art. 144o badanie Wyszukiwarka e-prawnik.pl


ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

sprawie o zaprzeczenie ojcostwa muszę przedstawić badanie DNA czy wystarczą oświadczenia moje i męża o tym, że nie jest to jego dziecko oraz zaświadczenie o separacji? betta80 (...)

Sprawiedliwy czy wredny prokurator?

Sprawiedliwy czy wredny prokurator?

byl wyrok sadu oraz jak wplynac na sad aby wzial pod uwage bardziej badanie krwi itp. wiesiol To raczej nie będzie możliwe. Obawiam się, że prokurator ma rację. Badanie krwi nastąpiło jakiś (...)

alimenty i ustalenie ojcostwa

alimenty i ustalenie ojcostwa

zalozyc sprawe o przeprowadzenie testow DNA. W chwili obecnej mieszkam za granica i chcialbym prosic o podpowiedzenie mi co musze zrobic zeby przeprowadzono badanie, czy alimenty musza byc (...)

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

, że musi zdać egzaminy - to musi na nowo zrobić kurs prawa jazdy ??? Bardzo proszę o odpowiedż. Chyba nie. Prawo o ruchu drogowym mówi: Art. 114. 1. Kontrolnemu sprawdzeniu kwalifikacji (...)

Badania w RODK

Badania w RODK

satysfakcjie patrzac jak on sie meczy i wyniszcza wewnetrznie.. ale pomyslcie wtedy o czyms o czym 99% was nie mysli - o dziecku! Ono tez potrzebuje i kocha ojca!!! Mam nadzieje, ze dozyje (...)

Badania okresowe

Badania okresowe

zobowiążany prawem do wysłania pracownika po przerwie już 30 dni nieobecności w pracy na badanie kontrolne . Badanie to należy wykonać przed przystąpoieniem do pracy czyli w czaie urlopu . (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

jest status nauczyciela w dniu spełnienia ostatniego warunku określonego w art. 88 ust. 1 Karty Nauczyciela. W związku z powyższym, zarówno nabycie uprawnień emerytalnych, o których mowa w (...)

SN  postanowienie

SN postanowienie

, pomimo częściowo błędnego uzasadnienia, skargę kasacyjną należało uznać za nieuzasadnioną, co mając na względzie, jak również treść art. 398[14] w zw. z art. 13 § 2 KPC orzeczono (...)

Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

momencie poddał się ale kiedy mnie poznał zaczęlismy walczyć o jego córeczke. Wprawdzie jego żona cały czas napiera na nas ale walro walczyć o swoje.Złożył pozew o rozwód a później (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

instancji jako podstawa rozstrzygnięcia. Twierdziła przede wszystkim, że badanie przez sąd w sprawie o eksmisję legalności uchwały o wykluczeniu ze spółdzielni jest niedopuszczalne. (...)

Uznanie dziecka

Uznanie dziecka

sytulacja jest tak iz matka dziecka nie wpiusala mnie w metryke jest ojciec nie znany ona wystapila o badanie dna czy ja moge sie na to badanie nie zgodzic prosze o odp marian alimenty.pl (...)

Badanie przez biegłego w sprawie pozbawienia ojca praw do dziecka

Badanie przez biegłego w sprawie pozbawienia ojca praw do dziecka

nas na badanie przez biegłych (psycholog....itp). Dostałam wezwanie razem z 3-letnim dzieckiem. Proszę o wyjaśnienie na czym polega to badanie. Bardzo się denerwuję szczególnie, że (...)

VAT-25

VAT-25

przemieszczenia jest nowy środek transportu czy też nie. Zgodnie z art. 11 ust. 1 ww. ustawy przez wewnątrzwspólnotowe nabycie towaru za wynagrodzeniem, o którym mowa w art. 5 ust. 1 pkt (...)

Badanie na ojcostwo ? czy matka musi wyrazić zgodę?!

Badanie na ojcostwo ? czy matka musi wyrazić zgodę?!

, która to może w tej kwestii wystąpić o zaprzeczenie ojcostwa. Kodek rodzinny Art. 86. Powództwo o ustalenie lub zaprzeczenie ojcostwa oraz o ustalenie bezskuteczności uznania (...)

Fałszywe zeznania

Fałszywe zeznania

wyjątkami wskazanymi w przepisie art. 267 kpc, sąd odbiera od świadka przyrzeczenie (art. 266 § 3 kpc). Natomiast w myśl przepisów art. 303 i art. 304 kpc sąd przesłuchuje najpierw (...)

CZY OSOBA BEZROBOTNA MA OBOWIĄZEK PŁACIĆ ALIMENTY?

CZY OSOBA BEZROBOTNA MA OBOWIĄZEK PŁACIĆ ALIMENTY?

zaswiadczenia z Urzedu Pracy o bezrobociu i o wysokosci zasilku 2) dopiero wowczas mozesz napisac o adwokata z urzedu ze wzgledu na brak srodkow finansowych 3) jezeli sad wyzszej instancji (...)

Zmiana kategorii wojskowej

Zmiana kategorii wojskowej

pozdrawiam i jeszcze raz przepraszam Tych, którym nie byłem w stanie odpowiedzieć indywidualnie. postrachWKU Zwracam sie z prośba o to bysmy (chodzi o tych co walcza z nieszzcesnym wku o (...)

Alimenty na dorosłe dziecko

Alimenty na dorosłe dziecko

o zaświadczenie uczęszczania do szkoły,też odmówiła.W tej sytuacj niemam pojęcia co robić. (fordas) - zwróć się do sądu który przyznał córce alimenty o wstrzymanie ich wypłaty lub (...)

alimenty na ojca

alimenty na ojca

sprawie żadnego awizo na adres zameldowania. Przyszedł tylko policjant do mojej mamy z nakazem sądu o zapytanie o miejsce zamieszkania dzieci (mama ich nie podała w trosce o nasze bezpieczeństwo), (...)

Zwrot pojacdu po roku. Wada ukryta

Zwrot pojacdu po roku. Wada ukryta

ruchu drogowego w zakresie wymagań technicznych art. 66 ustawy z dnia 20.06.1997r. Prawo o ruchu drogowym ( Dz. U. z 2005r. Nr 108 poz 908 z późniejszymi zmianami. 9. 1.01.2014r. do 17.06.2015r. (...)

Sprawa ustalenia ojcostwa po latach

Sprawa ustalenia ojcostwa po latach

tym mam pytanie. czy matka moze w tej chwili cokolwiek zadac ode mnie, czy moze pozwa mnie do sadu o ustalenie ojcostwa i o alimenty Czy można wznowić sprawę o ustalenie ojcostwa, jeżeli (...)

Zatrzymanie prawa jazdy

Zatrzymanie prawa jazdy

wygra.jak mam sie bronic w tej sytuacji????? PROSZĘ O POMOC majenaxD Witam jak się rozwiązała sprawa ? majenaxD Witam, mam pytanie, miesiąc temu mojego ojca zatrzymała policja i podczas badanie (...)

Odebranie praw rodzicielskich a alimenty

Odebranie praw rodzicielskich a alimenty

praw rodzicielskich, to o tym zadecyduje sąd ale również może się pan o to starać. wielowład Jeśli ojciec ma być n/n, to i nie będzie roszczenia o alimenty, bo nie będzie podstawy (...)

Ubezwłasnowolnienie

Ubezwłasnowolnienie

chce poddać się leczeniu. Czy w takiej sytuacji wystąpić o ubezwłasnowolnienie całkowite, czy częściowe? Proszę o radę. Alakom Mam w rodzinie alkoholika już ok.50 lat pije.Teraz dopiero (...)

Przychodnia nie chce wydać wyników badań

Przychodnia nie chce wydać wyników badań

lekarza. Będę musiał teraz powtarzać badanie prywatnie i nie chodzi nawet o pieniądze, bo jest tanie, ale o to że jest szkodliwe dla zdrowia, zwłaszcza powtarzane w tak krótkim czasie. Czy (...)

Uznanie dziecka i odkrycie, że nie jest się jego ojcem

Uznanie dziecka i odkrycie, że nie jest się jego ojcem

, możliwe jest powództwo nie o zaprzeczenie, ale o stwierdzenie bezskuteczności uzaniania ojcostwa.   Art. 78. § 1 k.r.o.  Mężczyzna, który uznał ojcostwo, (...)

WARTA zaniża wypłatę odszkodowanie z OC

WARTA zaniża wypłatę odszkodowanie z OC

zwrócić sie do rzeczoznawcy PZM lub innego niezleżnego rzeczoznwcy o sprządzenie dokładnego opisu szkody.Ponadto jest art.361 p2 o utratę wrtości handlowej samochodu .TUiRWARTA S.A jest (...)

zaprzeczenie ojcostwa po latach

zaprzeczenie ojcostwa po latach

art. 86 k.r.i.o. oraz art. 7 kodeksu postępowania cywilnego. Jest to indywidualne uprawnienie prokuratora, niezależne od wniosków stron. Złożenie wniosku do prokuratora w żaden sposób (...)

Jestem panną, mam 4 miesięczną córkię. Prawdziwy ojciec dziecka na sprawie wyrzekł się dziecka i chce badań. Czy jako matka dziecka mogę złożyć wniosek na pszerwanie badań DNA.

Jestem panną, mam 4 miesięczną córkię. Prawdziwy ojciec dziecka na sprawie wyrzekł się dziecka i chce badań. Czy jako matka dziecka mogę złożyć wniosek na pszerwanie badań DNA.

uniknac badania?? masz cos do ukrycia?? jestem moziwe ojcem niedawno pozwanym i wlasnie sie dowiaduje wiecej na te tematy. To bez sensu. Za badanie jak przypuszczam koszty pokrywa ojciec, ponadto badanie

mąż chce mi odebrac dziecko!!!!

mąż chce mi odebrac dziecko!!!!

tego prawo ? prosze o jakąkolwiek odp lub link do jakiejś str gdzie mogłbym uzyskać jakąś pomoc z góry dzieki ..,. ps na sprawie alimentacyjnej sąd oddalił wniosek o ustalenie widzenia (...)