art. 113 ustawy o vat Wyszukiwarka e-prawnik.pl


VAT-25

VAT-25

przemieszczenia jest nowy środek transportu czy też nie. Zgodnie z art. 11 ust. 1 ww. ustawy przez wewnątrzwspólnotowe nabycie towaru za wynagrodzeniem, o którym mowa w art. 5 ust. (...)

częściowe przekazanie lokalu na cele mieszkaniowe z vat

częściowe przekazanie lokalu na cele mieszkaniowe z vat

znalazła się natomiast w art. 43 ust. 2 ustawy o VAT. Rozumie się przez nie towary, których okres używania przez podatnika dokonującego ich dostawy wyniósł co najmniej pół (...)

zwrot Vat poprawność odliczenia

zwrot Vat poprawność odliczenia

towarów, objętych tą należnością. Ponadto, zgodnie z art. 97 ust. 5 ustawy o VAT, zwrot bezpośredni nadwyżki podatku naliczonego nad należnym dokonywany jest również w terminie (...)

czy wybór PKD 70.22.Z powoduje konieczność bycia vatowcem?

czy wybór PKD 70.22.Z powoduje konieczność bycia vatowcem?

formularzy, wniosków, opisywaniem faktur etc. zgodnie z ustawą o VAT art 113 ust.13. Zwolnień, o których mowa w ust. 1 i 9, nie stosuje się do ... , oraz podatników: .... 2) (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

sądowi za postępowanie i tu podał przykład jeśli walczy czy się o 70 tyś i się przegra to trzeba dać sądowi minimum 5 tyś i żeby dzwonić i się zapytać o ile się walczy ( bo tego nie (...)

interpretacja art. 87 ust. 5a ustawy o podatku od towarów i usług, w szczególności dotyczącej wątpliwości

interpretacja art. 87 ust. 5a ustawy o podatku od towarów i usług, w szczególności dotyczącej wątpliwości

interpretacja art. 87 ust. 5a ustawy o podatku od towarów i usług, w szczególności dotyczącej wątpliwości interpretacja art. 87 ust. 5a ustawy o podatku od towarów (...)

napoje w pracy

napoje w pracy

są także z podatku od dochodów osobistych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 11 i 11a ustawy z 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2000 r. nr 14, poz. 176 z (...)

odliczanie vat od paliwa w 2011

odliczanie vat od paliwa w 2011

ustawy o transporcie drogowym – art. 4 ustawy - w okresie od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy do dnia 31 grudnia 2012 r., obniżenia kwoty lub zwrotu różnicy (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

określonych w art. 11 ust. 8 w związku z art. 11 ust. 2 pkt 2 ustawy o ochronie lokatorów. Ograniczyć się więc musi - dodajmy - do badania zasadności samej eksmisji. Dla spółdzielców (...)

Pozwolenie na broń

Pozwolenie na broń

Pozwolenie na broń Witam chciałbym się dowiedzieć tak na szybkości bez zbędnego czytania ustawy, kto moze sie ubiegac o broń, i czy trzeba być np. policjantem albo żolnierzem zeby ja dostac, (...)

Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

rozporządzeniu oraz w ustawie o podatku od towarów i usług nie regulują terminu do wystawiania faktur korygujących. Jednocześnie art. 112 ustawy o podatku od towarów i usług (...)

Odmowa w wydaniu zaświadczenia VAT 25 US

Odmowa w wydaniu zaświadczenia VAT 25 US

, chyba że na podstawie ustawy będą w stanie wskazać zasadność domagania się takiego dokumentu. Art. 105 ustawy o podatku od towarów i usług z dnia 11 marca 2004r. (Dz. U. z (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

mogę. Mnie chodzi o to, czy bez problemu mogę założyć sprawę o alimenty jego rodzicom, czyli dziadkom syna??????? Aditi Hej CO TY MÓWISZ MI O ZA WYSOKICH DOCHODACH ABY OTRZYMAĆ ALIMENTY (...)

Czynsz w spółdzielni

Czynsz w spółdzielni

dnai 15.12.2000r. o spóldzielniach mieszkaniowych (tekst jednolity - Dz.U. z 2003r. Nr 119, poz.1116) - szczególnie art.4 ust.1. oraz zapewne statut jego spóldzielni. knox ciulu na rope czyty wiesz (...)

wykup mieszkania od spółdzielni.......

wykup mieszkania od spółdzielni.......

prawna Niniejsza opinia została sporządzona na podstawie ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity: Dz. U. 2004 r., Nr 261, poz. 2603). Przepis art. (...)

dzierżawa serwisu internetowego a podatek?

dzierżawa serwisu internetowego a podatek?

dochodowego. Kwestię określenia wysokości przychodu ze źródła przychodów "najem-dzierżawa" regulują postanowienia wyrażone w art. 11 w/w ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (...)

Wyrejestrowanie podatnika VAT UE a zwrot podatku w 180 dni czy 60 dni

Wyrejestrowanie podatnika VAT UE a zwrot podatku w 180 dni czy 60 dni

i zarejestrowali się jako podatnicy VAT UE termin zwrot podatku VAT wydłuża sie do 180 dni. Tutaj brak wątpliwości. Jednak jeśli podatnik wyrejestruje się z bycia podatnikiem VAT UE (...)

Mam zamiar wnieść o obniżenie alimentów .

Mam zamiar wnieść o obniżenie alimentów .

Przepisy prawa nie przewidują wymogu odstępu czasowego między powództwem uprawnionego do alimentów o ich podwyższenie, a zobowiązanego do alimentów o ich obniżenie. Jeżeli pozew o (...)

vat od paliwa 2011

vat od paliwa 2011

vat od paliwa 2011 Zgodnie z ustawą z dnia z dnia 16 grudnia 2010 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy o transporcie drogowym - art. 4 ustawy (...)

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

... Gosia___ Niestety sytuacja i mnie dotknela:( nlnie mam wiele czasu na odwolanie..bardzo prosze jesli mozna o pomoc..Paskudka77 czy moge prosic o wyroki i apelacje ...pikw_80@o2.pl Z gory (...)

VAT za usługi tłumaczeniowe dla podmiotów zagranicznych

VAT za usługi tłumaczeniowe dla podmiotów zagranicznych

Polsce. W deklaracji wrześniowej ( za wrzesień 2005r) musi Pan jednak już wykazać ich wartość. Do września nie było takiego obowiązku. Wynika to wprost z art. 27 ustawy o VAT. (...)

 Brak OC na czas remontu w sprowadzonym aucie

Brak OC na czas remontu w sprowadzonym aucie

rejestracji samochodu osobowego na terytorium kraju zgodnie z przepisami o ruchu drogowym. Art. 106 ust. 3 w/w ustawy stanowi, iż podatnik z tytułu nabycia wewnątrzwspólnotowego samochodu (...)

Klauzule zakazane - sprawdzenie regulaminu sklepu internetowego

Klauzule zakazane - sprawdzenie regulaminu sklepu internetowego

odpowiedzialność w przypadku niezgodności towaru z umową zgodnie z Art. 10 Ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej z 27 lipca 2002 r. W takim przypadku reklamowany towar (...)

jak napisac wniosek o rozlozenie na raty podatku vat

jak napisac wniosek o rozlozenie na raty podatku vat

PODATKU NA RATY Na podstawie art. 67a § 1 pkt 1 ustawy Ordynacja podatkowa wnoszę o rozłożenie na raty zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych za 2007 rok. Wyjaśniam, że nie (...)

Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

18 mówie o sprawie przeciwko oszustowi.... czytaj ze zrozumieniem Beata1204 to chyba Tobie taka nauka potrzebna, bo to Ty nie zrozumiałaś co napisałem ;) jakubkwiatkowski18 chodzi o to by właśnie (...)

Jak obniżyć podatek do usług?

Jak obniżyć podatek do usług?

od wartości brutto towaru (art. 85 ustawy z dnia 11 marca 2004 o podatku od towarów i usług) stosuje wówczas stawki: 18,70% wartości brutto dla towarów i usług objętych stawką 23% (...)

jaki vat na paliwo w 2011?

jaki vat na paliwo w 2011?

jaki vat na paliwo w 2011? Paliwa do jakich samochodów nie będzie można teraz odliczyć? Nowy przepis art. 88a ustawy o VAT, obniżenie kwoty lub zwrot różnicy podatku należnego (...)

Jestem Vatowcem czy nie...?

Jestem Vatowcem czy nie...?

prosze o informację czy Urząd Skarbowy działa zgodnie z prawem. Z góry dziękuję, Iwona (Iwona) Iwonko, niestety U.S ma rację. Otóż zgodnie z art.14 ust 6 ustawy o podatku od (...)

Auto kupione w kraju bez opłaconej akcyzy.

Auto kupione w kraju bez opłaconej akcyzy.

podatkowego nie ustalono, że podatek został zapłacony? (art. 100 ustawy o podatku akcyzowym). Podatek akcyzowy należny z tytułu określonych czynności mających za przedmiot samochód (...)

Zwrot VAT z programu MDM w 2018 roku.

Zwrot VAT z programu MDM w 2018 roku.

Zwrot VAT z programu MDM w 2018 roku. Witam Na wiosnę tego roku byłem się pytać w Urzędzie Skarbowym kiedy mogę złożyć papiery w związku z zwrotem podatku VAT (rozdział 4 ustawy (...)

1

2