art. 109 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


chcę pozbawić ojca wszystkich praw do synka!!

chcę pozbawić ojca wszystkich praw do synka!!

władzy rodzicielskiej tego rodzica, któremu powierzono wykonywanie władzy rodzicielskiej za pomocą zarządzeń wydanych na podstawie art. 109 § 2 KRO 4. ograniczenie władzy rodzicielskiej obojgu (...)

jakie sa podstawy do odebrania praw rodzicielskich

jakie sa podstawy do odebrania praw rodzicielskich

. § 1a. Sąd może pozbawić rodziców władzy rodzicielskiej, jeżeli mimo udzielonej pomocy nie ustały przyczyny zastosowania art. 109 § 2 pkt 5, a w szczególności gdy rodzice trwale nie interesują (...)

Kara Nagany

Kara Nagany

( L4 nie miało ciągłosci bo były tam dni wolne i UNŻ). A teraz 21 lipca podpisuje pismo o otrzymaniu nagany, to wydaje mi się że termin jest przekroczony, bo zgodnie z art. 109 ust. 3 kp, (...)

Odebranie praw rodzicielskich matce

Odebranie praw rodzicielskich matce

przyczyny zastosowania art. 109 par.2 punkt 5 (sąd opiekuńczy może zarządzić umieszczenie małoletniego w rodzinie zastepczej albo w placówce opiekuńczo-wychowawczej, jeżeli dobro dziecka (...)

Podział majątku

Podział majątku

dzisiejszego nie moge dojsc do porozumienia na zadnej plaszczyznie czy to dzieci czy majatek. Byla żona nie partycypuje w splate kredytu wartosc kredytu na dzien dzisiejszy wynosi 109 tys frankow co daje (...)

Wypadek samochodowy - co mi grozi?

Wypadek samochodowy - co mi grozi?

zdrowia) powyżej 7 dni to będzie to przestępstwo z art. 177 k.k., w innym przypadku jest to wykroczenie z art. 86 kodeksu wykroczeń. Sankcje to przy przestepstwie - pozbawienie wolności do 3 (...)