art. 173 ust. 1 rok 2002 3 kodeksu pracy Wyszukiwarka e-prawnik.pl


dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

przekraczać wymiaru określonego w art. 180 § 1 Kodeksu pracy. 3. Zmiana wymiaru urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego Zgodnie z nowym brzmieniem art. 183 § (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

jest uzależnione jest to prawo. Nabycie prawa do emerytury następuje z chwilą spełnienia ostatniego z wymaganych warunków. Przepisy art. 24 ust. 1 i art. 27 ust 1 (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t. j. Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, ze zm.) może opierać się o różne podstawy prawne. Zgodnie z art. 23 ust. 1 pkt 5 powołanej (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

cholery linii przechodzących przez pole jakieś 250 m naliczyli 6 tyś i 500 zł na rok a na końcu prawnik powiedział że się nie opłaca Remek55 Jeśli jest to za rok to oczywiście że Ci się (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

. Przepis ogólny z art 118 kc (3 lata) nie ma tutaj zastosowania. Również opieranie sie na Prawie telekomunikacyjnym i art. 75 ust.1 w mojej ocenie jest błędem, ponieważ dotyczy (...)

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy. Dziś dostałem od pracodawcy zawiadomienie, że zgodnie z art.23 1 & 3 k.p z dniem 19.01.2003 część zakładu pracy w którym (...)

Unieważnienie małżeństwa

Unieważnienie małżeństwa

jakie są koszty takiego postępowania? edgar1 art. 15[1] § 1 kro Flora32 Pozew o unieważnienie małżeństwa wnosi się do sądu okręgowego, jako rzeczowo właściwego. Właściwy miejscowo (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

lat czy na ten ostatni rok mogę się starać o wychowawczy płatny jak się to załatwia e_kinia prawo-pracy.net co do mojego pytania to się dowiedziałam można się starać o ostatni 3 rok (...)

Przedawnienie wyroku

Przedawnienie wyroku

ODPOWIEDŹ PS. MÓJ SĄSIAD "PSIOK" ZGARNĄŁ MNIE ZA JAZDĘ NA ROWERZE PO ALKOHOLU... PARANOJA ja prawo-cywilne.net za jazde pod wpływem alkocholu dostałem zakaz na 3 lata i rok w zawieszeniu (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

. Kiedy mogę wręczyć wypowiedzenie korzystając z art.20 ust.5. Uprzejmie proszę o odpowiedź. Krystyna prawo-pracy.net zostałem zwolniony z pracy z art 52 par 1 punkt1 w (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

określonych w art. 11 ust. 8 w związku z art. 11 ust. 2 pkt 2 ustawy o ochronie lokatorów. Ograniczyć się więc musi - dodajmy - do badania zasadności samej eksmisji. Dla spółdzielców (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

działa w sposób określony w § 1 w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Zgodnie z art. 191 par. 1 kodeksu (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

nastapila we wrzesniu ubieglego roku: w uslugach telekomunikacyjnych to 2 lata (mandaty, kary pieniezne za jazde bez biletu to 1 rok, bankowe - 3) mozesz to zostawic - a mozesz tez napisac (...)

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

Najwyższego z dnia 18.07.2000r. sygn.akt III CZP 23|00 (OSP 2002|3|36) - "Zarówno art. 45 ust. 2, jak i art. 59 ust. 1 in fine ustawy realizują inny cel, mianowicie (...)

Ratunku Kruk ściga PILNE

Ratunku Kruk ściga PILNE

drobnym druczkiem tak: Przetwarzanie danych osobowych przez KRUK dbywa się na podstawie art 23 ust. 1 p. i art. 3 ust. 2 z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych(tekst (...)

Podwyższenie alimentów

Podwyższenie alimentów

JESTEM OSOBĄ NIEPRACUJĄCĄ , ZAJMUJĘ SIĘ DZIEĆMI ,DOMEM I MOIM CUDOWNYM PRZYSZŁYM MĘŻEM KTÓRY TEŻ PŁACI ALIMENTY NA 1 DZIECKO W WYSOKOŚCI 300 ZŁ.JAKIE MAM SZANSE NA PODWYŻSZENIE ALIMENTÓW? (...)

Wysokość alimentów - a dochody ojca

Wysokość alimentów - a dochody ojca

się na Art. 135 KRiO i Art 138 (który mówi że w razie zmiany stosunków można ubiegac się o zmianę obowiązku alimentacyjnego), jednakże nie wiem czy uda ci się cos wskórać. mikawi Szkod (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

(chciałabym poszeżyć wiedzę z zakresu: pracy osobami z zaburzeniami psychicznymi)...może zalecisz jakieś szkolenie kurs? myślałam o pracy z rodziną i dzieckiem z zaburzeniami (3 tygodniowy (...)

Uległem wypadkowi w pracy

Uległem wypadkowi w pracy

zawodową uważa się chorobę określoną w wykazie chorób zawodowych, o którym mowa w art. 237 §1 pkt 2 Kodeksu pracy, jeżeli została spowodowana działaniem czynników szkodliwych (...)

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

pszyjechala to podpisała umowę zliecenia.A umowy o pracy nie dostałam. Pracodawca powiedial mi ze policzy ilie za 3 miesionca mojej pracy mam opłacić ZUS ,i powiedial ze za każdy miesionc (...)

RMUA pracodawca nie chce co miesiac wystawiac.

RMUA pracodawca nie chce co miesiac wystawiac.

. 887) Art. 41. 1. Płatnik składek przekazuje do Zakładu imienne raporty miesięczne, po upływie każdego miesiąca kalendarzowego, w terminie ustalonym dla rozliczania składek. Art. 41. (...)

ZUS i zadłużenie

ZUS i zadłużenie

samperryfinancialhelp03@hotmail.com z poniższego formularza wniosku kredytowego, (1) Kwota kredytu potrzebne: (2) Kwota kredytu potrzebne w słowach: (3) imiona i nazwiska: (4) Kraj: (5) Numer telefonu (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

! studentka Polskie prawo nie określa wieku osoby alimentowanej, ktory oznaczalby wygasniecie obowiazku alimentacyjnego! Art. 133 par. 1 kodeksu rodzinnego i opiekunczego z 1964r. mówi, że (...)

PRESCO!POMOCY!!!

PRESCO!POMOCY!!!

prawa przewozowego według którego przedawnienie roszczeń z tytułu zapłaty należności przewozowych, zgodnie z treścią art. 77 ust. 1 i 3 pkt 4 Prawa przewozowego, następuje (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

(ORGANIZOWANIEM I KONTROLOWANIEM) art 53 par 3 kkw - Sąd poucza (nie kurator) art 57 kkw – sad wzywa skazanego do stawienia się w wyznaczonym terminie. (po co dodatkowa robota typu (...)

Ile urlopu mi się należy???

Ile urlopu mi się należy???

pracy : 1997 - 2002 technikum 5 lat 2002 wrzesień do kwiecień 2005 praca ale okres ten dzieli sie na dwa etapy: do września 2003 prawdopodobnie na 1/2 etatu pozniej na cały etat. 2003 (...)

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

wywalczyłam swoje argumentując: 1. wiek dziecka (miał wtedy roczek) 2. fakt, iż dziecko ojca praktycznie nie zna (przez 8 m-cy miał je w dupie) 3. Synek choruje na AZS (specjalne warunki mieszkaniowe

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

przedawniaja sie wraz z kwota glowna po pierwsz czyli po dwoch latach art. 554 kodeksu cywilnego po drugie wyrok z 12 pazdziernika 2004 handel dlugami nie zgodny z ustawa o ochronie danych osobowych (...)

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

, wideogram lub nadanie. 3. Kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w inny sposób niż określony w ust. 1 lub 2 narusza cudze prawa autorskie lub prawa pokrewne określone w art. (...)

Alimenty na dziecko

Alimenty na dziecko

pracy w zakładzie pracy. Pozdrawiam i wrazie jakich kolwiek pytań chętnie odp. Ewa vika41 alimenty.pl Witam! Wypowiedź Pani VIKA41 jest błędna, kompletnie bez sensu i wyssana z palca. W polskim (...)

1

2

3

4

5

...

12