art. 157 par 1 i 2 kk Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

uzgodnionej z nim kary za czyn I z art 226 par 1 kk - 2 mies pozbawienia wolnosci, za czyn II z art. 224 par 2 kk w zw. z art 157 (...)

Kradzież, Pobicie

Kradzież, Pobicie

istotne jest art. 157 par. 2 kk w zw. z art. 57 par. 1 i 2 kk. Dotyczy to bowiem wymiaru żądanej kary oraz obowiązku zapłaty przez (...)

pobicie z \

pobicie z \"utwardzeniem dłoni\"...

pobicie to czy rzekomi poszkodowani mają orzeczenia lekarskie stwierdzające uszczerbek na zdrowiu i w jakim wymiarze. Art. 157. § 1. Kto powoduje naruszenie czynności narządu ciała (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

skazanego obowiązków na podstawie art 72 par 1 kk znajdują się w sekretariatach wydziałów, kurator prowadzi tam kontrole okresu próby na zarządzenie sędziego w trybie art. (...)

pobicie

pobicie

1209 Witam. ZOstałem napadnięty, sprawce znam. zgłosiłem sprawę na policję z art. 157 §1. Pozbierałem dokumentacje od lekarzy. 1) Chce równiez wytoczyć oskarżonemu powództwo (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

pytanie czy w moim przypadku takie przedawnienie obowiazuje i czy po 2 latach czy po 3 latach i czym sie rozni ten okres 2 czy 3 lat bede wdzieczna za odpowiedz bo termin zaplaty dala (...)

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

zgodnie z celem tej czynności, z zachowaniem umiaru i poszanowania godności osób, których ta czynność dotyczy, oraz bez wyrządzania niepotrzebnych szkód i dolegliwości. Art. 228 par. (...)

art. 286 § 1 kk

art. 286 § 1 kk

art. 286 § 1 kk Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za (...)

proszę o poradę

proszę o poradę

(art 17 par 1 pkt 2 w związku z art 414 par 1 KPK) ze wzgledu na wystapienie negatywnej przeslanki procesowej. Co do rozbieżności zeznań świadków, to zgodnie (...)

Oskarżyciel posiłkowy - kiedy traci status

Oskarżyciel posiłkowy - kiedy traci status

innym do Sądu Rejonowego (Art. 157 § 1 K.k. i Art. 158 § 1 K.k.). Przesyła mi akt oskarżenia. Dodatkowo jest oskarżonych kilka innych osób o udział (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

jest śmieszny/a, Pan/i jest niepoważny/a, Pan/i nie ma pojęcia o czym Pan/i mówi, Pani się nie zna,) - krzyczenie na dłużników, podnoszenie głosu, używaniem kategorycznego tonu, (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

, balkonu, loggi i "podobnych" (art. 51 pkt 1 i 2 cyt. Ustawy). Opłaty tej nie sposób uniknąć, ale proponuję, żeby w piśmie do komornika (do którego dołączamy wyrok eksmisyjny (...)

Czy sa szanse na dozór elektroniczny

Czy sa szanse na dozór elektroniczny

1. W ostatnim czasie dopuściłem się niestety kolejnego naruszenia prawa z art. 157 par. 2. To tylko kwestia czasu zanim zostanę skazany 3 raz. Podejrzewam że zostanę potraktowany (...)

Art. 224 § 2 kk w zb z art. 226 § 1 kk w zw. z art. 11§ 2 kk

Art. 224 § 2 kk w zb z art. 226 § 1 kk w zw. z art. 11§ 2 kk

art. 226 & 1 kk w zw. z art. 11 & 2 kk oraz 193 kk. Od września 2013 do września 2018 miał zawieszona karę pozbawienia wolności również za te artykuły plus (...)

Jaki to artykul? PILNE

Jaki to artykul? PILNE

Jaki to artykul? PILNE Witam, mam pytanie co oznacza skazany z z art. 205 par.1 kk w zw. z art. 36 par. 2 i 3 kk. Chodzi o mojego znajomego który mi mówi (...)

Nieumyślne spowodowanie śmierci.

Nieumyślne spowodowanie śmierci.

Nieumyślne spowodowanie śmierci. Ile sąd może orzec za tzw. nieumyślne spowodowanie smierci i jak określa że było ono nie umyślne? w sprawie pobicia Art. 158. [Bójka i pobicie] § (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

telekomunikacyjnych. Usługi telekomunikacyjne przedawniaja się w szczególnym terminie 2 lat. Jako podstawę należy przyjąć art 750 i 751 KC, czyli przepisy o zleceniu (i świadczeniu (...)

Przedawnienie wyroku

Przedawnienie wyroku

czyszczona jest Kartoteka nieletniemu? Kkh prawo-cywilne.net Siema mam do odsiadki 4latai 7misiecy za 288kk/1 (rozboj)2 lata za to i 1 rok za kradziez i 17 miesiecy za grożby (...)

Co mi grozi za to

Co mi grozi za to

wypełnia znamiona przestępstwa z art. 157 par. 2 k.k., to jest spowodowanie obrażeń ciała na okres poniżej 7 dni (jeżeli zgodnie z rzeczywistością opisujesz okoliczności (...)

art 284 par.2 kk w zw. z art. 64 par. 1kk.

art 284 par.2 kk w zw. z art. 64 par. 1kk.

wierzyciela. reasumują czy obecny bank w porozumieniu z obecnym wierzycielem pwyczerpali znamiona przestępstwa z art. 284 § 1 lub 2 k.k. i art. 286 § 1 k.k. (...)

Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

rodzicami -odpowiedziano mi nie!!!Przyszedlem w odwiedziny -otworzono mi okno i wzieli tylko prezent dla syna.Obrazano i obrazaja epitetami i innymiprzeklenstwami mnie przy dziecku(byla zona (...)

art. 267 par. 1 KK-pytania, pomocy!!!

art. 267 par. 1 KK-pytania, pomocy!!!

zwolniona dyscyplinarnie z pracy - poza tym dowiedziałam się, że szefowa złoży w prokuraturze zgłoszenie popełnienia tego czynu zgodnie z art. 267 par. 1. KK próbowałam się (...)

przekroczenie uprawnien przez policjanta

przekroczenie uprawnien przez policjanta

. monka 26 z jakiego art?? januaria na początek zawieszenie w czynnościach służbowych. gabiii art.231& 1 kk w zw.z art.157& 2 kk szymciu74 Art (...)

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

12@wp.pl. buahaha Witam natknęłam się na wpisy i czytam o zakładaniu sprawy z Art.212kk czytając wpis o który już został posądzony klient chciałabym stwierdzić iż szkoda kasy i (...)

kwestia warunkowego umorzenia postepowania

kwestia warunkowego umorzenia postepowania

. 61 par. 1 k.k. i innych przepisów również podlega wpisowi do KRK i zatarciu (art. 107oar. 5) choć niezwykle problematyczna jest kwestia uznania takiego orzeczenia (...)

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

wyrokiem, to i tak obronca nie moglby wniesc kasacji, bo art. 523 par. 2 kpk ogranicza mozliwosc "zwyklej" kasacji na korzysc oskarzonego do przypadkow skazania na kare pozbawienia (...)

Wysokość alimentów - a dochody ojca

Wysokość alimentów - a dochody ojca

, naprawdę ja i dziecko żyjemy bardzo skromnie. Więc nie mów mi, że kobiety tylko wyciągają, a biedni panowie tylko płacą i płacą. Mąż mi mówi, ze i tak powinnam się cieszyć, (...)

Pobicie

Pobicie

1235 W takim razie napastnicy mogliby odpowiadać na podstawie art. 157. § 1. KK, który mówi: "Kto bierze udział w bójce lub pobiciu, w którym naraża się człowieka na bezpośrednie (...)

List gonczy

List gonczy

poszukiwanej,i czy przez nowelizacje art mogla zostac oczyszczona?*(drobnych złodziei (art 278 par. 1 kk, art. 284 par. 1 kk) Kto kradł "rzecz (...)

Proszę o fachową opinię  - interpretacja przepisu 72 § 1 i 2 KK

Proszę o fachową opinię - interpretacja przepisu 72 § 1 i 2 KK

Proszę o fachową opinię - interpretacja przepisu 72 § 1 i 2 KK Bardzo proszę o pomoc w zinterpretowaniu art 72 § 1 i 2 KK, szczegółowo opisanego (...)

1

2

3

4

5

...

41