art. 117 par. 2 kc. Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

nastąpiło dobrowolne wydanie, a osoba ta nie złożyła wniosku, o którym mowa w art. 217 par. 4. Par. 2. Należy również zwrócić osobie uprawnionej zatrzymane rzeczy niezwłocznie (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

powołując się na art 117 par 1 K.C o przedawnieniu i sprawa zamknięte Seba prawo-cywilne.net Witam ,rodzina brata odrzucila spadek ktory ja przyjelam z dobrodziejstwem inwentarza (...)

zachowek

zachowek

. Mnożymy 1/3 x 1/2 = 1/6 (art. 991 par 1 k.c.). Zachowek wynosi 1/6 spadku po ojcu. Dwoje dzieci, które nie otrzymało nic może wystąpić z roszczeniem o zachowek w stosunku do spadkobierców (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

. na podstawie art. 509-518 k.c. (dz.U. nr 16 z dnia 16 maja poz 93) oraz że codziennie dług przyrasta o kwotę odsetek art. 481 par.1. Czy trzy lata mijają od rozwiązania umowy z (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

telekomunikacyjnych. Usługi telekomunikacyjne przedawniaja się w szczególnym terminie 2 lat. Jako podstawę należy przyjąć art 750 i 751 KC, czyli przepisy o zleceniu (i świadczeniu (...)

firma Kruk i Cyfra + to oszuszuści...

firma Kruk i Cyfra + to oszuszuści...

skierowania sprawy na drogę postępowania sądowego skorzystam z przysługującego mi uprawnienia do podniesienia zarzutu przedawnienia. Zgodnie z art. 117 § 2 k.c., sąd uwzględnia (...)

Zmiana warunków umowy

Zmiana warunków umowy

rozliczaniem lub zwrotem świadczeń wykonanych przed wypowiedzeniem". Odnośnie art.18 ust.5 - to nie jest "odwracanie kota ogonem" tylko powtórzenie treści art.384 1 kc. Regulamin zawiera (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

80 zł (par. 12 pkt 1, podp. 2 Ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych); 2. kosztów komornika - zaliczamy do nich (zgodnie z Ustawą o komornikach sądowych i egzekucji - DzU nr (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

przemoc wobec osoby lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania, zaniechania lub znoszenia, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Z kolei zgodnie z art. 191 par. (...)

PRESCO Zaatakowała i mnie co Robić pomocy....

PRESCO Zaatakowała i mnie co Robić pomocy....

adwokata lub osoby która ma pojęcie większe niż ja na temat prawa choć ART. Kodeks cywilny Art. 117. § 1. Z zastrzeżeniem wyjątków w ustawie przewidzianych, roszczenia majątkowe (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

! studentka Polskie prawo nie określa wieku osoby alimentowanej, ktory oznaczalby wygasniecie obowiazku alimentacyjnego! Art. 133 par. 1 kodeksu rodzinnego i opiekunczego z 1964r. mówi, że obowiązek

Alimenty na dorosłe dziecko

Alimenty na dorosłe dziecko

majątkowych na alimentowanie jej potrzeb (art. 133 par. 2). W razie dalszych pytań proszę o kontakt mailowy (timsparv@prokonto.pl). /Z poważaniem/ Marcin/ doradca prawny/ Lohengrin W takiej (...)

PRESCO!POMOCY!!!

PRESCO!POMOCY!!!

Basiu, poczytaj sobie art. 554KC lub w najgorszym wypadku art.118 KC w oparciu o art.117par.2 i nie słuchaj hipohryckich wypowiedzi moich przedmówców - windykatorków (...)

Znowu Kruk!!

Znowu Kruk!!

korzysta) vh Zgodnie z art. 118 k.c. roszczenia w stosunku do osób fizycznych przedawniają się po 10 latach, chyba że przepis szczególny stanowi inaczej. Przepis szczególny stanowi, że roszczenia (...)

Przekazanie gospodarstwa.Co zrobić,jakie warunki?

Przekazanie gospodarstwa.Co zrobić,jakie warunki?

ustawowy może przez umowę z przyszłym spadkodawcą zrzec sie dziedziczenia po nim, jednak wymagana jest tutaj forma szczególna tej czynności tj. akt notarialny. Zgodnie z art. 73 par. 2 (...)

Rozprawa w sądzie - stalking

Rozprawa w sądzie - stalking

pokrzywdzonego na własne życie, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku dpo lat 10. §. 4.Ściganie przestępstwa określonego w par. 1 lub 2 następuje na wniosek pokrzywdzonego. TO (...)

bezumowne korzystanie-odszkodowanie, wezwanie do zapłaty czy zasadne?

bezumowne korzystanie-odszkodowanie, wezwanie do zapłaty czy zasadne?

umowy najmu i meldunki. Napisali pisma ze nie mieszkali tam w tym czasie i że brak jest podstaw do stwierdzenia iż w nieniejszej sprawie zastosowanie zapis art688.1 i 2 par.1 jak również (...)

Praca domowa wzór pozwu

Praca domowa wzór pozwu

ponośuł odpoowiedzialnośc na podtsawie kodeku karnego (art145 par 1)a takze na podstawie art 415 k.c. (kto z własnej winy wyrządził szkode....) na podstawie art436 par1 (...)

Pracownik banku wyłudzał kredyt podrabiając podpis - czy ubiegać o odszkodowanie

Pracownik banku wyłudzał kredyt podrabiając podpis - czy ubiegać o odszkodowanie

inne. Pouczenie: 1. Pokrzywdzony, aż do czasu rozpoczęcia przewodu sądowego na rozprawie głównej może złożyć oświadczenie, że będzie działał w charakterze oskarżyciela posiłkowego (art. 54 (...)

Allegro - towar niezgodny z opisem - Art. 286. § 1

Allegro - towar niezgodny z opisem - Art. 286. § 1

, uzasadniając swoją decyzję brakiem znamion przestępstwa. W moim mniemaniu naruszony został właśnie art. 556. §1 K.C., nie art. 286. §1 K.K.). Jeżeli sprzedający zobowiązał się, (...)

Wysokosć odsetek umownych

Wysokosć odsetek umownych

faktycznego, czynie istnieją przesłanki wyzysku, 2) rozważyć zastosowanie art. 5 kc -ale tu jest pewnien hacyk, bo przepis ten mówi tylko i wyłącznie o wykonywaniu swojego uprawnienia, (...)

czy wszczęcie postępowania egzekucyjnego przerywa bieg przedawnienia?

czy wszczęcie postępowania egzekucyjnego przerywa bieg przedawnienia?

o wszczęcie egzekucji w razie jej umorzenia na podstawie art. 823 k.p.c. stosuje się odpowiednio art. 182 § 2 k.p.c. W konsekwencji - jeżeli wierzyciel wszczął egzekucję na podstawie (...)

POLISA POSAGOWA PZU

POLISA POSAGOWA PZU

to maja na pewno 2 tygodnie na odwołanie a dalej? czekam już ponad 6 tygodni i nic, moja siostra i znajomi podostawali polisy od razu .... z góry dziękuje za szybko odpowiedź ! oćka 9064307 gg szukam (...)

wypowiedzenie umowy najmu mieszkania

wypowiedzenie umowy najmu mieszkania

to ma się do punktu 2 mojego pisma czyli Art. 673 §2 KC 5.) na temat terminów wypowiedzenia umowy najmu lokalu mieszkalnego przez najemcę milczy również Ustawa z dnia 21 czerwca (...)

Przedawnienie mandatu z MPK.

Przedawnienie mandatu z MPK.

listem poleconym. Roszczenie stwierdzone prawomocnym nakazem zapłaty ulega przedawnienieniu po 10 latach (art. 125 par. 1 kc). mnycha

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

ja wiem, że umowa na czas określony może byc wypowiedziana be z zakreślania tego w umowie o tym orzekał juz wielokrotnie sad jak nie sady. WAŻNE PRZYCZYNY. aipi Zgodnie z brzmieniem art. 673 par. (...)

Wykup mieszkania z Administracji Domów Miejskich

Wykup mieszkania z Administracji Domów Miejskich

. Z tego co mi wiadomo w 1998r obejmuje ustawa z dnia 2 lipca 1994r o najmie lokali art. 8 oraz art. 691 par. 1 KC. Normy dotyczące powyższych przepisów są zawarte w uchwale (...)

Palenie śmieci na własnej posesji?

Palenie śmieci na własnej posesji?

mozecie w tym wniosku zazadac zaniechania tych naruszen i przywrocenia stanu zgodnego z prawem (jest to tresc roszczenia negatoryjnego jakie wam przysluguje wzgledem sasiadow. art 222par2 KC studiuje (...)

Rozdzielność majątkowa w małżeństwie.

Rozdzielność majątkowa w małżeństwie.

majątkową małżeńską. Taka umowa jednak wymaga zachowania formy szczególnej tj. aktu notarialnego. Bez zachowania takiej formy umowa ta będzie zgodnie z art. 73 par. 2 kc (...)

Odszkodowanie za pobicie w ośrodku wychowawczym

Odszkodowanie za pobicie w ośrodku wychowawczym

. 442(1) par. 3 kc W razie wyrządzenia szkody na osobie przedawnienie nie może skończyć się wcześniej niż z upływem lat trzech od dnia, w którym poszkodowany dowiedział się o szkodzie (...)

1

2