art. 155 paragraf 1 pkt. 1 k.p. Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Służebność

Służebność

poprzedniego ? art. 222 § 2 k.c. - roszczenie negatoryjne. Należy pamiętać, że możliwe jest w postępowaniu wytoczonym przez Panią na podstawie art. 151 k.c. (jak również art. 222 (...)

jaki urlop sie nalezy?

jaki urlop sie nalezy?

urlopu wynosi: 1) 20 dni – jeżeli pracownik jest zatrudniony krócej niż 10 lat, 2) 26 dni – jeżeli pracownik jest zatrudniony co najmniej 10 lat. Art. 155. § 1. (...)

Zwolnienie z pracy

Zwolnienie z pracy

? Proszę pomoc wacław1 Mam pytanie niedawno zostałam zwolniona ,stosunek pracy ustał za 2 tyg wypowiedzeniem dokonanym przez pracodawcę art.30 paragraf 1 pkt.2 K.P.Dodam fakt że (...)

Spóźnienia do pracy

Spóźnienia do pracy

Notoryczne (kilkukrotne) spóźnianie się do pracy może być potraktowane przez pracodawcę jako ciężkie naruszanie przez pracownika podstawowych obowiązków pracowniczych na podstawie art 52 paragraf (...)

świadectwo pracy i art.41par1K.P.

świadectwo pracy i art.41par1K.P.

rozwiązania art.30 par 1 pkt 4 K.P(z upływem czasu,na który była zawarta umowa) i z tym świadectwem poszłam do Urzędu Pracy się zarejestrować , niestety nie zerejestrowali mnie (...)

wypowiedzenie umowy o pracę po zwolnieniu lekarskim

wypowiedzenie umowy o pracę po zwolnieniu lekarskim

zwolnienia - zastosowanie ma tutaj art 53 paragraf 1 pkt 1 KP. Pozdrawiam, AM amagier Bardzo dziękuję za odpowiedz. W umowie jest zapis dopuszczający jej rozwiązanie (...)

czas pracy

czas pracy

godzin, dni lub tygodni, dopuszczalne w każdym systemie czasu pracy (art. 128 § 2 pkt 1 i art. 146 K.p.). W ramach nowelizacji obowiązującej od 1 stycznia 2004 r. ustawodawca (...)

paragraf 286 pkt 1

paragraf 286 pkt 1

paragraf 286 pkt 1 Witam, mam wezwanie na sprawe odnosnie wyzej podanego artykulu i zwiezle, okolo 3 lat temu wzialem dekoder cyfrowy na umowe i i naleznosci zadnej nie splacilem, gdyz wyjechalem (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

Art 31 par 1 p.2 i Art 33 KP. Czy w czasie trwania tego wypowiedzenia mogę iść na zasiłek chorobowy, jak długo mogę być na chorobowym? Gdzie kierować zwolnienie lekarskie po (...)

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy. Dziś dostałem od pracodawcy zawiadomienie, że zgodnie z art.23 1 & 3 k.p z dniem 19.01.2003 część zakładu pracy w którym (...)

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

A,B ,C+E D+E CZY TO CI WYSTARCZY ???????????? menda Po 1 nie da sie odzyskać wczesniej prawa jazdy. Ustawodawca przewidział w art. 84 § 1 k.k mozliwośc uznania środka karnego w postaci (...)

Wymiar urlopu dla licencjata?

Wymiar urlopu dla licencjata?

korzystniejsze dla pracownika". Proszę o pomoc. Art. 155. § 1. Do okresu pracy, od którego zależy wymiar urlopu, wlicza się z tytułu ukończenia: 1) zasadniczej lub innej równorzędnej (...)

art. 286 § 1 kk

art. 286 § 1 kk

przestępstwa z art. 286 § 1. PPHUEDMAR Zapraszamy do zapoznania się z poradą prawną: Utracone korzyści w rozumieniu art. 286 kk. e-prawnikpl witam mam pytanie czy art.286 1kk (...)

art. 30 § 1 pkt 2 kp zwolnienie bez podania przyczyny

art. 30 § 1 pkt 2 kp zwolnienie bez podania przyczyny

art. 30 § 1 pkt 2 kp zwolnienie bez podania przyczyny Witam. Wczoraj zostało wręczone mi rozwiązanie umowy o pracę z wypowiedzeniem z dwu tygodnionwym wypowiedzeniem. Miałem podpisaną (...)

napoje w pracy

napoje w pracy

są także z podatku od dochodów osobistych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 11 i 11a ustawy z 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2000 r. nr 14, poz. 176 z (...)

Przepisanie nieruchomosci

Przepisanie nieruchomosci

opodatkowaniu podatkiem w zakresie uregulowanych w art.1 ust 1 pkt 1 lit. d ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. Oakmoss Witam. Rodzice zaciagneli kredyt w banku pod zastaw (...)

umowa o zakazie konkurencji - pytania

umowa o zakazie konkurencji - pytania

konkurencji będzie traktowane jako ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych i może być podstawą do rozwiązania umowy o prace bez wypowiedzenia z winy pracownika zgodnie z art 52 (...)

Zmiana warunków umowy

Zmiana warunków umowy

rozwiązania umowy tylko poprzez wypowiedzenie jej przez Abonenta a każda inna forma rozwiązania umowy jest uznawana za nieważną? pyrda Bo taką możliwość daje Ci art.384 1 kc. z niego wynika (...)

skrócenie kary zabrania prawo jazdy

skrócenie kary zabrania prawo jazdy

wymienionego w paragrafie 1 był w stanie nietrzeźwości... Art 84 k.k mówi o skróceniu środków karnych po upływie połowy okresy, na który orzeczono środki karne wymienione w art. (...)

Jaki to artykul? PILNE

Jaki to artykul? PILNE

to znajdziesz co on oznaczal wtedy. Dziekuje. aneta134 Witam. Paragraf o ktory pytasz (art. 205 par.1 kk w zw. z art. 36 par. 2 i 3 kk. ) nie zmienil sie i nie ulegl zmianie od wielu wielu (...)

Czy wymiar urlopu jest prawidłowy?

Czy wymiar urlopu jest prawidłowy?

urlpou zwiejsza sie do 26 dni. Umowa-zlecenie nie ma z tym nic wspólnego to jest umowa cywilna. magda prawo-pracy.net Witam! To nie prawda!!! -ukonczenie studiów mgr daje 8 lat! art. 155 § 1 (...)

2 dni opieki nad dzieckiem

2 dni opieki nad dzieckiem

prawo-pracy.net Witam! 2 dni opieki na dziecko do lat 14 zgodnie z art.188 KP należy się dodatkowo jednemu z rodziców. Nie jest wliczany do przysługującego urlopu. Czyli jak Twój wymiar urlopu (...)

Umowa o pracę -miejsce pracy

Umowa o pracę -miejsce pracy

są pozostawaniem do dyspozycji pracodawcy w miejscu wyznaczonym do wykonywania pracy (art. 128 § 1 k.p.), lecz w zakresie przypadającym na godziny normalnego rozkładu czasu pracy podlegają (...)

prośba o odpowiedź

prośba o odpowiedź

opodatkowaniu podatkiem w zakresie uregulowanych w art.1 ust 1 pkt 1 lit. d ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. Oakmoss

Pracownik banku wyłudzał kredyt podrabiając podpis - czy ubiegać o odszkodowanie

Pracownik banku wyłudzał kredyt podrabiając podpis - czy ubiegać o odszkodowanie

inne. Pouczenie: 1. Pokrzywdzony, aż do czasu rozpoczęcia przewodu sądowego na rozprawie głównej może złożyć oświadczenie, że będzie działał w charakterze oskarżyciela posiłkowego (art. (...)

VAT-25

VAT-25

przemieszczenia jest nowy środek transportu czy też nie. Zgodnie z art. 11 ust. 1 ww. ustawy przez wewnątrzwspólnotowe nabycie towaru za wynagrodzeniem, o którym mowa w art. 5 ust. 1 (...)

Rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia w czasie zwolnienia lekarskiego l4 pomocy

Rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia w czasie zwolnienia lekarskiego l4 pomocy

.52 § 1 pkt KP, umowę o pracę zawartą w dniu 01-02-2011 r. nr 04/02/2011 (FIRMA) Powodem rozwiązania umowy jest niestawienie się pracownika w pracy w okresie od 03-03-2011 r. do 14-03-2011 (...)

Prawko zabrane?? czy tylko grzywna??

Prawko zabrane?? czy tylko grzywna??

Prawko zabrane?? czy tylko grzywna?? Postanowienie o zatrzymaniu prawa jazdy. 178a paragraf 1 kk grozi zakaz prowadzenia pojazdów, ale 137 ust.1 pkt 1 w zw. z art.135 ust. 1 (...)

art.188kp

art.188kp

art.188kp Witam mam problem z urlopem a dokładni opieka nad dzieckiem do lat 14 art.188kp. Mianowicie wybrałem już 1 dzień w tym roku i nie miałem żadnych problemów ale z drugim (...)

Wypowiedzenie umowy o pracę a urlop wychowawczy

Wypowiedzenie umowy o pracę a urlop wychowawczy

odniesieniu do przysługującego mu urlopu wychowawczego (Dz. U. z 1996 roku Nr 60 poz. 277 ze zm.). suavec Oto kilka cytatów: "par. 1. 1. Pracownica zatrudniona co najmniej 6 miesięcy może skorzystać (...)

1

2

3

4

5

...

15