art. 109par. 2 k.r.o. Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

! studentka Polskie prawo nie określa wieku osoby alimentowanej, ktory oznaczalby wygasniecie obowiazku alimentacyjnego! Art. 133 par. 1 kodeksu rodzinnego i opiekunczego z 1964r. mówi, że obowiązek

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

nastąpiło dobrowolne wydanie, a osoba ta nie złożyła wniosku, o którym mowa w art. 217 par. 4. Par. 2. Należy również zwrócić osobie uprawnionej zatrzymane rzeczy niezwłocznie (...)

Alimenty na dorosłe dziecko

Alimenty na dorosłe dziecko

majątkowych na alimentowanie jej potrzeb (art. 133 par. 2). W razie dalszych pytań proszę o kontakt mailowy (timsparv@prokonto.pl). /Z poważaniem/ Marcin/ doradca prawny/ Lohengrin W takiej (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

(ORGANIZOWANIEM I KONTROLOWANIEM) art 53 par 3 kkw - Sąd poucza (nie kurator) art 57 kkw – sad wzywa skazanego do stawienia się w wyznaczonym terminie. (po co dodatkowa robota typu (...)

Wysokość alimentów - a dochody ojca

Wysokość alimentów - a dochody ojca

się na Art. 135 KRiO i Art 138 (który mówi że w razie zmiany stosunków można ubiegac się o zmianę obowiązku alimentacyjnego), jednakże nie wiem czy uda ci się cos wskórać. mikawi Szkod (...)

alimenty na ojca alkoholika

alimenty na ojca alkoholika

ale prawdziwe... Ile minęło od rozwodu ??? Może również żądać alimentów od mamy, jako byłej żony... Zastosowanie miałby wówczas art. 60 par.1, 2, 3, krio... Natomiast wobec Ciebie (...)

CZY KTOŚ SCIAGAL ALIMENTY PRZEZ PROKURATURE????

CZY KTOŚ SCIAGAL ALIMENTY PRZEZ PROKURATURE????

niego wszystko placic?? niunia1229 Cześć wam wychowuje 3 letnia córeczke nie jestem z jej ojcem od 2 lat mam zasadzone alimenty po 300 zl zglosilam to po 2 miesiacach do komornika ze nie placi (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

80 zł (par. 12 pkt 1, podp. 2 Ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych); 2. kosztów komornika - zaliczamy do nich (zgodnie z Ustawą o komornikach sądowych i egzekucji - DzU nr (...)

Art 212 par 2

Art 212 par 2

Art 212 par 2 Witam Od jakiegoś czasu toczy się przeciwko mnie sprawa karna z art 212 par.2 KK W tej sprawie oskarżonych jest jeszcze 5 osób. Oczywiście jestem niewinny i (...)

Prawo rodzicielskie

Prawo rodzicielskie

nie kaleczy to nie wolno mu tego prawa odebrac? (annmarie) W myśl art.111 par.1 k.r.o jedną z przyczyn pozbawienia władzy rodzicielskiej jest zaniedbywanie przez rodziców tej władzy. Musi (...)

Art.445 par 2 KPC.Pomocy

Art.445 par 2 KPC.Pomocy

Art.445 par 2 KPC.Pomocy 30.08.2000r była żona podała mnie o alimenty. Sąd 14.12.2000r zabezpieczył alimenty do kwoty 1650 zł płatne od 14.12.2000r do 15 każdego miesiąca.(postanowienie (...)

Odebranie praw rodzicielskich matce

Odebranie praw rodzicielskich matce

przyczyny zastosowania art. 109 par.2 punkt 5 (sąd opiekuńczy może zarządzić umieszczenie małoletniego w rodzinie zastepczej albo w placówce opiekuńczo-wychowawczej, jeżeli dobro dziecka (...)

separacja

separacja

w sprawie separacji. Jedna rozprawa juz sie odbyła, ale wyrok nie zapadł sąd ogłosi go za 2 tyg. 1. Czy bedzie to wyrok prawomocny? 2. Czy trzeba będzie czekać jeszcze 2 tyg na uprawomocnienie? 3

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

Wydanie wyroku zgodnie z art 335 par 1 kpk

uzgodnionej z nim kary za czyn I z art 226 par 1 kk - 2 mies pozbawienia wolnosci, za czyn II z art. 224 par 2 kk w zw. z art 157 par 2 kk - 6 miesiecy, (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

. na podstawie art. 509-518 k.c. (dz.U. nr 16 z dnia 16 maja poz 93) oraz że codziennie dług przyrasta o kwotę odsetek art. 481 par.1. Czy trzy lata mijają od rozwiązania umowy z Plus czy (...)

Zmiana nazwiska dziecka

Zmiana nazwiska dziecka

z KRO nie ma Pan prawa na wydawnaie zgdoy na zmiane tego nazwiska tego dziecka, jednyna ososba jest tumatka art. 79 kro i n. wielkimufta Dokładnie tak jest jak pisze Mena!Jestem wtej samej (...)

Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

Ci na to art.132 KRO "Obowiazek alimentacyjny zobowiazanego w dalszej kolejności powstaje dopiero wtedy,gdy nie ma osoby zobowiązanej w blizszej kolejności albo gdy osoba ta nie jest w stanie uczynic

Rozwód po separacji!

Rozwód po separacji!

automatyczny czy to prawda? Nie, nei jest to automatyczne. Nalezy wnieśc pozew o rozwód. Zgodnie z art 61[2] par 1. KRO jeśli jeden z małżonków żąda orzecznia separacji, (...)

proszę o poradę

proszę o poradę

czyn zabroniony jest kara grzywny, ograniczenia wolnosci lub kara pozbawienia wolnosci do roku. Dziwi mnie kwalifikacja czynu jako umyslnego z art 157 par 2, lepiej przedstawic sprawe prawnikowi. (...)

chcę pozbawić ojca wszystkich praw do synka!!

chcę pozbawić ojca wszystkich praw do synka!!

władzy rodzicielskiej tego rodzica, któremu powierzono wykonywanie władzy rodzicielskiej za pomocą zarządzeń wydanych na podstawie art. 109 § 2 KRO 4. ograniczenie władzy rodzicielskiej (...)

Jak zmusić męża (procedura sądowa)do łożenia na dom

Jak zmusić męża (procedura sądowa)do łożenia na dom

separacji(art.61 KRO. Jednakże sąd może nie zezwolić na separację jeżeli w jej skutek mogłoby ucierpieć dobro wspólnych dzieci(art.62 KRO). Skutki separacji są takie same jak (...)

Alimenty a studia zaoczne/niestacjonarne

Alimenty a studia zaoczne/niestacjonarne

złoży w Sądzie pozwu o ustalenie wygaśnięcia obowiazku alimentacyjnego przeciwko córce, a Sąd ustali, że obowiązek ten wygasł. Art. 133 paragraf 1 kro mówi, iż "Rodzice obowiązani są (...)

Jaki to artykul? PILNE

Jaki to artykul? PILNE

to znajdziesz co on oznaczal wtedy. Dziekuje. aneta134 Witam. Paragraf o ktory pytasz (art. 205 par.1 kk w zw. z art. 36 par. 2 i 3 kk. ) nie zmienil sie i nie ulegl zmianie od (...)

Zmiana warunków umowy

Zmiana warunków umowy

rozliczaniem lub zwrotem świadczeń wykonanych przed wypowiedzeniem". Odnośnie art.18 ust.5 - to nie jest "odwracanie kota ogonem" tylko powtórzenie treści art.384 1 kc. Regulamin zawiera taki (...)

art. 286 § 1 kk

art. 286 § 1 kk

przestępstwa z art. 286 § 1. PPHUEDMAR Zapraszamy do zapoznania się z poradą prawną: Utracone korzyści w rozumieniu art. 286 kk. e-prawnikpl witam mam pytanie czy art.286 1kk jest zwiazany (...)

Przedawnienie wyroku

Przedawnienie wyroku

jego rodziny zbyt ciężkie skutki, a także w razie wystąpienia okoliczności, o której mowa w art. 248. par 2. Okres odroczenia biegnie od dnia wydania postanowienia w tym przedmiocie. (...)

Art. 231 kk par.1

Art. 231 kk par.1

Art. 231 kk par.1 Dostałam wezwanie do Prokuratury z art. 231 kk par1 pkt 2. Szczerze, byłam zaskoczona...bo nigdzie nie przewinęło mi się aby przy paragrafie był punkt. (...)

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.

starac sie wycofac to wypowiedzenie (za zgoda pracownika). Pracodawca odpowiada bezwzglednie za wszelkie zobowiazania powstale po przejsciu na niego zakladu pracy. Z art. 231 par. 2 k.p. wynika (...)

Unieważnienie uznania dziecka

Unieważnienie uznania dziecka

kontakt megajoga masz dość prostą sytuację - bo art. Art. 80. KRO [Wada o¶wiadczenia woli] § 1. Mężczyzna, który dziecko uznał, może w ci±gu roku od daty uznania (...)

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

orzeczonej w zakresie do 2 lat. jednak w trybie art 335 kpk, czyli tzw. dobrowolnego poddania sie karze, jak stanowi art 343 par. 2 pkt 2 mozna zawiesic kare do 5 lat, (...)

1

2

3

4

5

...

9