art. 135 1 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

! studentka Polskie prawo nie określa wieku osoby alimentowanej, ktory oznaczalby wygasniecie obowiazku alimentacyjnego! Art. 133 par. 1 kodeksu rodzinnego i opiekunczego z 1964r. mówi, że obowiązek

Odebranie prawa jazdy a nowelizacja ustawy art. 135 ust. 1 pkt 1 lit. h

Odebranie prawa jazdy a nowelizacja ustawy art. 135 ust. 1 pkt 1 lit. h

Odebranie prawa jazdy a nowelizacja ustawy art. 135 ust. 1 pkt 1 lit. h Po 21 miesiącach od otrzymania dokumentu prawa jazdy, tj. w maju 2017 roku, miał miejsce wypadek drogowy. W tym (...)

WLASNIE WROCIŁAM Z SĄDU szooooooook!

WLASNIE WROCIŁAM Z SĄDU szooooooook!

żeby cokolwiek uzyskać , i żeby wniosła o wydanie uzasadnienia wyroku i by potem się jak odwoływała do apelacji zaskarżając każdy punkt ,np : "I. obrazę prawa materialnego ? art. 135 (...)

Mam zamiar wnieść o obniżenie alimentów .

Mam zamiar wnieść o obniżenie alimentów .

. Dopiro potem są problemy wnioskodawcy. Kodeks rodzinny i opiekunczy. Art. 135. § 1. Zakres świadczeń alimentacyjnych zależy od usprawiedliwionych potrzeb uprawnionego oraz od zarobkowych (...)

Alimenty a studia zaoczne/niestacjonarne

Alimenty a studia zaoczne/niestacjonarne

alimentacyjnych, o których mowa w art. 135 § 1 k.r.o. W sytuacji bowiem, gdy studia wyższe wymagajš poważnych nakładów finansowych, nie można abstrahować od majštkowych możliwoœci (...)

Szkoła zaoczna, a alimenty

Szkoła zaoczna, a alimenty

alimentacyjnych, o których mowa w art. 135 § 1 k.r.o. W sytuacji bowiem, gdy studia wyższe wymagajš poważnych nakładów finansowych, nie można abstrahować od majštkowych możliwoœci (...)

Podwyższenie alimentów

Podwyższenie alimentów

JESTEM OSOBĄ NIEPRACUJĄCĄ , ZAJMUJĘ SIĘ DZIEĆMI ,DOMEM I MOIM CUDOWNYM PRZYSZŁYM MĘŻEM KTÓRY TEŻ PŁACI ALIMENTY NA 1 DZIECKO W WYSOKOŚCI 300 ZŁ.JAKIE MAM SZANSE NA PODWYŻSZENIE ALIMENTÓW? (...)

czy jest szansa na obniżenie alimentów?

czy jest szansa na obniżenie alimentów?

sadu o chocby czasowe obnizenie alimentow ?? bardzo prosze o odpowiedz w tej kwestii. pozdrawiam Fishermann Kodeks rodzinny Art. 135. § 1. Zakres świadczeń alimentacyjnych zależy od usprawiedliwionych

Alimenty na rzecz ojca!

Alimenty na rzecz ojca!

obowiązek alimenatcyjny byłego współmałżonka /po rozwiązaniu, unieważnieniu małżeństwa lub orzeczeniu separacji. Tak więc, rodzice mogą żądac od dzieci alimentów. Przy czym, "Art135. § 1. Zakres

Czy ojciec może odmówić mi płacenia alimentów

Czy ojciec może odmówić mi płacenia alimentów

utrzymac. A co z alimentami na twoją córke czy otrzymujesz je od ojca dziecka ? padme _06 Art. 135. § 1. Zakres świadczeń alimentacyjnych zależy od usprawiedliwionych potrzeb uprawnionego (...)

Alimenty dla Matki - Pilne!!!

Alimenty dla Matki - Pilne!!!

po rozwiazaniu lub unieważnieniu małżeństwa lub orzeczeniu separacji, a nie męża aktualnego. Tak wię w pierwszej kolejności zobowiązanymi będą zstępni, tj. dzieci. Przy czym: Art135. § 1. Zakres

JAK ODZYSKAĆ ALIMENTY NA DZIECKO od byłego ale nie męża

JAK ODZYSKAĆ ALIMENTY NA DZIECKO od byłego ale nie męża

wysokości zarobków pozwanego ,tak same nauczyłyście sądy a w całym KRiO nie ma o tym wzmianki - cytuję : Art. 135. [Zakres świadczeń alimentacyjnych] § 1. Zakres świadczeń alimentacyjnych (...)

alimenty zasądzone zaocznie bez ustalenia ojcostwa

alimenty zasądzone zaocznie bez ustalenia ojcostwa

par 1 i par 2 ,fakt bardzo wysokie,przeważnie zasądzają sądy kwoty ok. 250 zabezpieczenia do ustalenia ojcostwa i potem ok. 450 ,aczkolwiek zależy to od wielu czynników: Art. 135. [Zakres (...)

Dokumenty potrzebne do podziału kosztów z okresu ciąży

Dokumenty potrzebne do podziału kosztów z okresu ciąży

twierdzi iż nie można tak uczynić jednakże dysponuję orzecznictwem w tej kwestii i zacytuję tu art. Art. 141. [Obowiązki ojca] § 1. Ojciec nie będący mężem matki obowiązany jest (...)

czasowe prawo jazdy

czasowe prawo jazdy

jazdy zgodnie z art 135 ust 1 pkt 1 lit d i dali pokwitowanie na siedem dni. Czy policja zrobiła prawidłowo. czy z innego art kodeksu powinni wypisać mandat?

Pozew o alimenty na dorosłe dziecko-potrzebny wzór.

Pozew o alimenty na dorosłe dziecko-potrzebny wzór.

potrzebujesz co są ci zobowiązani rodzice zapewnić - a jeśli mama zajmowała się tobą sama ,zajmuje to wnosisz o podział kosztorysu w stosunku 80% do 20% pokrycia finansowego potrzeb przez ojca .Art (...)

Czy mężczyzna ma jakieś wyjście?

Czy mężczyzna ma jakieś wyjście?

kolega może znaleźć lepiej płatną pracę, chociaż wiadomo, że jest to raczej niemożliwe? Niestety w naszym prawie nie ma określenia ile alimentów przysługuje na 1 dziecko. Kodeks mówi (...)

Wysokość alimentów - a dochody ojca

Wysokość alimentów - a dochody ojca

apelacja (w terminie 14 dni od otrzymania uzasadnienia, o które musisz wystąpic w terminie 7 dni od ogłoszenia wyroku). W apelacji mozesz powołac się na Art 135 Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego, (...)

Systemy i rozkłady czasu pracy

Systemy i rozkłady czasu pracy

Systemy i rozkłady czasu pracy W jaki spsób należy interpretować Art. 135 Kodeksu Pracy. Z tego co napisano w Art. 135. wynika ,że pod pojęciem systemu równoważnego należy rozumieć (...)

alimenty a możliwości ojca....

alimenty a możliwości ojca....

. [Zakres świadczeń alimentacyjnych] § 1. Zakres świadczeń alimentacyjnych zależy od usprawiedliwionych potrzeb uprawnionego oraz od zarobkowych i majątkowych możliwości zobowiązanego. Art (...)

Czy na mocy artykułu 55 kp mogę rozwiązać z pracodawcą umowę o pracę

Czy na mocy artykułu 55 kp mogę rozwiązać z pracodawcą umowę o pracę

nieprzekraczającym 4 miesięcy, z zastrzeżeniem § 2 oraz art. 135-138, 143 i 144. oraz czy pracodawca może podważyć uzasadnienie mojego wypowiedzenia na podstawie artykułu 135 § 1 i (...)

Porada - jak się bronić przed niesprawidliwą kwotą alimentów !!!!!

Porada - jak się bronić przed niesprawidliwą kwotą alimentów !!!!!

przykładowo może zaistnieć między macochą, ojczymem a pasierbem (art. 144 K.r.io.), między przysposobionym a przysposabiającym i jego krewnymi, a także między rozwiedzionymi małżonkami (art. (...)

Alimenty na dziecko

Alimenty na dziecko

) dochodów żony; sąd interpretuje jednak Art 135 - możliwości majątkowe zobowiązanego, które w przypadku wysokich dochodów żony są większe. Ponadto dziecko ma prawo żyć na poziomie na (...)

MATKI CHROŃCIE SIEBIE I SWOJE DZIECI!!!

MATKI CHROŃCIE SIEBIE I SWOJE DZIECI!!!

objaśnień,sporządzajcie kosztorysy usprawiedliwionych potrzeb dziecka - nie na 500 zł - tyle to wynosi jedzenie - a na ok 2000 tys zł - powtarzam wg 135 KRiO par 1 POTRZEB - a nie wydatków,jeśli (...)

ludzki

ludzki

] Nie mogłem się oprzeć takiej perełce, znalezionej na innym wątku: [quote=maria370]wyrokiem sadu najwyszego Sygnatura Akt: III CRN 48/75 Zasadne i zgodne z treścią art. 135 k.r.o. - jest (...)

Odwołanie od zasądzonych alimentów

Odwołanie od zasądzonych alimentów

- latka ) tak więc powołać dziecko na świat to było komu a już zainteresować się czy dziecko ma zapewnione wszystkie swoje potrzeby wg . 135 art par 1 KRiO to już nie ma komu - jak (...)

Wezwanie do zapłaty - list zwykły

Wezwanie do zapłaty - list zwykły

do Sądu to wygrywasz ja na 1 rozprawie. Firma zgodnie z art. 6 k.c musi udowodnić swoje roszczenia posługując sie dowodami niezbitymi ze odebrałeś przesyłki z zawartością a nie tylko faktury. (...)

podwyższone alimenty oraz alimenty wstecz

podwyższone alimenty oraz alimenty wstecz

Art. 135. [Zakres świadczeń alimentacyjnych] § 1. Zakres świadczeń alimentacyjnych zależy od usprawiedliwionych potrzeb uprawnionego oraz od zarobkowych i majątkowych możliwości zobowiązanego. § (...)

zbyt wysokie alimenty

zbyt wysokie alimenty

bronić temu mają po 200- 350 alimentów a nie więcej- do tego dochodzi całodobowa opieka nad 2 dzieci - art 135 par 2 - to jest niefinansowy wkład w alimentację matki dzieci i dlatego może (...)

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

świadczenia z pomocy społecznej czy z funduszu alimentacyjnego; ani fakt, że rodzice zastępczy dostają świadczenie dla rodzin zastępczych (art. 135 § 3 K.r.io.). Natomiast, aby obciążyć (...)

1

2

3

4

5

...

51