug Bounty w Polsce

Rozliczenie od programów typu Bug Bounty w Polsce

art. 10 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i opodatkować na zasadach ogólnych w zeznaniu rocznym. 6. Literatura: [1]. Zaufana trzecia strona https://zaufanatrzeciastrona.pl

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

. Może Pani się o tym przekonać, prosząc o pokazanie tego rejestru. To jest tylko próba zastraszenia Pani. Generalnie Pani sprawa zahacza wyłączenie o jeden wątek polegający na tym, (...)

art.20 ustawy o podatku dochodowym

art.20 ustawy o podatku dochodowym

art.20 ustawy o podatku dochodowym Gdzie można znaleźć całą ustawę o podatku dochodowym od osób fizycznych? Chodzi mi w szczególności o przepis (...)

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

Najwyższego z dnia 18.07.2000r. sygn.akt III CZP 23|00 (OSP 2002|3|36) - "Zarówno art. 45 ust. 2, jak i art. 59 ust. 1 in fine ustawy realizują inny cel, mianowicie ochrony wierzyciela (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

powództwa o eksmisję sprawcy znęcania się nad rodziną, wywiedzionego na podstawie art. 33 pkt 3 i art. 38 Ustawy o najmie lokali, może być wyrok eksmitujący np. (...)

Mężczyzna a opieka nad zdrowym dzieckiem.

Mężczyzna a opieka nad zdrowym dzieckiem.

Mężczyzna a opieka nad zdrowym dzieckiem. Pracodawca odmawia mi prawa do 2 dni opieki nad zdrowym dzieckiem (art.188 i 189 kodeksu pracy) ponieważ moja żona nie pracuje zawodowo. Co o tym (...)

częściowe przekazanie lokalu na cele mieszkaniowe z vat

częściowe przekazanie lokalu na cele mieszkaniowe z vat

podstawie art. 86 ust. 3 ustawy przysługiwało prawo do częściowego odliczenia podatku VAT, jeżeli pojazdy te są towarami używanymi. Art. 86 ust. 3 ustawy (...)

KLAUZULA wykonalności

KLAUZULA wykonalności

powództwo o ustalenie istnienia lub nieistnienia stosunku prawnego lub prawa (art. 189 kpc). Wyrok wydany w dniu XXXXX jest wyrokiem ustalającym. Wyrok ustalający istnienie bądź (...)

Komitet rodzicielski

Komitet rodzicielski

Podstawa prawna to art. 26 ust.7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Tzn., że w rozliczeniu za 2002 będziesz mógł odliczać tylko te wpłaty które spełniają (...)

Służebność

Służebność

poprzedniego ? art. 222 § 2 k.c. - roszczenie negatoryjne. Należy pamiętać, że możliwe jest w postępowaniu wytoczonym przez Panią na podstawie art. 151 k.c. (jak również art. 222 (...)

Fałszywe zeznania

Fałszywe zeznania

wyjątkami wskazanymi w przepisie art. 267 kpc, sąd odbiera od świadka przyrzeczenie (art. 266 § 3 kpc). Natomiast w myśl przepisów art. 303 i art. 304 kpc (...)

CZY JEST TO MOŻLIWE....

CZY JEST TO MOŻLIWE....

bardziej szczegółowo objaśniają, jak dzieli się majątek wspólny małżonków. Ważne są w szczególności art. 622 i następne. Art. 618. 1. W postępowaniu o zniesienie współwłasności (...)

Czy osoba na rencie ma prawo do zasiłku dla bezrobotnych POMOCY PROSZĘ O ODPOWIEDŹ

Czy osoba na rencie ma prawo do zasiłku dla bezrobotnych POMOCY PROSZĘ O ODPOWIEDŹ

świadczenia przedemerytalnego po utracie prawa do renty z tytułu niezdolności do pracy. Podstawa prawna: Art. 2 ustawy z 30 kwietnia 2004 r. o świadczeniach przedemerytalnych (Dz.U. nr (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

mogę. Mnie chodzi o to, czy bez problemu mogę założyć sprawę o alimenty jego rodzicom, czyli dziadkom syna??????? Aditi Hej CO TY MÓWISZ MI O ZA WYSOKICH DOCHODACH ABY OTRZYMAĆ ALIMENTY (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

. Ostatnia nowelizacja ustawy o dowodach osobistych i zameldowaniu (nie pamiętam dokładnie tytułu ustawy) zakładała, że obowiązek meldunkowy powstaje wtedy gdy osoba przebywa pod danym (...)

czesne

czesne

ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (t. j. Dz. U. z 2010 r. Nr 51, poz. 307 ze zm.), kosztami uzyskania przychodów są koszty poniesione w celu osiągnięcia (...)

Fundusz remontowy

Fundusz remontowy

. Zgodnie z postanowieniami art.4 ust. 6˛ ustawy z dnia 15 grudnia 2000r. o spóůdzielniach mieszkaniowych, spóůdzielnia jest obowiŕzana na ýŕdanie czůonka lub nie bćdŕcego czůonkiem (...)

mandat

mandat

dostalam mandat za rzekomo nie wazny bilet miesieczny. bilet byl wazny z tym ze wpisalam tylko swoje imie i nazwisko a zapomnialam o nr z dokumentu za to dostalam 189 zl. teraz przyszlo mi wezwanie (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

to art 417 ( 1 ) § 1 K.P.C. Osobiście złożyłam skargę o takie odszkodowanie .spółdzielcy nie bójcie się walczyć o swoją własność !!!!! Grażyna Witam i wyjasniam że spółdzielnia (...)

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

legalności zatrudnienia odpowiadają organy kontroli (potocznie zwane policją pracy), do niedawna działające na podstawie ustawy o zatrudnieniu i przeciwdziałaniu bezrobociu, a obecnie ustawy (...)

Przychód z umowy o dzieło, pochodzący z dwóch różnych źródeł. Interpretacja.

Przychód z umowy o dzieło, pochodzący z dwóch różnych źródeł. Interpretacja.

interpretację Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, zwanej dalej "updof". Pytanie: Czy może się tak zdarzyć, że dany przychód będzie można zakwalifikować do dwóch (...)

1

2

3

4

5

...

17