art. 186 par 3 pkt 2 k.p Wyszukiwarka e-prawnik.pl


URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

wychowawczego, co oznacza, że pracodawca nie musi na to wyrazić zgody, wręcz ma obowiązek udzielić takiego urlopu, oczywiście na pisemny wniosek pracownika. Zgoda pracodawcy, zgodnie z art. 186[sup]3[/sup] (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

Art 31 par 1 p.2 i Art 33 KP. Czy w czasie trwania tego wypowiedzenia mogę iść na zasiłek chorobowy, jak długo mogę być na chorobowym? Gdzie kierować zwolnienie lekarskie po (...)

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

starac sie wycofac to wypowiedzenie (za zgoda pracownika). Pracodawca odpowiada bezwzglednie za wszelkie zobowiazania powstale po przejsciu na niego zakladu pracy. Z art. 231 par. 2 k.p. (...)

świadectwo pracy i art.41par1K.P.

świadectwo pracy i art.41par1K.P.

.31 maja dostałam świadectwo pracy i w punkcie 3 pisało : stosunek pracy ustał w wyniku rozwiązania art.30 par 1 pkt 4 K.P(z upływem czasu,na który była zawarta umowa) (...)

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

, wideogram lub nadanie. 3. Kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w inny sposób niż określony w ust. 1 lub 2 narusza cudze prawa autorskie lub prawa pokrewne określone w art. 16, (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

12.10.2002 roku. 2. Zawarta umowa z PTK jest umową o świadczenia usług stosujemy tu 2 letni termin przedawnienia. Termin liczmy osobno dla każdej wierzytelności osobno. 3. W piśmie do (...)

Wypowiedzenie umowy o pracę a urlop wychowawczy

Wypowiedzenie umowy o pracę a urlop wychowawczy

porodu wygasła mi umowa o pracę. Czy przysługuje mi urlop wychowawczy ?. Beata Pracownica przebywa na urlopie wychchowawczym który kończy się z dniem 31-08-2009 r. Dnia 22-05-2009 złożyła wypowiedzenie (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

(ORGANIZOWANIEM I KONTROLOWANIEM) art 53 par 3 kkw - Sąd poucza (nie kurator) art 57 kkw – sad wzywa skazanego do stawienia się w wyznaczonym terminie. (po co dodatkowa robota (...)

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

3. § 2. Jeżeli sprawca działa nieumyślnie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. § 3. Nie podlega karze sprawca, który dobrowolnie uchylił (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

80 zł (par. 12 pkt 1, podp. 2 Ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych); 2. kosztów komornika - zaliczamy do nich (zgodnie z Ustawą o komornikach sądowych i egzekucji - (...)

umowa o zakazie konkurencji - pytania

umowa o zakazie konkurencji - pytania

konkurencji będzie traktowane jako ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych i może być podstawą do rozwiązania umowy o prace bez wypowiedzenia z winy pracownika zgodnie z art 52 (...)

Wypowiedzenie umowy po urlopie macierzyńskim po zmniejszeniu etatu do7/8

Wypowiedzenie umowy po urlopie macierzyńskim po zmniejszeniu etatu do7/8

żonie wypowiedzenie w związku z likwidacją stanowiska pracy zawartą o umowę o pracę na podstawie art. 30 $1 pkt.2 k.p. w zw.z art.10.1 z zachowaniem 3 miesięcznego okresu (...)

czas pracy

czas pracy

godzin, dni lub tygodni, dopuszczalne w każdym systemie czasu pracy (art. 128 § 2 pkt 1 i art. 146 K.p.). W ramach nowelizacji obowiązującej od 1 stycznia 2004 r. ustawodawca (...)

Brak umowy o prace

Brak umowy o prace

zgodnie z art. 281 pkt. 2 k.p. kto będąc pracodawcą nie potwierdza na piśmie w terminie 7dni, zawartej z pracownikiem umowy o pracę, podlega karze grzywny. mracz Powiedz kuzynowi (...)

Jaki to artykul? PILNE

Jaki to artykul? PILNE

wychowanie, zapobieganie demoralizacji lub pomoc skazanym. § 2. Wymierzając karę ograniczenia wolności, sąd może orzec wobec skazanego obowiązki wymienione w art. 72 § 1 pkt 2, (...)

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

Najwyższego z dnia 18.07.2000r. sygn.akt III CZP 23|00 (OSP 2002|3|36) - "Zarówno art. 45 ust. 2, jak i art. 59 ust. 1 in fine ustawy realizują inny cel, mianowicie ochrony wierzyciela (...)

obowiazek wykonywania polecen

obowiazek wykonywania polecen

pracownika art 100kp 2. Jakie sa granice obowiazku pracownika wykonywania polecen pracodawcy art 100 par.1 kp 3. elementy istotne umowy o prace 4. ocen relacje miedzy (...)

powrót do pracy po urlopie macierzyńskim na obniżony etat a likwidacja stanowiska pracy

powrót do pracy po urlopie macierzyńskim na obniżony etat a likwidacja stanowiska pracy

art art. 186[7] ? art. 186[8] KP? 2) Czy czasowe "rozdysponowanie" obowiązków zatrudnionej osoby pomiędzy innych pracowników z działu faktycznie świadczy (...)

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

orzeczonej w zakresie do 2 lat. jednak w trybie art 335 kpk, czyli tzw. dobrowolnego poddania sie karze, jak stanowi art 343 par. 2 pkt 2 mozna zawiesic kare do (...)

art. 30 § 1 pkt 2 kp zwolnienie bez podania przyczyny

art. 30 § 1 pkt 2 kp zwolnienie bez podania przyczyny

art. 30 § 1 pkt 2 kp zwolnienie bez podania przyczyny Witam. Wczoraj zostało wręczone mi rozwiązanie umowy o pracę z wypowiedzeniem z dwu tygodnionwym wypowiedzeniem. Miałem podpisaną (...)

Czy to wystarczy żeby iść na L4

Czy to wystarczy żeby iść na L4

. kp gonia84 Proszę bardzo - Art. 177 par. 3 K.p Nie wprowadzam w błąd, ponieważ moja żona to przerabiała. Cytat: Zgodnie z art. 177 par.3 Kodeksu pracy, (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

i dostaję rentę po ojcu natomiast mam na utrzymaniu u Siebie siostrę i jej 3 dzieci bo jest bezrobotna i nie mogłem patrzeć jak klepią biedę. Przez pomoc im wpędziłem sam się w długi. Mam 3 (...)

Pomozcie mi:nagana za stluczke samochodem sluzbowym

Pomozcie mi:nagana za stluczke samochodem sluzbowym

? (gregman) Według mnie, raczej nie. Ale, czy mógłbyś podać, jaka była podstawa prawna i naruszenie, jakich obowiązków służbowych Ci zarzucono? Jakie było uzasadnienie? marek art 108 par (...)

Obecne niewolnictwo

Obecne niewolnictwo

nienaruszalności i niepodzielności jego terytorium" artykuł 126 ustawy 2 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej Powołując się na Art. 32 ust. 2 Konstytucji RP, Ustawę o obywatelstwie (...)

zwolnienie dyscyplinarne

zwolnienie dyscyplinarne

. Zamiast tego pracodawca na powitanie potraktowal mnie Rozwiazaniem umowy bez okresu wypowiedzenia (art 52 par 1 pkt). Nie chcial mnei wypuscic z pracy jezeli tego nie podpisze. Nie chcial (...)

Przedawnienie wyroku

Przedawnienie wyroku

jego rodziny zbyt ciężkie skutki, a także w razie wystąpienia okoliczności, o której mowa w art. 248. par 2. Okres odroczenia biegnie od dnia wydania postanowienia w tym przedmiocie. (...)

"Przejście części zakładu pracy na innego pracodawcę" a ulgi ZUS i Podatki

, M Zgodnie z art.23(1) par. 3 kodeksu pracy (dalej: ?k.p.?) zawiadamiam Pana/Panią, że w dniu 01.03.2020 r. nastąpi przejście części zakładu pracy przez co należy rozumieć (...)

PRESCO!POMOCY!!!

PRESCO!POMOCY!!!

prawa przewozowego według którego przedawnienie roszczeń z tytułu zapłaty należności przewozowych, zgodnie z treścią art. 77 ust. 1 i 3 pkt 4 Prawa przewozowego, następuje z upływem (...)

Problem ze zwolnieniem

Problem ze zwolnieniem

wypowiedzenia z umowy-czyli 14 dni , okres wypowiedzenia zaczyna biec od najbliższej soboty po dacie złożenia wypowiedzenia(KP art.30 par.2).Co do wykorzystania urlopu to zależy to od pracodawcy(może (...)

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

uzgodnionej z nim kary za czyn I z art 226 par 1 kk - 2 mies pozbawienia wolnosci, za czyn II z art. 224 par 2 kk w zw. z art 157 par 2 kk - 6 miesiecy, (...)

1

2

3

4

5

...

11