art. 133 par. 1 kodeksu rodzinnego Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

! studentka Polskie prawo nie określa wieku osoby alimentowanej, ktory oznaczalby wygasniecie obowiazku alimentacyjnego! Art. 133 par. 1 kodeksu rodzinnego i opiekunczego (...)

Alimenty na dorosłe dziecko

Alimenty na dorosłe dziecko

art. 133 par. 1 i 2 kodeksu rodzinnego i opiekunczego). Koby alimenty.pl Rodzice rozwiedli się 17 lat temu, sąd przydzielił alimenty, ale Ojciecnie od początku nie (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

wyłącznie przez Sąd Okręgowy w wyniku postępowania rozwodowego lub separacyjnego, na podstawie art. 58 par. 2 Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego, oraz eksmisje tzw. "administracyjne", (...)

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

. Art. 224. par 1. Osobę, u której ma nastąpić przeszukanie, należy przed rozpoczęciem czynności zawiadomić o jej celu i wezwać do wydania poszukiwanych przedmiotów. Par. (...)

CZY OSOBA BEZROBOTNA MA OBOWIĄZEK PŁACIĆ ALIMENTY?

CZY OSOBA BEZROBOTNA MA OBOWIĄZEK PŁACIĆ ALIMENTY?

z kodeksu rodzinnego, która mówi, że ZUS nie będzie płacił dodatku rodzinnego jak również nie będzie pokrywał alimentów, za osobę bezrobotną. Moje pytanie brzmi: "Jeśli mój (...)

Jak długo należy płacić alimenty

Jak długo należy płacić alimenty

wychowanie (art. 133 § 1 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego). Jednak na podstawie paragrafu 2 powoływanego artykułu, uprawnionym do świadczeń alimentacyjnych będzie także (...)

Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

to. mrozowskim Czy mogę żądać alimentów od rodziców ojca moich dzieci? tachwa przydatne informacje znajdują się w: art. 129 §1 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego jednak czy (...)

alimenty a możliwości ojca....

alimenty a możliwości ojca....

losie swoich dzieci na zasadzie niby honoru. Otóż moi mili par 1 mówi że wysokość alimentów zależy od potrzeb usprawiedliwionego - czyli waszego dziecka - wypunktujcie mi poniżej potrzeby (...)

dyżury domowe

dyżury domowe

kalendarzowym stanowi o tym art. 151 § 3 kodeksu pracy. Zaś zgodnie z art. 131 § 1 kodeksu pracy tygodniowy czas pracy łącznie z godzinami nadliczbowymi nie może przekraczać (...)

Co z alimentami ?

Co z alimentami ?

, sytuacja stała się już bardziej zrozumiała, ponieważ zgodnie z Art. 133. § 1. Rodzice obowiązani są do świadczeń alimentacyjnych względem dziecka, które nie jest jeszcze w stanie (...)

Porada - jak się bronić przed niesprawidliwą kwotą alimentów !!!!!

Porada - jak się bronić przed niesprawidliwą kwotą alimentów !!!!!

brzmieniem znowelizowanego art. 135 § 2 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego (K.r.io.) wykonanie obowiązku alimentacyjnego względem dziecka lub osoby niepełnosprawnej może polegać w całości (...)

Czy to wystarczy żeby iść na L4

Czy to wystarczy żeby iść na L4

. kp gonia84 Proszę bardzo - Art. 177 par. 3 K.p Nie wprowadzam w błąd, ponieważ moja żona to przerabiała. Cytat: Zgodnie z art. 177 par.3 Kodeksu pracy, umowa o pracę (...)

alimenty

alimenty

dziękuję za pomoc brunoo Witam Przepisy nie wskazują górnej granicy wieku, do której alimenty mają być płacone. Art. 133 § 1 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego (...)

Wysokość alimentów - a dochody ojca

Wysokość alimentów - a dochody ojca

apelacja (w terminie 14 dni od otrzymania uzasadnienia, o które musisz wystąpic w terminie 7 dni od ogłoszenia wyroku). W apelacji mozesz powołac się na Art 135 Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego, (...)

ALIMENTY dla osoby STUDIUJĄCEJ NA PRYWATNEJ UCZELNI

ALIMENTY dla osoby STUDIUJĄCEJ NA PRYWATNEJ UCZELNI

póżn.zm.) Art. 133 par.1. Rodzice obowiązani są do świadczeń alimentacyjnych względem dziecka, które nie jest jeszcze w stanie utrzymać się samodzielnie, chyba że dochody z majątku (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

Co za bzdura! Jak można udzielać odpowiedzi nie wiedząc o czym sie pisze i tym samym wprowadzać innych w błąd. W art.186 par.1 Kodeksu Pracy jest wyraźnie zapisane, że pracownik MA (...)

alimenty, a długi?

alimenty, a długi?

płacenia alimentów wcale nie jest potrzebne podejowanie kroków na drodze sądowej.Gdyż jak stanowi Art. 133.Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego § 1. Rodzice obowiązani są do świadczeń (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

skazanego obowiązków na podstawie art 72 par 1 kk znajdują się w sekretariatach wydziałów, kurator prowadzi tam kontrole okresu próby na zarządzenie sędziego w trybie art. 14 (...)

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

pieniężnego bądź świadczenia w naturze. Zgodnie z brzmieniem znowelizowanego art. 135 § 2 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego (K.r.io.) wykonanie obowiązku alimentacyjnego względem dziecka (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

. na podstawie art. 509-518 k.c. (dz.U. nr 16 z dnia 16 maja poz 93) oraz że codziennie dług przyrasta o kwotę odsetek art. 481 par.1. Czy trzy lata mijają od rozwiązania umowy z Plus czy (...)

TATUS WEZWAL POLICJE!!!!!!!!!!!

TATUS WEZWAL POLICJE!!!!!!!!!!!

uywnie slow ogolnie przyjetych za obelzywe grozi karaz z kodeksu karnego. to sie nazywa : art. 207 KK par. 1. Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad (...)

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

, korzystniejszych uprawnien przejmowanych pracowników. anonimus W mysl par. 1 art. 231 k.p., w razie przejscia zakladu pracy lub jego czesci na innego pracodawce staje sie on, z mocy prawa, (...)

proszę o poradę

proszę o poradę

brzmieniem art 25 par 1 kodeksu karnego sąd musi to wziąc pod uwagę przy rozpatrzeniu sprawy. Jesli tak to zgodnie z art 17 par 1 pkt 2 kodeksu postepowania (...)

świadectwo pracy i art.41par1K.P.

świadectwo pracy i art.41par1K.P.

(pracodawczyni) dokumenty rozliczeniowe za siebie jako prowadząca działalność gospodarczą.Zatem w odniesieniu do Pani (niedostepna86) art.41par1 kodeksu pracy nie powinien mieć zastosowania.W (...)

Zmiana warunków umowy

Zmiana warunków umowy

rozliczaniem lub zwrotem świadczeń wykonanych przed wypowiedzeniem". Odnośnie art.18 ust.5 - to nie jest "odwracanie kota ogonem" tylko powtórzenie treści art.384 1 kc. Regulamin zawiera (...)

porady dla prostytutek

porady dla prostytutek

stanowi art. 95§1 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. Dobro dziecka oraz odpowiednie wykonywanie władzy rodzicielskiej nie zostało dokładnie zdefiniowane, jest to pojęcie ogólne (...)

Koniec nauki a alimenty

Koniec nauki a alimenty

dziecka czy do niej jesli go podala,prosze zajrzec do kodeksu rodzinnego i opiekunczego a tam pani znajdzie odpowiedz pozdrawiam ktos Także odsyłam do art 133, 135 kodeksu rodzinnego (...)

Alimenty na dziecko

Alimenty na dziecko

" do moich dochodów (ja wiem, ze par 144 Kodeksu rodzinnego o tym mówi, ale nie znalazłam nic ponad to...) Pozdrawiam Sonija tak jak pisałam - nie ma bezpośreniego paragrafu mówiącego (...)

Jaki to artykul? PILNE

Jaki to artykul? PILNE

art. 74 stosuje się odpowiednio. Pozdrawiam Kaja studentak_prawa Dziekuje Kaja, ale czy moze byc ze to jest wedlug nowego kodeksu karnego a on odsiadywal wyrok wedlug starego kodeksu? Czy (...)

pracownik młodociany, zależy to od wieku czy od zdolności do czynności prawnych?

pracownik młodociany, zależy to od wieku czy od zdolności do czynności prawnych?

zdolności do czynności prawnych nie wpływa na status pracownika oparłem się oczywiście na art 300 Kp gdzie udowodniłem że jest to niezgodne z zasadami kodeksu pracy i jako taka instytucja (...)