art. 132 kpc komentarz Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

. Przepis art. 132 kro , wyraznie okresla taka sytacje. Wiec twoj bart nie placi alimentow skoro pociagnieci zostali do tego obowiazku Twoi rodzicie. art 132 kro " Art. 132. (...)

Komentarz do art. 747 KPC ???

Komentarz do art. 747 KPC ???

Komentarz do art. 747 KPC ??? Witam, Pomóżcie Forumowicze!!! Jeśli ktoś posiada albo może podesłać link komentarza do art. 747 Kodeksu Postępowania Cywilnego to proszę o pomoc. (...)

Służebność

Służebność

poprzedniego ? art. 222 § 2 k.c. - roszczenie negatoryjne. Należy pamiętać, że możliwe jest w postępowaniu wytoczonym przez Panią na podstawie art. 151 k.c. (jak również art. 222 (...)

1. Zmiana trybu upominawczego na zwykly. 2. Przek. sprawy z SR wybranego przez e-Sad do innego SR (art.35 i 43 § 1 KPC).

1. Zmiana trybu upominawczego na zwykly. 2. Przek. sprawy z SR wybranego przez e-Sad do innego SR (art.35 i 43 § 1 KPC).

oparciu o art. 35 KPC. Ponieważ mój stan zdrowia ani trudna sytuacja materialna nie pozwalaja mi na tak dalekie podroze, bardzo proszę o porade, jak poprosic i uzasadnic w SR w K. o przekazanie (...)

pismo procesowe

pismo procesowe

?! dotyczy to wszystkich pełnomocników?! Art. 132§1 K.P.C. mówi o obowiązku bezpośredniego doręczania pism między profesjonalnymi pełnomocnikami. albercikWal

Przekazanie sprawy z SR wybranego przez e-Sad (EPU) do innego SR (art.35 i 43 § 1 KPC)

Przekazanie sprawy z SR wybranego przez e-Sad (EPU) do innego SR (art.35 i 43 § 1 KPC)

w zazaleniu możliwości wyboru sadu w oparciu o art. 35 KPC W tej chwili sprawa jest już w SR w K., który wlasnie przesłał mi pierwszy list z wezwaniem do uzupełnienia pozwu (przeslanie dowodow, (...)

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

tresci art 521 kpk wynika ze moga oni wniesc kasacje od kazdego prawomocnego orzeczenia sadu konczacego postepowania, w tym od wyroku nakazowego, a po 2 nie dotyczy ich na mocy art. 523 par.4 pkt (...)

alimenty od obcokrajowca

alimenty od obcokrajowca

, który mieszka poza Polską gdzie mam zgłosić pozew o alimenty?Z góry dziękuję za pomoc onkaa Zgodnie z Art. 11033 k.p.c. Sprawy o alimenty oraz sprawy o roszczenia związane z ustaleniem pochodzenia (...)