art. 156 kpaolsce Wyszukiwarka e-prawnik.pl


pobicie z \

pobicie z \"utwardzeniem dłoni\"...

kumulacja art. 159 kk. z art. 158 § 2 ? ponieważ pojawia się już skutek. Wówczas kwalifikacja będzie łączna na podstawie art. 11 § 2 kk. Może być również kumulacja art. (...)

Oskarżenie z art. 156 kk

Oskarżenie z art. 156 kk

Oskarżenie z art. 156 kk Drodzy Państwo! Jestem oskarżony o spowodowanie ciężkich obrażeń ciała (art.156 KK). W sytuacji kiedy zostałem uderzony w twarz ( w wyniku czego miałem mocno (...)

Gdzie założyć sprawę karna o zatajeniu choroby?

Gdzie założyć sprawę karna o zatajeniu choroby?

. § 1. Kto powoduje naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia, inny niż określony w art. 156 § 1, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. § 2. Kto powoduje (...)

Czy pójdę siedzieć???

Czy pójdę siedzieć???

kara. § 2. Nieletni, który po ukończeniu 15 lat dopuszcza się czynu zabronionego określonego w Art. 134, Art. 148 § 1, 2 lub 3, Art. 156 § 1 lub 3, Art. 163 § 1 lub 3, (...)

Kto zwraca koszty leczenia

Kto zwraca koszty leczenia

leku recepturowego (Dz.U. nr 156, poz.1030, z późn. zm.); ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA z dnia 19 kwietnia 2001 r. w sprawie ustalenia limitów cen leków, preparatów diagnostycznych i sprzętu

Groźby karalne - jak reagować???

Groźby karalne - jak reagować???

parę latek.I lepiej coś z tym zrobić,zanim będzie za późno. Art. 157.k.k. § 1. Kto powoduje naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia, inny niż określony w art. 156 (...)

Namawianie do pobicia.

Namawianie do pobicia.

sprawstwo. Art. 158.§ 1. Kto bierze udział w bójce lub pobiciu, w którym naraża się człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo nastąpienie skutku określonego w art. (...)

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

wspólnego z 212 kk mój sąsiad z zazdrości do mojej działalności wyraził się że nie mam kompetencji do prowadzenia firmy jestem hamówa i oszukuje i kradnę kasę im założyliśmy sprawę z mężem z art. (...)

Pobicie

Pobicie

życia albo nastąpienie skutku określonego w art. 156 § 1 lub w art. 157 § 1, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3." 224126usz A czy w tym wypadku długość pobytu mojego chłopaka (...)

Nieumyślne spowodowanie śmierci.

Nieumyślne spowodowanie śmierci.

udział w bójce lub pobiciu, w którym naraża się człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo nastąpienie skutku określonego w art. 156 § 1 lub w art. 157 § 1, podlega (...)

Co grozi za pobicie ??

Co grozi za pobicie ??

bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo nastąpienie skutku określonego w art. 156 ciężki uszczerbek na zdrowiu, § 1 lub w art. 157 inne uszkodzenie ciała - średni i lekki (...)

Udział w bójce nieletniego

Udział w bójce nieletniego

to co wtedy? Art. 158. kodeksu karnego: § 1. Kto bierze udział w bójce lub pobiciu, w którym naraża się człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo nastąpienie skutku określonego w (...)

alimenty na ojca

alimenty na ojca

karnego (z podanych informacji wynika, że miała Pani status pokrzywdzonego) ma Pani do tego prawo na podstawie art. 156 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks postępowania karnego (Dz. U. Nr (...)

Postępowanie w sprawie stwierdzenia nieważności decyzji

Postępowanie w sprawie stwierdzenia nieważności decyzji

przesłanki stwierdzenia nieważności decyzji wymienione w art. 156 k.p.a.? 2. Czy sąd administracyjny jest związany wnioskiem skarżącej o uchylenie decyzji organów obu instancji? 3. Czy wniosek (...)

Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

SENDIT ale zacznę od początku jest 23-12 -2013 dostałem korektę faktury na email z terminem płatności 19-12-2013 na kwote 156 zł i uwaga najlepsze KOREKTA F/VAT ZA 01-04-2013 czyli po prawie 8 miesiącach

Kiedy brać Prawnika?

Kiedy brać Prawnika?

czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia, inny niż określony w art. 156 § 1, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Sprawca przyznał się do winy , mam również (...)

Co grozi sprawcy?

Co grozi sprawcy?

do ugody . Moze ktos sie orientuje , ile można zarządać od sprawcy pieniędzy?? Art. 157. § 1. Kto powoduje naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia, inny niż określony w art. (...)

Problemy z budowa altany.

Problemy z budowa altany.

jest zbyt blisko jego dzialki i domu. Prawo budowlane, DU 156 poz. 1118 art. 29 ust. 1 Art. 29. 1. Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa: ...altan i obiektów gospodarczych na działkach (...)

Uszkodzenie zdrowia.

Uszkodzenie zdrowia.

dawidem;) grundo Art. 156 k.k. przewiduje uszkodzenie ciała w postaci ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci: pozbawienia człowieka wzroku, słuchu, mowy, zdolności płodzenia, innego ciężkiego (...)

Czy jak ktoś ma stale status studenta na danym kierunku i wydziale, ale podejdzie ponownie do rekrutacji

Czy jak ktoś ma stale status studenta na danym kierunku i wydziale, ale podejdzie ponownie do rekrutacji

rekrutacji na tym samym kierunku i wydziale - nie będąc wcześniej skreślonym z listy studentów - to czy taka decyzja (o ponownym przyjęciu) jest ważna, czy obejmuje ją sankcja nieważności (art. (...)

Unieważnienie decyzji ostatecznej

Unieważnienie decyzji ostatecznej

a właściwie zmiany decyzji ostatecznej wydanej przez jednostkę nadrzędną?> Czy w myśl art 156 par.3 kpa ,ktory stanowi,że decyzja wydana w sprawie,która już raz została zakoncona decyzją (...)

Student informatyki i odpis od podatku

Student informatyki i odpis od podatku

podatku dochodowego określa rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24 grudnia 1996 r. (Dz.U. Nr 156, poz. 784 ze zm.). megania Megania! ROZPORZĄDZENIE KTÓRE CYTUJESZ JEST NIEAKTUALNE