art. 177 1a i .2a kpk Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Odebranie prawa jazdy a nowelizacja ustawy art. 135 ust. 1 pkt 1 lit. h

Odebranie prawa jazdy a nowelizacja ustawy art. 135 ust. 1 pkt 1 lit. h

? Dzisiaj dostałam pismo o ostatecznej decyzji w tej sprawie i mam 14 dni na odwołanie. W tej decyzji jest napisane, że jest ona na podstawie art. 140 ust. 1 pkt 3a lit. a ustawy z dnia 20.06.1997 (...)

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

uzgodnionej z nim kary za czyn I z art 226 par 1 kk - 2 mies pozbawienia wolnosci, za czyn II z art. 224 par 2 kk w zw. z art 157 par 2 kk - 6 miesiecy, za czyn III z art 190 (...)

wazne pytanie..

wazne pytanie..

popełnił przestępstwo określone w Art. 173, 174 lub 177 w warunkach określonych w § 1, sąd może orzec podanie wyroku do publicznej wiadomości. Art. 178a. § 1. Kto, znajdując (...)

pod w pływem alkoholu

pod w pływem alkoholu

ruchu lądowym, po drodze publicznej jaką jest ul. Mxxxxxx tj. o czyn z art. 178a§1kk Na podstawie art. 24 i 31kpk i art. 469kpk sprawa niniejsza podlega (...)

Sprawiedliwy czy wredny prokurator?

Sprawiedliwy czy wredny prokurator?

kontaktu z organami ścigania ~ale_jaja~ prosta sprawa, na 1 rozprawie zgłosić wniosek Sędziemu w trybie z art. 335 k.p.k i dogadać się z prokuratorem na temat kary, jak to było 1 przestępstwo, (...)

Horrendalny wyrok dla 19 latka za 0.29mg/l

Horrendalny wyrok dla 19 latka za 0.29mg/l

urzadzeniami: Pierwsze: 0,27 i 0,29 mg/l / Drugie: 0,21 i 0,24 mg/l I. Uznaje go za winnego czynu z art. 178a 1k.k i wymierza kare 80 stawek dziennych (800zl) II. na mocy (...)

mobbing - ciąża - zwolnienie

mobbing - ciąża - zwolnienie

raczej nierówne traktowanie - Rodzdział IIa kodeksu pracy, Art. 18 3a, Przeczytaj jeszcze dział ósmy kodeksu pracy, a szczególnie W myśl art. 177 § 4 k.p. rozwiązanie przez pracodawcę (...)

wypadek art 177 .

wypadek art 177 .

żal za spowodowanie tego wypadku. ogolnie mam 26 lat prawojazdy od jakiś 2ch lat 0 punktów i mandatów zawsze jezdze przepisowo a pech chciał że bus przyslonil mi droge i nie widzialem tego motocyklisty

nadzwyczajne złagodzenie kary

nadzwyczajne złagodzenie kary

nadzwyczajne złagodzenie kary mój znajony spowodował wypadek w stanie nietrzeźwości, w którym zginął pasażer, jego kolega, oskarżony jest z art. 178a§1 k.k. i art. 177§2 (...)

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

. Przecież zdrowie nauczyciel traci w pracy. potem korzysta z przywileje przez rok i zdrowieje. To tak jakby pracował. Dlaczego usunięto ten punkt 2 w art.32 ustęp1a ? Kto niby ma na tym (...)

Przestępstwa komputerowe przeciwko ochronie informacji

Przestępstwa komputerowe przeciwko ochronie informacji

utrudnienie korzystania z informacji (art. 268 i 268a) -Niszczenie danych informatycznych (art. 269) -Sabotaż komputerowy (art. 269a) Większość literatury z tej tematyki (...)

65a kw

65a kw

65a kw Dzień dobry, na podstawie 65a kw policja chciała nałożyć na mnie mandat, którego nie przyjąłem i sprawa trafiła do sądu. W międzyczasie złożyłem wyjaśnienia na komisariacie (...)

rażąco niska cena

rażąco niska cena

należy odrzucić ofertę czy może wykluczyć wykonawće na podstawie art. 24 ust. 2 pkt 2 pzp. No i co z odpowiedzialnością karną z art. 297 pzp . Przypomina o obowiązaku zawiadomienia (...)

232a $ 1 kpk - zniszczenie dowodów rzeczowych

232a $ 1 kpk - zniszczenie dowodów rzeczowych

232a $ 1 kpk - zniszczenie dowodów rzeczowych Jak w temacie - kto ponosi jego koszty? Opis sytuacji: ten przepis 232a 1 kpk jest podstawą do zabezpieczania niebezpiecznych przedmiotów (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

ULTIMO obejmowały m.in.: - nękanie dłużników ciągłymi telefonami, - nękanie dłużników smsami, - poniżanie i obrażanie dłużników podczas rozmów (np. Pan/i jest śmieszny/a, Pan/i (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

odszkodowanie 1900 zl za 3 lata . Skad wzial taka wycene,skoro wyliczyl wartosc dzialki na 52 zl za 1 m i 170 m jest zajete przez te linie mamuska487 i jak dostał już ktoś niech ktoś napisze przecież (...)

zabranie prawa jazdy - 0.35 promila - prosze o podpowiedz.

zabranie prawa jazdy - 0.35 promila - prosze o podpowiedz.

. Jeśli nie, to stan wskazujący na użycie alkoholu zachodzi, gdy zawartość alkoholu we krwi wynosi od 0,2 do 0,5 promila. I jeszcze jedno: Art. 178a. § 1. Kto, znajdując się w stanie (...)

Jak usprawiedliwić nieobecność w prokuraturze (sądzie)?

Jak usprawiedliwić nieobecność w prokuraturze (sądzie)?

w ogóle musze to zrobić? Zgodnie z art. 117§2a kpk usprawiedliwienie niestawiennictwa z powodu choroby oskarżonych, świadków, obrońców, pełnomocników i innych uczestników (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

znajomych ze studiow i odpoczac po upałach. Pozdrawiam i całuję (ciekawe tylko kogo? he,he) Cześć! michal Tak masz rację Michale jeśli ustawodawca chciałby w art 64 kkw dodać (...)

Pies a sąsiedzi

Pies a sąsiedzi

zależy od zasobności pańskiego portfela i cierpliwości sąsiadów. fuzel Polecam uwadze art. 4 pkt 4 oraz art. 10 pkt 2a ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości (...)

wypadek samoch - pomóżcie

wypadek samoch - pomóżcie

wniosku policji i skierowała do sądu wniosek o warunkowe umorzenie postępowania karnego na podst. art.336par1kpk ja odpowiadam z art. 177 par1kk. 1.Mam pytanie co będzie dalej (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

wyjaśni, a best jest bezsilny i straszy. Nagraj i zgłoś w prokuraturze nękanie i tzw. naruszenie miru domowego. Na więcej tutaj nie ma czasu i miejsca. W/g mnie przedawniły się (...)

Zmiana kategorii wojskowej

Zmiana kategorii wojskowej

ma takiej mozliwosci i tyle smn Przepisy ustawy o powszechnym obowiązku obrony RP (art. 28 ust. 4c oraz art. 29 ust. 3a) wykluczają możliwość kierowania do komisji lekarskiej - (...)

za odmowę przyjecia MKK

za odmowę przyjecia MKK

.1KW w zw.z par.86 ust.4 Rozporządzenia Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wew. i Adm. w sprawie znaków i sygnałów drogowych (Dz.U.Nr 170,poz1393)i art.97KW w zw.z art.24 (...)

interpretacja art. 87 ust. 5a ustawy o podatku od towarów i usług, w szczególności dotyczącej wątpliwości

interpretacja art. 87 ust. 5a ustawy o podatku od towarów i usług, w szczególności dotyczącej wątpliwości

interpretacja art. 87 ust. 5a ustawy o podatku od towarów i usług, w szczególności dotyczącej wątpliwości interpretacja art. 87 ust. 5a ustawy o podatku od towarów i (...)

ZUS i zadłużenie

ZUS i zadłużenie

, a pomogę Ci zachęcające słowa. Dla wierzycieli, wierzyciele zejść finansowo i potrzebujesz kredytu? Czy musisz płacić za kredyty i długi? Czy potrzebujesz finansowania, aby stworzyć własny (...)

Przychód z umowy o dzieło, pochodzący z dwóch różnych źródeł. Interpretacja.

Przychód z umowy o dzieło, pochodzący z dwóch różnych źródeł. Interpretacja.

płacone wyłącznie za wykonanie dzieła, a więc pochodzi wyłącznie z tytułu działalności wykonywanej osobiście (art. 13). Wobec tego należałoby obliczyć podatek od takiej umowy, zgodnie z art. (...)

 błąd sądu - pokrzywdzona

błąd sądu - pokrzywdzona

2014roku, http://forumprawne.org/attachments/prawo-karne/5060d1395133943-pokrzywdzona-z-art-190a-2kk-1.jpg Więc dnia 6 marca 2014 roku pojechałam na daną godzinę do Sądu, po czym okazało się (...)

Art. 268a kodeksu karnego - niszczenie danych informatycznych

Art. 268a kodeksu karnego - niszczenie danych informatycznych

Art. 268a kodeksu karnego - niszczenie danych informatycznych Witam i sory za problemy dyslektyczne na wstępie piszę jeśli omyliłem działy proszę umieszczenie w odpowiednim dziale a teraz (...)

Renta rodzinna a art. 55a ustawy emerytalnej

Renta rodzinna a art. 55a ustawy emerytalnej

Renta rodzinna a art. 55a ustawy emerytalnej Dzień dobry, otrzymałem rentę rodzinną po zmarłym ojcu i w decyzji o jej przyznaniu napisano mi , że ZUS może przeliczyć wysokość świadczenia (...)

1

2

3

4

5

...

7